چگونه از توییتر استفاده کنیم ؟

توییتر نیز یک شبکه اجتماعی است که با توجه به کاربران فراوان و لینک به سایت شما میتواند در جذب بازدیدکننده و ارتقای رنکینگ و سئو در سایت شما بسیار موثر باشد .

مطلب زیر بر گرفته از سایت http://www.dw.de  میباشد . توییتر همچنان برای بسیاری ناشناخته است. در این مطلب با پاسخ به ۱۰ پرسش ابتدایی تلاش شده آموزشی کوتاه به کسانی که مایل به آشنایی با توییتر و استفاده از این شبکه اجتماعی هستند داده شود

. ممکن است بسیاری از کاربران توییتر در طول عمر توییتری خود بارها از سوی دیگران با این سوال مواجه شده باشند که توییتر چیست. توییتر  بیش از ۵۰۰ میلیون عضو دارد. اگرچه توییتر یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی آنلاین است و گفته می‌شود در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی، اعتیاد به این شبکه‌‌ی مخصوص مینیمال‌نویسی دیده می‌شود، اما همین توییتر در نظر عده‌ای دیگر رمزآلود یا غریبه جلوه می‌کند.

این نوشته هم توضیحی‌ست درباره علایم و نشانه‌هایی که می‌توانند برای اعضای تازه‌وارد رمزآلود جلوه کنند و هم آموزشی کوتاه و مقدماتی برای آنهایی که علاقه دارند به توییت‌نویسان بپیوندند. البته بهترین راه برای کشف یک شبکه اجتماعی حضور مستمر در آن و پیگیری فعالیت دیگر اعضا خصوصاَ اعضای فعال آن است.

۱- توییتر چیست؟

توییتر چیست؟

وبسایت توییتر (twitter.com) که از مارس ۲۰۰۶ آغاز به کار کرده‌است، به کاربر امکان ایجاد شبکه‌ای از دوستان یا غریبه‌ها را می‌دهد که می‌تواند نوشته‌های کوتاه، عکس‌های خود یا لینک‌هایی را که برایش جالب است با دیگران به اشتراک گذارد. البته هر توییت با احتساب فاصله و میان‌فاصله‌ها و لینک‌های به کار رفته در آن، نمی‌تواند بیش از ۱۴۰ حرف  باشد.

این موضوعی‌ست که توییت نوشتن را برای بسیاری به یک هنر بدل کرده، هنر گزیده‌گویی. برای مثال یک کاربر توییتر نوشته: رفیق مجازی مثه پینوکیو می‌مونه، یه معجزه لازمه که تبدیل بشه به یه آدم واقعی (۷۵ حرف) یا یک کاربر دیگر توییت کرده است: و پدرم همچنان کار میکنه و زندگى نمیکنه (۳۸ حرف) توییتر به مرور به پتانسیل بالایی در کمپین‌های اجتماعی برای بسیج نیرو و همچنین آگاهی‌رسانی (خبر رسانی/ اطلاع رسانی) دست یافت.

برای مثال درباره‌ی نقش این شبکه در اطلاع‌رسانی و هماهنگی معترضان در جنبش‌هایی که موسوم به بهار عربی شدند و همچنین جنبش اشغال وال استریت، مقاله‌های بسیاری نوشته شده است.

۲- چگونه عضوی از توییتر باشید؟

عضویت در توییتر به سادگی ممکن است. با وارد کردن اسم، یک آدرس ایمیل و انتخاب یک شناسه کاربری به عضویت سایت در می‌آیید. برای صفحه شما وجود عکس، همراه با یک توضیح کوتاه درباره خودتان لازم است. فرقی ندارد هویتی مستعار را برمی‌گزینید یا با هویت واقعی خود در این شبکه حضور دارید، انتخاب عکس و توضیح درباره خودتان (Bio) یکی از مهمترین بخش‌های توییت‌نویسی‌ست.

