بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟ پاسخ به: شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟

bahmansh
مشارکت کننده

استقلال مالی شاید مهمترین عامل در خواست ایجاد یک کسب و کار مستقل باشه ولی همه چیز نیست چون اگر فقط هدف کسب درآمد مستقل باشه خب کار برای دیگران هم تا حدودی میتونه این مهم رو فراهم کنه. مشاغلی با در آمدهای چند ده میلیون تومن هم وجود داره که خودم لااقل اگر برای دیگران کار کنم میتونم از اون درآمدها برخوردار باشم ولی بهشون نه گفتم و کسب و کار خودم رو در سال 96 راه انداختم. سالها پیش سال 82 هم میخواستم همینکارو بکنم ولی با اولین شکست و نداشتن یک مشوق درست عقب کشیدم. سال 89 هم این مساله تکرار شد ولی در 96 با انگیزه های زیر شروع شد:
1) ترس از عاقبت کارمندی 2) دیدن سودهای هنگفتی که به کارفرما میرسوندم و حتی ریالی در اون شریک نمیشدم! 3) عدم امنیت کافی شغلی 4) انگیزه اصلی: ساختن برای ماندگار شدن، چیزی از خود داشتن چیزی که بشه بهش افتخار کنم و بگم اینو من ساختم. این کار منه و دمم گرم.

شاید استقلال مالی در کنار استقلال فکری و اون چیزی که خودم میخوام ایجاد کنم تعریف اصلی ترین فاکتورهای استقلال باشه برای من

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است