بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل چقدر از تغییر میترسید؟ تجربه ای داشته اید؟ پاسخ به: چقدر از تغییر میترسید؟ تجربه ای داشته اید؟

#230860
فرشید رمضانی
مدیرکل
امتیاز: 23,726,559

سلام و وقت شما هم بخیر.
راستشو بخواید غیر از آدمهای استثنایی و با سرنوشتهای آنچنانی، من کمتر کسی را دیده ام که بطور کامل از دایره امنش خارج بشه.
یا ناخواسته و بنابه شرایط اونها را از دست داده، یا اونو خیلی کوچیک کرده که به اندازه کافی انگیزه برای کارهای جدید داشته باشه و یا نوع منطقه امن را تغییر داده و یک منطقه امن جدید برای خودش ساخته که در راستای اهدافش بوده.
به نظرم میاد منطقه امن ما بیشتر از عادت های ما بوجود میاد. بعضی از عادت ها برای ما نیازهایی تولید میکنند که میتونه مالی، احساسی، وابستگی جغرافیایی و … یاشه.
اگه بخوام مثال خیلی سطحی بزنم اینه که اون آدمی که عادت داره روزی دو بسته سیگار بکشه، نیاز داره ماهی دو میلیون بیشتر پول در بیاره.. اگر 5 تا عادت اینطوری داشته باشه و درآمدش هم ده میلیون تومان باشه الان مشکلی نداره ولی وقتی میخواد دایره امنش را ترک کنه، 5 تا ترس داره..
پس در واقع باید 5 تا ریسک انجام بده و پنج برابر ریسک پذیر باشه.
حالا اگه هرکدوم از این عادت ها تغییر یا حدف بشه کار راحت تر میشه، اگر تبدیل به عادت جایگزین مثبتی بشه حتی محرک هم هست.( مثلا اگه شما عادت دارید در ماه صدهرار تومن سبزی خوردن بخرید، حالا یادبگیرید توی خونه سبزی بکارید و نه تنها نیاز خودتون برطرف شه بلکه 200 تومن هم به دیگران بفروشید) خب الان خیلی راحت از یکی از ترس هاتون برطرف میشه. و نتیجه اش شمارو تشویق به برطرف کردن دومی میکنه..
ببخشید که خیلی طولانی و این شاخه به اون شاخه شد ولی خلاصه اش اینه که:
اول میایم جنس دایره امنمون را تعیین میکنیم.
بعد میایم ببینیم کدوم عادتها مارو وابسته به این دایره امن کرده.
عادتهایی که دوست داریم را حفظ میکنیم؛ عادتهای دیگه را کم کم و با شیوه هایی که در آینده مرور میکنیم، برطرف میکنیم و منطقه امن خودمون را هی کوچکتر میکنیم.. وقتی بتونید 20 درصدش را کوچکتر کنید، میبینید 20 درصد بعدی خیلی راحت تر شده، چون ترستون به شدت کمتر شده.
کاش تونسته باشم منظورمو برسونم 🙂

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است