بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما چه مثالهایی از اثرمرکب به ذهنتون میرسه؟ پاسخ به: شما چه مثالهایی از اثرمرکب به ذهنتون میرسه؟

فرشید رمضانی
مدیرکل

سلام 🙂
خب با این شروع کنیم:
کارهای شروع شده‌ی تموم نشده
یا ایده های ناب به نتیجه نرسیده

خب کی میگه که این بد هست؟ بستگی داره چطوری به قضیه نگاه کنیم. یکی یه سناریو مینویسه اسمشو میذاره تایتانیک، هری پاتر و … یکی اینو فیلم میکنه و همه دنیا تحسینش میکنند. قبل از فیلم شدن آیا اینا کارهای ناتمام محسوب میشه؟ به نتیجه نرسیده؟ یا مثلا فکر میکنید اونی که این سناریوها را نوشته اولین کارش بوده؟ مطمئن باشید تو اتاقش 5 هزارتا کاغذ چرکنویس از داستانهایی هست که هیچوقت تمومشون نکرده. اصلا رهاشون کرده.. تازه این مثالها، مثالهایی هست که لااقل چاپ شده و بعد فیلم شده، چه اثرهای فوق العاده ای که حتی چاپ هم نشده و هیچکس ازش خبری نداره. قرار نیست هرکس ایده خوبی میده، خودشم مجری خوبی باشه. مگه اونیکه موشک رو طراحی میکنه یا میسازه خودش حتما باید باهاش بره به کره ماه؟
پس اول بین ایده و اجرا (و موارد دیگه ای که اتفاقا خیلی زود بهش میرسیم) تفاوت قائل شوید. اگه یکیش بد و ناکافی هست، اون یکی را زیر سئوال نبرید. ما اصلا قراره کارآفرینی کنیم یعنی تیم مناسب داشته باشیم. پس ارزش ایده های ناب شما سرحای خودش هست.
در مورد زبان، بله حق با شماست، خیلی بستگی به این داره که هدف چی هست و قراره چه اتفاقی بیوفته.( خب طبیعتا من فقط مثال زدم و حتما نواقصی داره، فقط خواستم موضوع را ساده کنم). ولی اگه مثلا من که در مالزی زندگی میکردم و اموراتم را با زبان انگلیسی میگذروندم، در طول اینهمه سال روزی یکی دو کلمه فقط حتی نه گرامر، مالایی یاد میگرفتم و یا به دلیل اینکه همه اقتصاد مالزی دست چینی ها هست روز یک کلمه هم چینی یاد میگرفتم، میتونید تصور کنید چقدر کارم جلو میوفتاد؟ شما فکر کنید من بعد از دو سال 500-600 تا کلمه چینی بلد بودم که درسته نمیشد باهاش مذاکره و جلسه برگزار کرد، ولی خیلی ارتباطات بهتری میتونستم در سوپرمارکت و رستوران و تعمیرگاه و فروشگاه ها بگیرم. گپ بزنم، بگم بخندم حتی با همون جملات دست و پا شکسته. خب ارتباط بیشتر و بهتر، یعنی فروش دیگه. یعنی موفقیت بیشتر و آأمهای بیشتر.
ولی خب انگلیسی رو نباید اونطور یاد میگرفتم باید تلاش میکردم حرفه ای تر باشه تا بتونم امورات جدی تر شرکت را بگدرونم. پس هدف هم میتونه فرق کنه.
چون خیلی بحث طولانی نشه فعلا به همین بسنده میکنم ولی در بحث های آتی که خیلی مرتبط هست با فرمایشتون، این موضوع را حتما به یاد دارم.
من اینجا هستم که هر خدمتی و مشورتی ازم بر میاید انجام وظیفه کنم. 🙂

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است