بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل فکر میکنید یه آدم موفق باید چه عادتهایی داشته باشه؟ پاسخ به: فکر میکنید یه آدم موفق باید چه عادتهایی داشته باشه؟

Donya
مشارکت کننده

خب به نظرم مثالی که شما زدین بیشتر شبیه یه اتفاق میتونه باشه که همیشه قرار نیست بیوفته و اینجا شاید مدیریت بحران به کار بیاد :))) اما کامنتتون به نظرم نکته جالبی داشت که من یه چیزایی راجع بهش خوندم کمابیش، اینکه کار فوری و کار مهم و چجور باید پیش برد( اول یه تعریفی بکنم از کار فوری منظورم اینه که کاری که ددلاین نزدیک تری داره و کار مهم کاریه که احتیاج به وقت گذاشتن بیشتر داره چون نااشنا ست وباید یه پروسه ای طی بشه تا انجام بشه)..
کارهای مهم که باید انجام بشن معمولا یه منحنی یادگیری( learning curve) دارن که مشخص میکنه چقدر خودشون و اتفاقات غیر قابل پیش بینی توی مسیر زمان وانرژی میبره. واینم باید اضافه کنم که ماهیت این اهداف بیشتر گیج کننده ست ( حداقل اولش اینطوربه نظر میاد طبق تجربیات خودم) و بخاطر همینه که بیشتر تمایل داریم عقب بندازیمشون. یه روشی که برای این کارا خیلی جواب میده ( البته برای من جواب داده:))) اینه که خود اون کار مهم و نصفش با هم مقایسه بشن و مقایسه کنیم که توی کدوم حالت “قابل اجراتره” و واقع گرایانه تره و اگر اون کار مهم که هدف بزرگتری هم داره خیلی بزرگه که باعث میشه عقب انداخته بشه طوری تقسیم بندی بشه که رسیدن بهش شدنی باشه ولی چیزی که اینجا مهمه اینه که اون تصویر بزرگ ( big picture) از هدف اصلی نباید فراموش بشه
راجع به با کارای فوری و یه چیز جالبی که دیدم اینه که 3 تا کار فوری که باید انجام بشه رو بنویسی و زمانی که باید بهش اختصاص بدی رو هم دقیق مشخص کنی وبعد خودت رو “مجبور” کنی که توی همون زمان مشخص شده اون کارو انجام بدی… و اینکه برای کارای فوری یه سری استراتژی در نظر گرفته بشه مثل اینکه یه بخشایی از کار واگذار بشه ( مثلا توی مثال شما اگر میدونیم قراره این اتفاق برای بچه بیوفته که بدون سرویس بمونه و احتیاج داشته باشه کسی بره دنبالش ازیکی بخوایم که توی این مواقع حساس که خودمون نمیتونیم، کارو برامون انجام بده) یا مثلا برای کارایی که امکان داره بعدا یه زمان قابل توجهی رو ازمون بگیره یه سیستمی رو تنظیم کنیم که میتونه زمان رو در اینده برامون ذخیره کنه مثلا اگر میدونیم یه سری ملزومات کاری قراره سر هر ماه خریداری بشه به فروشنده سفارشو بدیم که طبق یه برنامه مشخص برامون ارسال کنه که نیاز نباشه هر سری براش وقت گذاشته بشه..
ببخشید اگر که خارج از بحث شد طبقه بندیتون جالب بود و اینا رو یادم اورد:)

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است