بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟ پاسخ به: شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟

#231129
آرزو
مشارکت کننده
امتیاز: 590,211

درسته. کلا به نظر من آدمیزاد طوری آفریده شده که نمیتونه در بلندمدت و به صورت همیشگی، از یه موضوع ثابت و تکراری لذت ببره و اگر با عنصر تغییر و تنوع اونو مخلوط نکنه و ارتقاش نده، حس رضایتش به شدت افت می کنه. به نظرم اگر همچین خصیصه ای در انسان وجود نداشت، احتمالا ما همچنان غارنشین مونده بودیم، چون از همون شرایط لذت میبردیم.
حالا این موضوع در مورد حس استقلال یا هر چیز دیگه ای میتونه صدق کنه. مثلا بچه در 10 سالگی وقتی بدون مادر و پدرش بره مدرسه، ممکنه احساس استقلال کنه و لذت ببره، در 20 سالگی وقتی تنها بتونه بره مهمونی، در 30 سالگی وقتی تنها بره مسافرت و … . مشخصا در 40 سالگی از تنهایی مهمونی رفتن، حس استقلال نخواهد داشت.
این موضوع در مورد درآمد و کسب و کار هم برقراره. باز اگه بخوام دقیق تر با مثال بگم، مثلا تو 25 سالگی احتمالا با داشتن یه شغل کارمندی، شخص ممکنه احساس استقلال مالی داشته باشه، ولی همون آدم (که خودم باشم) در 33 سالگی ممکنه کارمند بودن براش حکم بردگی رو داشته باشه

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است