چرا که می‌تواند در اینکه چه کسانی شروع به دنبال کردن (follow) توییت‌های شما کنند، موثر باشد. بنابراین توصیه می‌شود که در نوشتن بخش توضیح در صفحه توییتر دقت کنید. در تنظیمات (Settings) “اکانت” خود هم می‌توانید صفحه توییتر خود را به روی همگان باز بگذارید که مثل یکی از صفحات عادی وب قابل خواندن باشد و هم می‌توانید دسترسی به آن را صرفاَ برای دوستانتان که در لیست “فالوئرهای” شما هستند باز بگذارید و بر روی دیگران ببندید (protected). برای محدود کردن دسترسی دیگران به توییتر از راهکار زیر استفاده کنید، ابتدا بر علامت آدمک که در سمت راست بالای صفحه در کنار بخش جستجو وجود دارد، کلیک کنید. سپس: Settings–Protect my Tweets

۳ – “فالو” کردن به چه معناست، چگونه دوستانتان را فالو کنید؟

یکی از سوالاتی که کاربران تازه وارد معمولاَ می‌پرسند این است که چطور با دیگران در ارتباط باشند و وقتی به آنها گفته می‌شود باید افراد را اصطلاحاَ “فالو” (Follow) کنند، سوال بعدی این خواهد بود که چطور افراد را بیابند.

می‌توانید با مراجعه به صفحات آن دسته از دوستانتان که می‌دانید در توییتر عضو هستند و کلیک بر گزینه Follow در بالای صفحه سمت چپ (زیر اسم و مشخصات فرد) آغاز به فالو کردن آنها کنید.

برای یافتن دوستان و آشنایان دیگر به جز آن‌هایی که از پیش شناسه‌ی کاربری آن‌ها را دارید راه دیگری هم هست. با ورود به بخش Discover توییتر که در بالای سمت چپ صفحه توییتر دیده می‌شود، بر گزینه Find friends در ستون سمت چپ کلیک کنید. از طریق کلیک بر این گزینه و وارد کردن آدرس ایمیل خود برای همه افرادی که با آنها در تماس هستید (contact list) از ایمیل شما پیغامی فرستاده می‌شود که آنها را دعوت می‌کند شما را در توییتر دنبال کنند.

Discover—Find friends – Search contacts اگر از اعضای لیست ارتباطی خود مطمئن نیستید، یا مستعارنویس هستید، از این گزینه چشم‌پوشی کنید چون از این طریق آدرس اکانت توییتر شما در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که احتمال دارد مایل به آن نباشید.

۴- برای فالو کردن افراد جدید چه باید کرد؟

در بدو ورود، توییتر به شما لیستی از پرمخاطب‌ترین کاربران خود را در زمینه‌های مختلف مثلاَ موسیقی پیشنهاد می‌دهد که آنها را فالو کنید. همچنین بر اساس توضیحی که درباره خود نوشته‌اید و یا مشخصات کسانی که “فالو” می‌کنید، نیز کسانی به شما پیشنهاد می‌شوند. با مراجعه به صفحه “خانه” در ستون سمت چپ می‌توانید لیستی از این افراد را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید مجدداَ به Discover رجوع کرده، سپس بر گزینه Who to follow یا Browse categories به اسامی و عکس کاربران مختلف که در رشته‌های مختلف سرشناس هستند برای فالو کردن دست یابید.

سیاستمداران، سلبریتی‌ها و افراد مشهورعموماَ در توییتر صفحه (اکانت) دارند. با جستجوی اسامی در گوگل می‌توان به آدرس توییترهای آنها دست یافت. با جستجوی عباراتی نظیر ۱۰ بازیگر سینما (یا روزنامه‌نگار یا فعال آزادی بیان …) در توییتر می‌توانید به آدرس توییترهای افراد مشهور در رشته‌های مختلف دست یابید. معمولاَ یافتن کسانی که دنبال کردن توییت‌های آن‌ها برای شما می‌تواند جالب باشد امری تدریجی و زمان‌بر است. برای یافتن فارسی‌زبانانی که بسیاری از آن‌ها از ایران با اسم مستعار می‌نویسند بهترین راه در وهله نخست دقت در این است که دوستان شما چه کسانی را “فالو” می‌کنند. راه‌های دیگری نیز وجود دارد. یکی از راه‌ها استفاده از وبسایت‌هایی است که براساس موقعیت جغرافیایی اعضای توییتر را به شما نشان می‌دهد.

