بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟ پاسخ به: شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟

طاها منفردپور
مشارکت کننده

سلام ، من مثل اینکه خیلی دیر اومدم ، امیدوارم که لااقل ته دیگ بحث به ما برسه .
به نظر من با توجه به اینکه انسان دارای زوایای شخصیتی و وجودی مختلفی است ، استقلال در انسانها هم دارای شاخه ها و مراتب متفاوتی است .مثلا در زمینه نیازهای مادی زندگی ما محتاج استقلال مالی ، برای پوشش افکار و آرمانها نیازمند استقلال فکری و برای ارضاء تمایلات شخصیتی نیازمند استقلال هویتی وشخصیتی هستیم و ….. . با عنایت به رده بندی نیازها بنابراین یکی از با اهمیت ترین استقلالها ، استقلال مالی و به طور خلاصه قدرت تصمیم گیری مستقل در زمینه رفع حوائج و نیازهای مادی زندگی از قبیل خورد و خوراک و مسکن و تفریح و …… می باشد ، چرا که تامین شدن انسان در این مرحله ، اجازه می دهد که بتوان به چیزهای متعالی تر از قبیل پرورش افکار و آرمانها و رشد ایده ها ، فکر و اقدام کرد . ( هر چند که با توجه به درهم تنیدگی ابعاد مادی و معنوی انسانها ، جمیع ابعاد با یکدیگر با نسبتهای مختلف رشد و حرکت می کنند ) حال می شود دید می توان برای استقلال مالی زندگی کارمندی را انتخاب کرد ، ولی یک کارمند هر چقدر دارای درآمد بالایی باشد نمی تواند استقلال هویتی و شخصیتی بالا و نامحدودی داشته باشد چرا که همواره یک فرمانپذیر است چه از افراد مافوق خود و چه از شوراها و قانونها و ….. .
برای جلوگیری از اطاله کلام به صورت خلاصه می گویم که به نظر من ، کار آفرینی یکی از بهترین راههایی است که می تواند ما را به جایی برساند که حداکثر استقلال مالی را داشته باشیم ، در حالی که می توانیم از لحاظ شخصیتی و فکری هم مستقل باشیم ، چرا که یک کارآفرین می تواند خودش فکر کند ، خودش تصمیم بگیرد و خودش اقدام کند ، بی اجازه از دیگران . ( البته با توجه به اینکه در زندگی اجتماعی همه استقلالها محدود به منافع عامه است )
حال میزان این استقلالها چقدر باید باشد ؟ بستگی به خودمان دارد ، چقدر از دنیا بخواهیم و چگونه فکر کنیم ، برای عده ای میزانی آرزوست که افرادی با داشتن بیشتر از آرزوی آنها از پوچی و بی هدفی خودکشی می کنند . انشاءالله این دوره به ما یاد بدهد که ظرف فکری خودمان را بزرگ کنیم تا بتوانیم زندگی و اجتماعی بهتر بسازیم .
روزهای خوبی پیش رو داشته باشید.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است