بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل اولین مواردی که با مرور ارکان پنجگانه بیزینس از ذهنتون گذشت چی بود؟ پاسخ به: اولین مواردی که با مرور ارکان پنجگانه بیزینس از ذهنتون گذشت چی بود؟

آرزو
مشارکت کننده

با مرور مطالب این قسمت، از اونجا که چند روز اخیر با یکی از دوستانم که یه استارتاپ توو حوزه فینتک داره، در ارتباط بودم، دیدم مهمترین چالشی که براش مطرحه، بحث موارد قانونی و حقوقیه. چون اینا یه ایده و محصول خوب دارن، نسبتا تیم خوبی رو هم جمع کردن، واسه امور مالی پلان مناسبی دارن، تبلیغات و فروش هم البته هنوز چون خیلی ابتدای کار هستن، چندان پیش نرفتن توش. اما امان از موارد قانونی و حقوقی.
واقعا موارد قانونی، مجوزها و گیر و گورهایی که توو این زمینه سر راهشون وجود داره، اونقدر عجیب و نفس گیره که من اصلا باورم نمیشد. یعنی برای دونه به دونه کارهایی که می خوان انجام بدن، باید از 10 تا نهاد مجوز بگیرن. جوری که من حس کردم انگار سیستم این مملکت (البته اگه بشه اسمش رو سیستم گذاشت!) جوری چیده شده که فقط دنبال اینن ببینن یه نفر یه گوشه ای می خواد یه کار مفید انجام بده، از در و دیوار بریزن تا جلوشو بگیرن!!!
حالا نمی دونم توو همه فیلدها همین داستانا وجود داره، یا این قوانین سخت و دست و پاگیر برای بیزینس های فعال توو حوزه مالی بیشتر از جاهای دیگه ست.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است