سایت‌های http://nearbytweets.com/ ، http://tweet.grader.com/index.php?Action=TwitterUsersByLocation دو نمونه از این سایت‌ها هستند که بر اساس محل جغرافیایی به شما لیستی از اعضای توییتر را که در آن محل هستند ارائه می‌دهند. می‌توانید گزینه تهران را برای مثال در سایت دوم وارد کنید به لیست تعدادی از توییت‌نویسان دست یابید.

همانطور که در فیسبوک افراد با افزودن کاربران دیگر به لیست دوستان خود با آن‌ها در ارتباط قرار می‌گیرند و گزارش استتوس‌ها یا عکس‌ها و لینک‌هایشان در صفحه “خانه” (home) آن‌ها دیده می‌شود، در توییتر با “فالو” کردن چنین ارتباطی ایجاد می‌شود که هم اشخاص می‌توانند توییت‌های نوشته شده را در صفحه اصلی خود ببینند و هم کاربر می‌تواند توییت‌های دیگران را ببیند.

۵- استفاده از علایم # یا @ به چه معناست؟

هشتگ که علامت آن در توییتر به شکل # است، امکان جستجوی کلمه‌ای را که پس از این علامت قرار می‌گیرد فراهم می‌کند. اخیراَ توییتر استفاده از خدمات هشتگ نویسی را برای کلمات فارسی نیز امکان‌پذیر کرده است. پس از هشتگ هر کلمه دارای یک کتگوری می‌شود و اگر کاربر دیگر همان کلمه را با هشتگ جستجو کند به همه توییت‌هایی که در آنها از آن کلمه استفاده شده، دست می‌یابد. برای مثال اگر در توییت خود از #ایران استفاده کرده باشید و کاربری #ایران را در بخش جستجوی توییتر جستجو کند به توییت شما هم البته در صورتی که اکانت توییتر شما عمومی باشد، دست می‌یابد.

باید دقت شود که مابین # و کلمه پس از آن نباید فاصله باشد و هشتگ صرفاَ امکان جستجو به دنبال کلمه‌ی پس از خود یا کلماتی را که با نیم‌فاصله از کلمه اولیه جدا شده‌اند فراهم می‌کند. از این رو با جستجوی هشتگ‌های مشخص چه به فارسی چه به زبان‌های دیگر می‌توان افرادی را که درباره یک موضوع خاص توییت می‌کنند شناخت و فالو کرد. برای مثال با پیگیری #netfreedom احتمالاَ می‌توان شبکه‌ای از صفحات توییتر افراد و وبسایت‌ها یا موسساتی را که به این موضوع می‌پردازند پیدا و آنها را فالو کرد.

اگر بخواهید در توییت خود کسی را خطاب قرار دهید چنانچه او نیز بتواند متوجه شود، پیش از شناسه کاربری او علامت @ را قرار می‌دهید. برای مثال @yourfriend را اگر در توییت خود بنویسید، کسی که این شناسه کاربری را دارد پیغامی هم در ایمیل و هم در بخش تماس‌های توییتر (Contact) خود می‌گیرد که توییت شما را در آن مشاهده می‌کند. Yourfriend شناسه‌ای‌ست که در این متن برای مثال استفاده می‌شود و جای آن می‌تواند شناسه کاربری هر کاربری را قرار دهید. اگر به صفحه هر یک از کاربران نیز مراجعه کنید امکان این کار از طریق نوشتن در بخشی که در آن این پیغام دیده می‌شود وجود دارد: Tweet to yourfriend. وقتی در این بخش بنویسید بدون اینکه شما این کار را انجام دهید، خودبه‌خود به توییت شما @yourfriend اضافه می‌شود.

