بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل فکر میکنید خودتون چه نوع تفکری داشته باشید؟ پاسخ به: فکر میکنید خودتون چه نوع تفکری داشته باشید؟

طاها منفردپور
مشارکت کننده

چیزیکه من به شخصه دیده ام و البته در بالا هم کم و بیش به آن اشاره شده بود این است که هر شخص از تمام 4 گروه در خود دارد ولی با عنایت به خلقیات ، آموزشها و محیط و …. خصائل مختلف در وی پر رنگ و کم رنگ می شوند .یعنی هر شخصی در خود بخشی بدبین و محاسبه گر دارد و با توجه به ایده پردازی و خوشبینی خود با الهام از دانسته های فنی اش موضوعی را بیان می کند و به دیگران عرضه می کند . حالا شخصی که خصلتهای گروه A در او پررنگ است به نظرم فردی مناسب امور مالی و قراردادهاست .فرد با خصوصیات گروه C برای طرح و توسعه محصول و خدمت عالی است و شخص با خصلت گروه T ، حلال مشکلات فنی و تولید و طراح الگوریتم خدمت رسانی است و این گروه بوسیله فردی با خصوصیات P به راحتی و با کمترین صدمه به موفقیت و پیروزی می رسد ، اگر فروشندگان و بازاریابانی از همین گروه آنان را یاری کنند .
ولی متاسفانه در بسیاری از شرکتها چیدمان افراد اینگونه نیست و بنابراین شرکت با سیستمی غیر سنکرون حرکت می کند و اگر در راه نماند ، مطمئنا” به راحتی به مقصد نمی رسد .
و در جامعه ایران هم که دقیقا” سیستم برعکس چیده می شود ، بهترینهای گروه T به رهبری و ایده پردازی گماشته می شوند ( غلبه مهندسان در مشاغل مدیریتی و برنامه ریزی ) و ….. و ما حصل این چیدمان مصداق ضرب المثل علف جلوی سگ ریختن و استخوان به آهو دادن است .
من خودم بخاطر مشاغل و وضعیتی که داشته ام نمی دانم قدرت ذاتی ام از کدام گروه است ، چرا که از لحاظ فنی قدرت و آموزش پذیری خوبی دارم ولی خوش بین بودنم قدرتم در تجزیه و تحلیل و پذیرش نتیجه عقلی آن را ضعیف میکند و واقعگرایی که منتج از اطلاعات فنی ام است من را در ایده پردازی محدود میکند و در ارتباط با دیگران و ستاره بودن ، ستاره بودن را دوست ندارم ، هر چند هژمون آن را می پسندم و به راحتی با افراد ارتباط سریع برقرار نمی کنم ولی افرادی که با آنها مرتبط می شوم رهبری ام را می پذیرند و حرفهایم را می فهمند ، البته خودم الان سردرگم شدن من باید در چه رسته ای کار کنم ؟

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است