بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟ پاسخ به: شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟

آرزو
مشارکت کننده

استقلال داشتن از نظر من، زمانی ایجاد میشه که به شرایطی برسی که بتونی به تنهایی و با نحوه ادراک خودت، زندگیت رو جلو ببری و واسه نوع زندگیت و برنامه هات، قدرت تصمیم گیری داشته باشی. استقلال، یعنی مجبور نباشی برای تک تک کارهایی که می کنی به دیگران توضیح بدی؛ مجبور نباشی برای همه چیز از دیگران کمک بخوای؛ استقلال، یعنی شرایطی که همه چیزت به وجود دیگران، وابسته نباشه. مسلما یکی از شرایط اولیه برای مستقل شدن، داشتن استطاعت مالی هستش، اما استقلال فکری شاید حتی از استقلال مالی هم مهم تر باشه. بنابراین، استقلال، به نظر من، داشتن قدرت تصمیم گیری بر مبنای علائق و سلائق خودته. البته این موضوع به هیچ وجه، نقض کننده بهره گیری از کمک و مشورت کردن با دیگران نیستش، چون در اغلب مواقع، خرد جمعی نسبت به خرد فردی، نتایج بهتری رو ایجاد می کنه.
در مورد محدودیت نیازهای مالی هم میشه گفت، نه محدودیتی وجود نداره. چون در واقع سطح خوشبختی و حس رضایت در افراد مختلف، متفاوته و حتی در افراد یکسان هم در گذر زمان، دچار تغییر میشه. برای مثال، وقتی من خودرویی بخرم شاید در اون زمان، سطح خوشبختی و رضایتم عدد 8 بشه، ولی بعد از مدتی که برام عادی بشه، این عدد میتونه به 6 برسه، و شاید با خرید یک خودروی بهتر یا خرید یک خونه یا رفتن به یک سفر دور دنیا، سطح خوشبختی و رضایت من دوباره به عدد 8 برگرده. لازمه همه کارها، داشتن پول و درآمد هستش، بنابراین پول و درآمد میتونه سطح رضایت رو بالا ببره، اما نمی توونه تو همون نقطه نگهش داره، بنابراین محدودیتی تو زمینه مالی وجود نداره و نمیشه گفت اگر فلان قدر درآمد داشته باشم، کلیه نیازهام برطرف میشه.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است