۶- پاسخگویی به توییت (Reply) یا تکرار توییت (Retweet) یا ستاره‌دار کردن توییت (Favorite) چگونه است؟

برای انجام هر کدام از این فعالیتها ابتدا ماوس را بر روی توییت مورد نظر نگه دارید و سپس این گزینه‌ها در بالای توییت آشکار می‌شوند و کاربر می‌تواند بر این گزینه‌ها کلیک کند. اگر در پی پاسخ به توییت کسی هستید و یا می‌خواهید نظرتان را درباره توییت او بگویید باید بر گزینه reply کلیک کنید. وقتی بر گزینه Reply کلیک می‌کنید می‌توانید در توییتی که yourfriendِ@ دیده می‌شود پاسخ توییت آن فرد را بدهید. تفاوت پاسخگویی (Reply) با خطاب قرار دادن (Mention) در این است که فرد در پیغام دریافتی مشاهده می‌کند که شما صرفاَ مورد خطاب قرارش نداده بلکه در پاسخ به یکی از توییت‌هایش، توییتی نوشته‌اید. برای تکرار توییتی که برایتان جالب بوده است می‌توانید گزینه Retweet را انتخاب کنید و از این طریق عیناَ توییت شخص دیگر در صفحه شما دیده می‌شود و برای وی نیز پیغامی فرستاده می‌شود که شما توییت او را تکرار کرده‌اید. فیوریت کردن (Favorite) کردن، هم کاربردی مثل لایک در فیسبوک دارد که توییت‌کننده از سوی کسی که توییتش را فیوریت کرده پیغامی در توییتر می‌گیرد که متوجه می‌شود کسی توییت‌اش را پسندیده است. همچنین برای نشانگذاری نیز از آن استفاده می‌شود چرا که بعد از فیویریت کردن اگر به صفحه توییتر خود مراجعه کنید در ستون سمت چپ صفحه گزینه Favorites دیده می‌شود که با ورود به آن همه توییت‌هایی را که فیوریت کرده‌اید می‌بینید و این موضوع توییت‌های فیوریت شده را در دسترس شما قرار می‌دهد. برای دسترسی امن به توییتر از https استفاده کنید

۷- معنای RT یا DM در توییت‌ها چیست؟

هنگامی که توییتی از RT استفاده می‌شود بدین معناست که توییتی دوباره به اشتراک گذاشته شده (ریتوییت) شده است. همچنین وقتی افراد در توییتر شخصی را خطاب قرار می‌دهند و می‌نویسند DM ، یعنی از آن فرد می‌خواهند که به آنها پیغام مستقیم (Direct Message) دهد که در بخش پیغام‌های توییتر (بالای صفحه، سمت راست، با کلیک بر فلش مشاهده می‌شود) می‌توانند آن را بخوانند. مثال: DM @yourfriend البته امکان پیغام مستقیم دادن (Direct Message) تنها برای کاربرانی که یکدیگر را فالو میکنند امکان‌پذیر است.

۸ – چطور کلام خود را در ۱۴۰ حرف جا دهید؟

کسانی که توییت می‌کنند می‌دانند وفاداری به ۱۴۰ حرف خصوصاَ در روزهای ابتدایی عضویت در توییتر می‌تواند کار آسانی نباشد. اما چاره‌ای نیست چرا که توییتر توییتی را که بیش از ۱۴۰ حرف را در آن به کار رفته برای انتشار نمی‌پذیرد.

کاربر به مرور و با تمرین می‌آموزد چگونه کلام خود را در ۱۴۰ حرف خلاصه کند. اما چند تکنیک ساده هم وجود دارد:

– پرهیز از “که‌”های اضافی در توییت: هر چه که در جمله‌تان کمتر بگذارید بهتر است. در جمله‌ی “شخصی به من گفت که به مغازه‌های کتابفروشی بروم”، می‌توان که را حذف کرد و جمله نیز هیچ مشکلی پیدا نمی‌کند

– نوشتن اعداد به رقم به جای حروف: برای مثال به جای چهار بنویسید ۴

– پرهیز از خطاب قراردادن‌های اضافی (@yourfriend) در توییت: بسیاری از توییت‌ها خصوصاَ به علت ریتوییت شدن زیاد گاهی خطاب‌های زیادی دارد که می‌توان آنها را حذف کرد.

