بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل دیدگاه شما درباره اشتباه و رفتارهای بعد از اون چگونه هست؟ پاسخ به: دیدگاه شما درباره اشتباه و رفتارهای بعد از اون چگونه هست؟

yasan
مشارکت کننده

حدودا ۶/۷ سال پیش یه کاری رو شروع کردم که اصلا سراسر اشتباه بود و به نظرم اون پروژه سراسر شکست باعث شد که تو شروع کارهای بعدی خیلی جوانب رو بسنجم. با یکی از دوستانم تصمیم گرفتیم یه دفتر معماری افتتاح کنیم، خب درسش رو خونده بودیم هر دو هم کار کرده بودیم یه تجربیاتی داشتیم ولی بازار رو نمیشناختیم یعنی فکر میکردیم میشناسیم ولی بعد فهمیدیم که اصلا نمیشناسیم. از زمینه فعالیت بگیر تا تبلیغات، لوکیشن دفتر، پرسنل، حتی پروژه هایی که قبول کردیم سراسر شکست بود. قرار دادهای اشتباه، نیروهای ناکارآمد وووو.انقدر توی روحیه خود من به شخصه اثر داشت که از کار معماری به شدت دور شدم تا دیگه حتی نزدیک به اون فضا هم نشم. از نظر مالی که سراسر شکست بود و هرچی داشتیم و نداشتیم رفت. تازه مشکلات بعد از بستن دفتر شروع شد، پرداخت بدهی ها و شنیدن حرف‌ها و سرکوفت ها و یعنی در اوج افسردگی و نا امیدی بودم. تازه هم ازدواج کرده بودم با ماشین کار میکردم که خرج خونه بدم. ولی یه چیزی رو یاد گرفتم که قبل از شروع هر کاری کلیه جوانب رو بسنجم. یه ترس مثبت در من به وجود اومد که به قول همون بحثی که مطرح کردید جلو پامو نبینم بلکه روبرو مو ببینم. این حرف‌ها تا حالا جایی نزده بودم یعنی از شکست به این سنگینی جایی صحبت نکرده بودم ولی خب اینم جزیی از تمرین کسب و کاره دیگه، شکستن حصار امنی که برای خودمون به وجود اوردیم اینکه یادمون بیاد شکست هم بوده و همه اش موفقیت نیست.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است