بایگانی‌ها

در مسیر خوشبختی _ روز شصت و ششم

 • درود بر دوستان عزیز

  همیشه به این موضوع فکر می کردم که چطوری میشه که بعضی ها با اینکه خیلی دیرتر از بقیه یه کاری را شروع می کنند و تخصص خاصی هم در اون رشته ندارن، بعد از مدتی موفق تر از اون فرد می شوند؟!!

  خوب فکر میکنم با تجربیات چند ماه اخیرم جوابش را پیدا کردم. بله، استعداد میتونه نقش زیادی داشته باشه، اما مهمتر از اون پشتکار و پیگیری هر شخص هست که موفقیت اون را تضمین میکنه، به قول خودمون طرف ول نکن باشه. 😁😁😁

  این مدت سعی کردم این خصلت را خودم تقویت کنم و خدا را شکر نتایج خیلی خوبی هم دارم ازش میگیرم. به قول مربی هر وقت مشکلی پیش میاد نمیگم من نمیتونم، نمیشه میپرسم: چه کار باید بکنم؟ چطور انجامش بدم؟ چه راه حل هایی داره؟

  امروز تونستم لیست کامل روانشناسان و مشاوران و مراکز مشاوره کل ایران را تهیه کنم و چند تا سوال هم داشتم در این مورد که از دوستی کمک گرفتم و موضوع حل شد. 

  یکم روی سایت کار کردم و سر شب هم روی فرم جدید ثبت نام کار کردم که خدا را شکر اون هم نتایج اولیه خیلی خوبی داشت و باید باز هم روش کار کنم.

  لابلای کارها هم به پادکست های “جا فکری” در مورد برنامه ریزی و اهداف گوش دادم که عالی بود و به نظرم در راستای صحبت های مربی بود و پیشنهاد میکنم حتما گوش کنید.

   

  خوب بریم سراغ لطیفه امشب:

  روزی بهلول به حمام رفت ولی خدمه حمام به او بی‌اعتنایی نمودند و آن قسم که دلخواه بهلول بود او را کیسه ننمودند. با این حال وقت خروج از حمام بهلول ده دینار که همراه داشت را به استاد حمام داد و کارگران چون این بذل و بخشش را دیدند همگی پشیمان شدند که چرا نسبت به او بی اعتنایی کردند.
  بهلول باز هفته دیگر به حمام رفت و این دفعه تمام کارگران با کمال احترام او را شست و شو نموده و مواظبت بسیار نمودند؛ ولی با این همه سعی و کوشش کارگران، موقع خروج از حمام بهلول فقط یک دینار به آنها داد.
  حمامی‌ها متغیر گردیده پرسیدند: سبب بخشش بی‌جهت هفته قبل و رفتار امروزت چیست؟
  بهلول گفت: مزد امروز حمام را هفته قبل که حمام آمده پرداخت نمودم و مزد آن روز حمام را امروز می‌پردازم تا شماها ادب شوید و رعایت مشتری‌های خود را بنمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  این مطلب در مجموع ۲۱ بار و امروز ۱ بار مشاهده شده است.
  .
  FavoriteLoading به علاقه مندیهایم اضافه کن!

   متن دیدگاه‌ها

   Subscribe
   Notify of
   guest
   2 Comments
   قدیمی ترین
   جدیدترین بیشترین رای
   Inline Feedbacks
   مشاهده همه دیدگاه ها
   فرشید رمضانی
   3 ماه پیش

   اول اینکه ممنون از محبت هات و بعد اینکه هرچیزی یک فرمول داره و واقعا حتی موفقیت هم میشه که به یک عادت تبدیل شه. خیلی از چیزهایی که تو ذهن ما هست فقط بخاطر تکرارش از دیگران هست که در ذهنما شکل گرفته.
   همیشه حق با مشتریه
   شاخه به شاخه پریدن
   نمیشه چندتا کار را با هم انجام داد
   شانس نداریم و … بعضی از اونهاست.
   اتفاقا از این به بعد روی یک فرمول کارو جلو میبریم که خیلی در زمان بندی و رسیدن به هدف کمکمون میکنه.

   سعید کاظمی
   3 ماه پیش

   من هم حالا وقتی به گذشته نگاه میکنم . ده تا شغل عوض کردم تو بعضیهاشون که خودم انجام میدادم خیلی هم موفق بودم . اما بجای اینکه به. پختگی برسم و برند شخصی کوچکی در اون شاخه درست کنم و کار را توسعه بدم ولش کردم

   ضبط پیام صوتی

   زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

    2
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x