– سر هم نویسی در مواقع ضروری: به جای “درخت ها” یا “درخت‌ها” (میان فاصله نیز یک حرف حساب می‌شود) بنویسید “درختها”

– دقت درباره فاصله میان کلمات: در برخی موارد از سر اشتباه بین کلمات دو بار فاصله گذاشته می‌شود که در تعداد حروف محاسبه می‌شود.

یکی از مواردی که می‌تواند توییت را بسیار طولانی کند استفاده از لینک است. تا پیش از آنکه توییتر در میانه سال ۲۰۱۱ به صورت اتوماتیک لینک‌های طولانی را خلاصه کند، وبسایت‌هایی بودند که با وارد کردن لینک اصلی، لینکی خلاصه ارایه می‌دادند و می‌شد لینک خلاصه‌شده آن را کپی و در توییت استفاده کرد. توییتر خود اکنون به صورت اتوماتیک لینک‌ها را کوتاه می‌کند و برتری آن نسبت به سایت‌های سوم این است که آدرس اصلی لینک در لینک کوتاه‌شده مشخص است.

پیش از این لینک کوتاه شده به حروف و اعداد بی‌ربطی تغییر شکل می‌داد که تا وقتی کاربر بر آن کلیک نمی‌کرد مشخص نبود به چه وبسایتی تعلق دارد. این موضوع امکان اینکه کاربر به دام تله‌های ویروسی بیفتد را ایجاد می‌کرد. می‌توان به توییت‌ها پاسخ گفته، یا آن‌ها را دوباره به اشتراک گذاشت و یا “فیوریت” کرد.

۹ – چگونه تعداد “فالوئرهایمان” زیاد شود؟

-عکس پروفایل توییتر شما در اینکه افراد شما را فالو کنند اهمیت دارد.

– آنچه شما در معرفی خود می‌نویسید (Bio) بسیار مهم است: مشخص است که اعلام عقاید محکم نظیر بیزاری از مذهب یا یک ایدئولوژی از اینکه یکسری از افراد شما را فالو کنند جلوگیری می‌کند و از طرف دیگر افراد دیگری را به لیست فالوئرهای شما می‌افزاید. بنابراین هر چیزی که می‌نویسید مهم است.

– دسترسی عمومی  به توییترتان در افزایش تعداد “فالوئرهایتان” اهمیت دارد. اینکه توییتر شما عمومی نباشد یعنی محافظت شده (protected) و تنها برای “فالوئرهایتان” باز باشد یکی از مواردی‌ست که از تعداد فالوکنندگان می‌کاهد چرا که افراد نمی‌توانند توییت‌های شما را ببیند تا متوجه شوند مایل‌اند شما را “فالو” کنند یا خیر.

– نه کم توییت کنید، نه میلیونی: هر دو به یک اندازه از جذب مخاطب می‌کاهد

-ریپلای کنید و با دیگران وارد بحث شوید: معمولاَ افراد به کسانی که صرفاَ در دنیای خودشان توییت می‌کنند و با بقیه از طریق مخاطب قرار دادن و پاسخ دادن  وارد مکالمه‌ی توییتری نمی‌شوند خیلی جذب نمی‌شوند

-از خطاب قرار دادن با میانه‌روی استفاده کنید: زیادی اش فالوئرها را خسته می‌کند

-لینک‌های جالب و با استفاده از هشتگ‌های مرتبط را با دیگران به اشتراک گذارید: صرفاَ از خودتان ننویسید

-از زیاد لینک گذاشتن یا ریتوییت کردن زیاد پرهیز کنید

فرشید رمضانی : مشاور سئو | کارشناس مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
این مطلب در مجموع ۴,۴۲۷ بار و امروز ۱ بار مشاهده شده است.
.
FavoriteLoading به علاقه مندیهایم اضافه کن!
Subscribe
Notify of
guest
119 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
sarvin
sarvin
8 سال پیش

