بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل فکر میکنید یه آدم موفق باید چه عادتهایی داشته باشه؟ پاسخ به: فکر میکنید یه آدم موفق باید چه عادتهایی داشته باشه؟

فاطمه
مشارکت کننده

سلام🙋🏻‍♀️
خب احتمالا آدمای موفق توی حیطه های مختلف،عادتاشون باهم فرق داره
ولی به نظر من یه عادت خوب آدمی که قراره موفق بشه یا موفق بمونه،اینه که هرچند وقت یه بار اهدافش رو به روز رسانی کنه!
ینی بشینه به لیست هدف هاش نگاه کنه،ببینه خب الان تو این وضعیت،این هدف من جاش مناسبه؟برنامه ریزی من واسش دقیقه؟اون هدف بزرگه،هنوزم بزرگه یا می تونم گسترشش بدم؟اون هدفهای دیگه ام آیا تو شرایطی انتخاب شدن که یه تصور دیگه ای از آینده داشتم و الان نیازه که تغییرشون بدم،ترمیم شون کنم یا همه چیز قابل قبوله؟آیا مسیری که برای هدفم در نظر گرفتم هنوز قابل دسترسیه؟
و از این چیزا…
این باعث میشه هم از دنیا عقب نمونیم هم هدفای به درد نخور الکی وقت مون رو نگیرن و هم مسیر رو به رشد جذابی رو پیش رو داشته باشیم…
عادت دیگه قطعا توانایی سواستفاده(😅) از زمانه!
ینی من چی کار کنم این ۲۴ ساعت واسم مثلا ۲۵ ساعت کار کنه؟شاید لازمه یه کار یک ساعته ام رو بسپرم به یه دوستی که هوامو داره و ارتباطم باهاش خوبه! یا به یکی از کارمندام…پس اینجا نقش ارتباطات هم پررنگ میشه…به نظر من اینجا اگه آدم پول بده و زمان بخره هم قطعا ارزش داره:)
زمان البته یه کم نگهداری و حفظ و بهره برداری ازش مهارت می‌خواد.باید مستمر یادداشت کرد و بازخورد گرفت.یه مدت کوتاه بیخیال برنامه ریزی بشی همه چیز می‌ره رو هوا🤦🏻‍♀️من تجربه ی اینو زیاد داشتم…
عادت دیگه ی آدمای موفق اینه که قدرت جذب و دفع شوند بالاست!
ینی آدمایی با انرژی فوق منفی و به دردنخور و بداخلاق و خاله زنک و بیکار و انگل جامعه رو طوری حذف می‌کنن از زندگی شخصی شون که اونا نتونن بهش آسیب بزنن…البته من مخالف کمک به اینطور آدما نیستم،اما خیلیا، بودن شون در کنار آدم صد در صد ضرره! نه تنها چیزی بهت اضافه نمی کنن بلکه قطعا چیزای زیادی رو ازت کم می کنن…
و قدرت جذب آدم حسابیا!…به قول مولانا:”خوب،خوبی را کند جذب این بدان!”…آدمی که خودش یه صفات مثبتی داره،همون صفات رو توی بقیه ی آدما تشخیص میده و جذب شون می کنه و بالطبع اون آدما هم همراه اخلاقیات شون جذب میشن و کم کم یه گستره آشناها و رفقای خوب پیدا می کنه که کنارشون نشستن بدون کمترین حرفی هم باعث انتقال انرژی مثبته! و انرژی مثبت ینی حال خوب…آرامش…و نهایتا رشد!
دیگه جونم براتون بگه که یکی دیگه از عادتهای آدمای موفق مثبت نگری در عین ناراضی بودنه!
ینی من هرگز نسبت به نتیجه ی کارم به سادگی رضایت حاصل نمی کنم؛ که بیشتر رشد کنم و بهترین باشم!
ولی قطعا به روند کار خودم و بقیه و کلا اتفاقات جلو راهم نگاه مثبتی دارم و برام خوشاینده و می دونم خوب پیش می‌ره! به خدا امیدوارم و به اندازه ی توانم تلاش می کنم پس چرا همش نگران باشم؟؟چرا استرس بی جا؟چرا بدخلق شدن؟…اما ناراضی بودن نه به معنای دائم الغرغرو بودن! بلکه به معنای نگاه به نتیجه با کلاه سیاه(شش کلاه تفکر) برای دیدن نقاط ضعف برای رفع شون! ولی همیشه در هاله ای از نگاه مثبت…
فکر می کنم یکی از عادت های دیگه ی آدمای موفق کتاب خوندنه مخصوصا کتابهای غیر مرتبط😄…چون زاویه دید متفاوتی رو به آدم میده و از آدم هایی که فقط توی یه رشته متخصصن،میفتی جلو…
یه عادت دیگه هم که خیلی مهمه، اینه که من عادت داشته باشم حتی در برابر بدترین شکست ها و حرف ها و نقدها و ضعف ها،هوای دل خودم و روحیه ی خودمو داشته باشم! من فقط خودمو دارم! من به خودم احتیاج دارم برای ادامه ی زندگی پس باید مراقب خودم باشم!…هم روحی هم جسمی…پس سلامتی روح و جسم میشه آخرین عادت از لیست عادت های مفید از نظر من..
🙂
تموم شد و خیلی هم طولانی شد😄✌️

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است