بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما چه مثالهایی از اثرمرکب به ذهنتون میرسه؟ پاسخ به: شما چه مثالهایی از اثرمرکب به ذهنتون میرسه؟

فرشید رمضانی
مدیرکل

سلام
طبق معمول فکر کنم اونقدر تندتند صحبت میکنم، با تاکید کمی گفتم و باید بیشتر توضیح میدادم.:)
عرض کردم که از منوی حساب کاربری (در منوی اصلی) بر روی “نوشته های شما” کلیک بفرمایید و بعد ارسال پست. کلا مدیریت نوشته ها اونجا هست.
اول خواستم یک نمونه ای قرار بدم ولی فکر کردم چهارچوب درست کردنش شاید جلوی خلاقیت بچه هارو بگیره و تصور کنند باید حتما در همین چهارچوب باشه. مثلا من این چیزارو مینوشتم:
تاریخ میزدم و میگفتم چندشنبه هست. به 24 ساعت گذشته فکر میکردم که چه کارهایی انجام دادم و کدومش در راستای هدفم بوده. یعنی حتی اگه رو تخت دراز کشیده بودمو در حال فکر کردن به کارم خوابم برده بود مینوشتم. اگه با مشتری تماس گرفته بودم دلایل موفقیت و عدم موفقیت مذاکره ام را مینوشتم. افکاری که قبل از مذاکره و بعدش تو ذهنم بودو مینوشتم. حتما ازخودم یه ایراد میگرفتم. یعنی اونقدر میگشتم تا یه ایراد پیدا کنم… ولی بعدش هم دوتا کار خوبمو یادآوری میکردم.
اگه اتفاقی افتاده که منجر شده تصمیمی بگیرمو مینوشتم. مثلا میگفتم این مغازه کامپیوتری اونقدر اذیتمون میکنه که فردا میرم یه پرینتر میخرم دیگه نمیرم پیشش پرینت بگیرم!
حتی مهمترین تصمیمات فردارو هم مینوشتم…. روی مشتری ها خیلی تمرکز میکردم. چرا جذب شد؟ چرا حرفمو قبول نکرد. از عکس هم اگه میشد استفاده میکردم. رفتارم با همکارانم، عکس العمل هام درمورد کارهای درست یا اشتباهاتشون و ….
دیگه این چیزا…. اینکه وقتی دوباره خوندمش بگم: چرا اینکارو کردم؟ چرا اونکارو نکردم؟ و یا چه تصمیم خوبی گرفتم؟
نکته ای که خیلی دلم میخواد بهش تاکید کنم(بخصوص برای شما که با تجربه اید) اینه که مثلا مرحله بعد درباره بیزینس پلن صحبت میکنیم، راجع به مهارت ها و … صحبت میکنیم، نظرتون را در عمل بنویسید. مثلا بفرمایید با اینکه فرشید گفت برای این کار چک لیست تهیه کنید، ولی من نیازی توش ندیدم. در واقع ببینید این مواردی که گفته میشه عملا در بیزینستون تاثیری داره؟
و یک نکته دیگه: شما متخصص یا فوق متخصص نیستید… از نظر من شما یک فرد استثنایی هستید آقا بهمن.
اگر یک درصد آدمها موفق میشدن، شما جزء اونها بودید. من خیلی لذت میبرم از دیدگاه هاتون.
مرسی

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است