سلام

zohre
zohre
7 سال پیش

سلام من میخوام توی twitter عضو بشم ولی نمی دونم چه جوری عضو بشم لطفا اگه میدونی که چه جوری می تونم عضو بشم بهم خبر بده مرسی گلم

مهشید
مهشید
7 سال پیش

didan

شهرام
شهرام
7 سال پیش

سلام
واقعا مطالب مفیدی بود و استفاده کردیم
به خودم لازم دونستم از بابت مطالب مفیدتان تشکر کنم
ایام به کام

عسل
عسل
7 سال پیش

سلام ببخشید اگه امکان داره جواب سوال منو خیلی زود بدید
کجا باید در مورد خومون توضیح بدیم؟؟؟؟؟؟؟

mehdi hasani
mehdi hasani
7 سال پیش

از اطلاعات بیشتری بهره بگیزم

حنانه
حنانه
7 سال پیش

با جیمیل هم میشه وارد شد؟

daruosh
daruosh
7 سال پیش

a

زوالفر
زوالفر
7 سال پیش

ما چگونه میتواتیم تیوتر درست کنیم

خشایار
خشایار
7 سال پیش

نوکر داداش خیلی حاکردم کارمو راانداختی

ali
ali
7 سال پیش

سلام….من نمی توانم کسی را فالو کنم….eror میده….چرا؟..ممنون.

sanaz
sanaz
7 سال پیش

سلام من در توییتر عضو هستم ولی فیلتر باید چیکار کنم توییت ها در ایمیلم میان که زیاد به دردم نمیخوره

نازی
نازی
7 سال پیش

سلام من نمیدونم چیکار کردم که توییترم رو دیگران قفل شده و نمیتونم دیگران رو که فالوم کردن اکسپت کنم ترو خدا کمکم کنید..

Asal
Asal
7 سال پیش

سلام ببخشیدتوییت یعنی شخصی که ثبت نام کرده یا اون مطلبی که برای دوستامون میفرستیم؟ یه چیز دیگه،ازکجا باید چیزهایی که دیگران برامون فرستادن رو باز کنیم و ببینیمشون ؟خواهش میکنم جواب بده.مرسی

Asal
Asal
7 سال پیش

راستی باز توییت شده یعنی چی؟اه نمیشد بجای اینا یه چیزای ساده تر میگفتن که آدم سردرگم نشه؟؟؟؟!!!!!…..

مهرنوش
مهرنوش
7 سال پیش

سلام . ایا میشه با جیمیل عضو فیسبوک شد ؟ اخه نمیتونم ایمیل یاهو بسازم. لطفا جوابمو بدین

اسی
اسی
7 سال پیش

سلام
من تو توییتر عضوم
تازه رفتم
تو این صفحه ها لینک هایی هست که برای دانلود ویدیو هست
اما نمیتونم ازشون دانلود کنم
همه با http://goo.gl/YDA شروع میشن
چه کنم؟

mahsa
mahsa
7 سال پیش

تورو خدا کمکم کنید توییتر فیلتر هست من چجوری وارد بشم

maryam
maryam
7 سال پیش

سلام من نام و ایمیل و یک رمز عبور وارد میکنم بعد وارد صفحه ای میشه که شماره گوشی میخواد اما پیش شماره ایران رو نداره باید چیکار کنم؟؟

setareh
setareh
7 سال پیش

با سلام خدمت شما میخواستم بپرسم چرا من نمیتونم عکسی برای توییترم بذارم هر وقت میذارم میگه سرورتان اشتباه است با تشکر

parsa
parsa
6 سال پیش

سلام خسته نباشید من میخواهم به یک شخص به خصوص توییت کنم اما یه علامت ۱۸- میاره من باید چی کار کنم

مهرناز
مهرناز
6 سال پیش

ایران تحریمه پس ما چه جوری وارد بشیم کسی نیس اینو جواب بده یا به ایملیم بفرسته
من ۶ ماهه میخوام برم نمیشه این نانصافی نیس به نظرتون

