بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل چقدر از تغییر میترسید؟ تجربه ای داشته اید؟ پاسخ به: چقدر از تغییر میترسید؟ تجربه ای داشته اید؟

آرزو
مشارکت کننده

معمولا از تغییرات نمی ترسم و زیاد توو زندگیم اتفاق افتاده. بزرگترینش به نظرم توو اوج بحران 30 سالگیم ایجاد شد. من تا 30 سالگی یعنی 3 سال پیش، دارای یه شغل کارمندیِ تخصصی بودم با 8 سال سابقه، جایگاه شغلی خوب و البته درآمد مناسب که تونسته بود تا حد زیادی از انتظاراتم رو برطرف کنه. اما چون کلا یکجا موندن، انجام کارهای تکراری و روتین، با روحیاتم سازگار نیست، زدم همه چی رو به هم ریختم. از کارم اومدم بیرون، تمام آدمهای اطرافم رو تغییر دادم، تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم، حتی مدتها اصلا سر کار نرفتم. ولی بعدش با مهارت های جدیدی که یاد گرفتم، تونستم برای خودم به صورت شخصی کار کنم که حتی درآمدش بیشتر از قبل بود برام و همین طور، احساسم که مثبت تر شده بود.
البته ناگفته نمونه، واسه اون تغییر به جوانب موضوع فکر کرده بودم و خیلی بی گدار هم به آب نزدم. چون فکر می کنم تا یه اندازه ای استقبال از تغییرات رو میشه اسمشو گذاشت ریسک پذیری، اما نسنجیده عمل کردن، ریسک پذیری نیست به نظرم. ریسک کردن، یعنی احتمال وقوع حالات ممکن رو در نظر بگیری و به نحوه واکنش به اونها هم فکر کنی، اما به دلیل وجود عدم قطعیت، نتونی با اطمینان در موردش برنامه ریزی کنی.
به هر حال مدتیه که دوباره نیاز به تغییر رو به شدت در زندگی احساس می کنم و همش دنبال ایده ای واسه یه تغییر لذت بخش دیگه هستم، ولی هنوز پیداش نکردم :))

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است