سعید چهل و چهارمین روز

این سه روز را یکجا می نویسم . سمت ما عید فطر خیلی با اهمیت هست و کل مردم لباس نو می پوشن و به دیدن همدیگه میرن (البته امسال هم مثل پارسال بدلیل کرونا کم رونق بود ) 

اما فرصت بزرگی خداوند جلو پای من گذاشت . تا با چند نفر از معلمین و مدیران مدارس روستاهای منطقه (اخرین روستاهای مرز شرقی با افغانستان) یک کار خیریه را پیگیری کردیم . اینقدر درگیر فقر مردم و مشکلاتشون شدم که واقعا به کار دیگری نتونستم برسم . خانواده ای که سه فرزند با پدر سرطانی ، دیگری پدر کارگر موقت مرغ داری با ۸ بچه ، زنی که شوهرش برای  حمل مواد اعدام شده و با دو پسرش با حداقلها زندگی می کنه ، زنی که شوهرش او را با چهار بچه کوچک رها کرده و این زن نه تنها با هیچی زندگی را می چرخاند . بلکه باید با رسوم احمقانه  دودختر کودکش را سر یک توافق طایفه ای به خانواده شوهرش عروس کند ووووو

حالم کلا خوش نبود . اما وقتی یکی از معلمها گفت بخشی از حقوق ناچیز خودش را نان و پنیر میخرد و بین بچه ها تقسیم میکنم . با خودم گفتم غلو می کند . اما وقتی از نزدیک با واقعیت روبرو شدم خودم را سرزنش کردم . دو روزه از تمام امکانات برای جمع اوری کمک استفاده کردم . اما واقعیت نیاز به غذا و مسکن خیلی ضروری هست و نیاز به کمک خیرین دارد  .اما ایجاد اشتغال و حمایت از بچه ها و زنان بدسرپرست خیلی مهمتر هست . حدود ۱۵ روستا را جمع بندی کردیم . هر چند روستا را به یک معلم سپردیم . که تمام خانواده ها را شناسایی کنن . و کل فهرستشون را یکجا کنیم .اول زنان بی سرپرست و بدسرپرست را حمایت مالی کنیم .  بعد به تناسب توانایی هاشون اشتغال براشون ایجاد کنیم . و در نهایت بچه های  هر خانواده را یک نفر خیر پشتیبانی کنه . تا بتونن وارد جامعه بشوند .تا حالا ۱۲ نفر از هر جای دنیا از تورنتو تا لندن ،دبی ،تبریز و وو  اعلام امادگی کردن . کلا ۵۰ نفر حامی  لازم داریم ..سه بچه هم بودن پدرشون اعدام (بدلیل حمل مواد) شده بود و تحت سرپرستی عمه اشون بودن .اما خیلی درسخوان و باهوش بودن . 

ببخشید این چند روز بیزینس و کسب وکار  نبود . 

موفق باشید . 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
این مطلب در مجموع ۱۶ بار و امروز ۱ بار مشاهده شده است.
.
FavoriteLoading به علاقه مندیهایم اضافه کن!
 • ۳۰
 • توانایی های فردی و آموزشی | ارسال گزارش و فرم ژیروسکوپ
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
تهرانیان
1 ماه پیش

واقعا کارتون خوب بوده
خدا بهتون برکت بده

طاها منفردپور
1 ماه پیش

واقعا” جای تاسف داره که توی این مملکت با این ثروت ، چنین چیزهایی دیده می شود . اطلاع رسانی کنید ، شاید ما هم بتونیم کمک کوچکی بکنیم .

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  2
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x
  اسکرول به بالا