بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما چه مثالهایی از اثرمرکب به ذهنتون میرسه؟ پاسخ به: شما چه مثالهایی از اثرمرکب به ذهنتون میرسه؟

saeedsam
مشارکت کننده

برای من یه مقدار عجیب بود که در مورد جنبه مثبت اثرمرکب صحبت شده بود ولی در مورد جنبه منفی اون چیزی گفته نشده بود. که البته تو نظرات بهش اشاره شده بود و بحث کامل تر شد.

در مورد جنبه منفی من و دوستانم تو شرکت مشکل تصمیم‌گیری داشتیم. یه بخشیش به خاطر این بود که دوست داشتیم در مورد موضوعات مختلف به اجماع برسیم. این موضوع ضربه بزرگی بهمون زد و باعث شد تصمیم نگرفتن های کوچیک، ناراحتی های کوچیک به همراه بیاره و وقتی فشار کارمون زیاد شد، یکی از شرکا از جمعمون جدا شد و شرکت با بحران مواجه شد.

در مورد جنبه مثبت هم معرفی شدن مشتری رو داشتیم. ما کارمون ارائه خدمات هست و هنوز فروش محصول مون رو شروع نکردیم. اکثر مشتری‌هایی که باهاشون کار می‌کنیم، کسایی هستند که یا شرکت رو میشناسن یا اعضای شرکت رو. البته بیشتر در رابطه با اعضای شرکت هست.

یه تجربه ای دارم که نمیدونم مرتبط با بحث هست یا نه. برای شبکه سازی کردن و معرفی خودمون. ما تو شروع کار تصمیم گرفتیم یه تعداد وبسایت برای کسب و کارهای کوچیک با یه قرارداد خاص طراحی کنیم. قرارداد به این صورت بود که اگر اون استارت آپ یا کسب و کار موفق شد، هزینه رو پرداخت کنه و در غیر این صورت نیاز به پرداخت هزینه نیست. تقریبا هیچ کدوم از اون کسب و کارها به سود نرسیدن ولی برامون ارتباط به همراه داشت و در واقع معرفی می شدیم بعد از اون. یه ویژگی داشت این شبکه که باهاشون در ارتباط بودیم و اون هم این بود که از نظر مالی تقریبا شبیه کسب و کارها و استارت آپ هایی بودن که ما براشون سایت زده بودیم. این قضیه برای ما یه درسی داشت و اون هم این بود که اگر مشتری ایدئال ما کسی هست که ویژگی های مشخصی داره، برای شبکه سازی و ارتباط لازمه تو همون کامیونیتی کاری رو انجام بدیم و کار کردن تو یه کامیونیتی با ویژگی های متفاوت لزوما به نتیجه مطلوب نمیرسه.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است