بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل چقدر از تغییر میترسید؟ تجربه ای داشته اید؟ پاسخ به: چقدر از تغییر میترسید؟ تجربه ای داشته اید؟

طاها منفردپور
مشارکت کننده

سلام ، تغییر ترسناک است ، فکر کنم برای همه ، ولی میشه تغییر کرد ویک کار متفاوت انجام داد و البته دردش را کشید و صاحب نتیجه اش شد . یعنی با توجه به شیرینی نتیجه که احتمالا صاحب آن می شویم ، درد تغییر را تحمل می کنیم .
چیزی که من با آن مواجه بوده ام این است که قبل از تغییر اگر بخواهیم منطقی و حساب شده کاری را انجام دهیم ( مثلا” در مورد تغییر شغل ) عملا” مجبوریم که صرف نظر کنیم . چرا که با خصوصیاتی که کشور ما دارد پیش بینی و محاسبه و سنجش منابع و مصارف بقدری خطا دارد که اصل موضوع را زیر سوال می برد ولی از طرفی نمی شود کاری هم نکرد ، بنابراین با درصد نوسان بالا یا علی را می گوییم و کاری را شروع می کنیم . پس از مدتی کار به نتیجه می رسد یا نمی رسد .اگر رسید که الحمدلله ولی اگر نرسید من خودم مورد سرزنش توسط خودم قرار می گیرم که فلان دلیل ناکامی قابل پیش بینی بود و یا بهمان موضوع روشن بود که اتفاق می افتد .
این برای من پارادوکس بوده و هست ، چگونه این را مدیریت کنیم ؟ در پیش بینی چقدر خوشبین باشیم یا چقدر مته به خشخاش بگذاریم ؟

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است