بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل دیدگاه شما درباره اشتباه و رفتارهای بعد از اون چگونه هست؟ پاسخ به: دیدگاه شما درباره اشتباه و رفتارهای بعد از اون چگونه هست؟

saeedsam
مشارکت کننده

برای من این نگاه که هر کس با انتخاب اینکه می‌خواد کارمند باشه، شغل آزاد داشته باشد یا کسب و کار، انگار یه سری وظایفی رو می‌پذیره یا شاید بشه گفت انگار خودش رو توی بازی ای قرار میده که قوائدی داره، جالب بود. من این رو شنیدم که سعید اگه میگی دوست داری کسب و کار خودت رو راه بندازی یعنی داری میگی من میخوام تو بازی شرکت کنم که کار من تو اون بازی تجربه و ازمایش کردن چیزهای مختلف هست و کنار اومدن با پیامدهاش.
برای من قابل قبول و منطقی هست اینکه که تجربه کردن و اشتباه کردن در واقع بخشی از کسب و کار هست و راستش فکر میکنم تو این موضوع مشکل دارم. یعنی فکر میکنم بیشتر از یه حدی برام تجربه کردن امکان پذیر نیست. نمیدونم شاید یه بخشیش به این دلیل باشه که تو کسب و کار شریک دارم و اسیب خوردن به دیگران و مجموعه منو میترسونه. مثلا اون مثال هایی که زده شد، چند ماه اجاره ندادن و حقوق ندادن، به نظرم خیلی موقعیت سختی هست و فکر نمیکنم در توان من باشه تو این موقعیت ها بتونم کاری کنم.
یه چیزی به ذهنم میرسه، به نظر من توان اشتباه کردن خیلی به سلامت جسمی و روانی آدم بستگی داره. مثلا من تو کارم این تجربه رو داشتم که وقتی ارامش روانی داشتم تو بخش های دیگه زندگیم خیلی راحت تر تونستم یه سری ریسک ها، تجربه ها یا اشتباه ها بکنم. ولی وقتی اون ارامش رو نداری تو زندگی شخصیت خیلی سخت تر میشه.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است