خريد فروش قسطي اقساطي گوشي موبايل
خريد فروش قسطي اقساطي گوشي موبايل
6 سال پیش

با سلام عالی هر از چند گاهی ایمیلی برای من میاد و از مطالب استفاده میکنم

حسن
حسن
6 سال پیش

چگونه عکس بگذاریم ممنون میشم اگه بگید

حمید
حمید
6 سال پیش

سلام
مهمترین بخش در ثبت نام twitter وقتی است که از شما شمارۀ تلفن میخواهد که یک کد برای شما ارسال کند و نام ایران در این لیست نیست و همۀ کسانی که در وبسایتهای فارسی در مورد توییتر مینویسند این قسمت از مطلب را در نظر نگرفته اند فقط دلشان میخواهد چیزی بنویسند در این مورد راهنمایی کنید.

نگین
نگین
6 سال پیش

سلام.تازگی برای ثبت نام در تویتر اخرش یک شماره موبایل میخواد که در گزینه هاش کد ایران نیست.چجوری میشه این مشکل رو رفع کرد؟

abbas
abbas
6 سال پیش

سلام
این آموزش توییتر هست . اینکه ایران تحریمه و تلفنش در سایت نیست به من و سایتهای آموزشی دیگر ارتباط ندارد . آموزش برای کسی است که توییتر دارد جواب مسخره ای است خودتون را مسخرئ کنید

twit
twit
6 سال پیش
پاسخ به   فرشید رمضانی

پس لطفا آموزشهایتان را به فارسی ننویسید… اگر توییتر در ایران تحریم است شما هم به کسانی آموزش بدهید که ایرانی نباشند..ما هم فقط میخواهید یه چیزی بنویسید

such lee
such lee
6 سال پیش

سلا. ببخشید می خواستم ببینم میشه با استفاده از gmail اکانت توییتر ساخت؟ یا فقط با ایمیل میشه. ممنون.

Baran;t021
Baran;t021
6 سال پیش

سلام من وقتی میخوام ثبت نام کنم تو برنامه توییتر ایملمو که میزنم شناسه کاربری هم میخواد چی باید بزنم؟میشه سریع جوابمو بدین ممنون میشم

Baran;t021
Baran;t021
6 سال پیش

مـــــــــــرسی فرشید جون ممنونم
شماهم موفق باشید

somi
somi
6 سال پیش

سلام 🙂
من پروفایلم رو خصوصی کردم. اگه برای کسی که من اونو دنبال میکنم ( ولی اون منو دنبال نمیکنه ) توییت بفرستم یا به توییتهاش جواب بنویسم اون توییت ها و جوابهای منو دریافت میکنه و میتونه ببینه ؟
خیلی ممنون 🙂

somi
somi
6 سال پیش

( تو سوال قبلی منظورم از جواب به توییت ها همون پاسخ به توییت هاست ) و یه سوال دیگه چرا من نمیتونم توییت ها و پاسخ هایی رو که برام ارسال شده تو صفحه اصلی ببینم؟
خیلی ممنون 🙂

اصغر
اصغر
6 سال پیش

ممنون ازراهنماییتان

mana
mana
6 سال پیش

سلام….من هنگام ثبت نام وقتی ایمیلم رو مینویسم ارور میده میزنه آدرس ایمیل نامعتبر است درصورتی که من با همون ایمیل عضو اینستگرام شدم

sara
sara
6 سال پیش

سلام . خسته نباشید .
من در توییترم نمیتونم برای پروفایلم عکس بزارم یعنی وقتی میرم روی عکس پروفایل و گذینه ی upload photo رو میزنم و عکسم رو که هم از نظر اندازه و هم از نظر type درسته انتخاب میکنم بعد از اینکه گذینه ی apply رو میزنم برام مینویسه (Internal server error) من چیکار کنم؟

bahareh
bahareh
6 سال پیش

سلام ممنون میشم اگه جواب بدید ..من توییتر باز کردم اما نمیتونم کسی رو فالو کنم قبلش میگه باید شماره تلفن خودت رو وارد کنی منم ک وارد میکنم قبول نمیکنه لطفا بگید چیکار کنم ؟؟؟؟ایران رو قبول نمیکنه ؟؟؟؟؟

bahareh
bahareh
6 سال پیش

ولی ایران ت لیستش هس .نمیدونم باز شده فقط نمیتونه کسی رو فالو کنی ..لطفا راهنمایی کنید .مرسی

abed
abed
6 سال پیش

با سلام چه جور میشه پیامی برای یک توئیتر ارسال کرد وقتی خودتان عضو در توئیتر نباشید ممنون

aaa sh
aaa sh
6 سال پیش

سلام ببخشید میخواستم بدونم شماره تلفن خودمو چطوری باید بنویسم که برام پیام بیاد . چون کد ایران رو توییتر نداره؟

nahal
nahal
6 سال پیش

سلام ببخشید من یه مشکلی برام پیش اومده
من Tweets
Following
Favorites
رو دارم ولی
Followers
رو ندارم یعنی اصلا نمی دونم چه کسی منو فالو کرده یانه چون این بخش در ستون افقی بالای صفحه ی من نیست

مهدی
مهدی
6 سال پیش

سلام من هرکاری میکنم نمیتونم ثبت نام روکامل کنم ،ایمیلم درسته اما هرنام کاربری که واردمیکنم نمیشه,لطفا کمک کنید

zahra
zahra
6 سال پیش

ببخشید من هر کاری میکنم نمیتونم کسی رو فالوکنم و همش ارور میده که شماره تلفن وارد کنم تا برام پی ام بده اما وقتی شماره وارد میکنم میگه متن ارسال نمیشود چرااا؟؟ در ضمن من هر کاری میکنم اون پیامی که از طریق ایمیل بهم داده نمی تونم confirmکنم چرا؟

zahra
zahra
6 سال پیش
پاسخ به   zahra

لطفا کمکم کنید ممنون

zahra
zahra
6 سال پیش

راستی من هر کاری میکنم که عکس بذارم و بیو بنویسم همش ارور میده هههه من کلا مشکل دارم

امیر
امیر
6 سال پیش

اقا سلام تویتر که ایران رو تحریم کرده چه جوری ثبت نام میکنید

عليرضا
عليرضا
6 سال پیش

خدارو شکر مذاکرات به سمت روشنی میرن حداقل همین شبکه اجتماعی باز میشه

امیرعلی
امیرعلی
4 سال پیش
پاسخ به   عليرضا

بابا خیلی باحالین،اینهمه باج بدیم به این خارجیا که یه شبکه اجتماعی رو برامون باز کنن؟!?
حالا مگه چی داره توش؟چیز خیلی مهمیه که تو بقیه شبکه ها نیس؟!

حسین
حسین
6 سال پیش

سلام.
چرا توییتر شماره ایران رو قبول نمی کنه ولی +۹۸ هست بعد که شماره خودم می زنم ایرور میده

محمد
محمد
6 سال پیش

سلام.ثبت نام رو تو توییتر انجام دادم و میتونم واردش بشم ولی متاسفانه هر کاری میخوام انجام بدم شماره تلفن میخواد و با اینکه کد ایران رو هم داره باز هم شماره رو قبول نمیکنه و در ضمن بعد از ثبت نام هم ایمیل تایید برام نیومده.ممنون میشم اگه ی راهنمایی بفرمایید.

ghazal
ghazal
6 سال پیش

تشکر.☺

مبینا
مبینا
5 سال پیش

سلام من می‌خوام توییترمو فعال کنم ولی وقتی برای ثبت نامش می‌رم همه چیزایی که می خواد می‌زنم sing in هنوز طوسیه

999999
999999
5 سال پیش

سلام.چرا من نمیتونم کسی رو فالو کنم؟وقتی گزینه دنبال کردن رو میزنم پیام میده که شما فعلا نمیتونید کسی رو دنبال کنید.باید چیکار کنم؟میشه سریعتر جواب بدید؟ممنون

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  119
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x
  اسکرول به بالا