بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل اگر فقط یک عامل باعث عدم موفقیت شما بشه، اون چیه؟ پاسخ به: اگر فقط یک عامل باعث عدم موفقیت شما بشه، اون چیه؟

bahmansh
مشارکت کننده

راستش رو بگم؟ همیشه فکر میکردم شاید سرمایه تنها عامل باشه و نمیگم امروز از این مشکل نمیترسم ولی نمیتونستم بشینم و دست روی دست بزارم که سرمایه ندارم پس هیچی دیگه… اون وقت که بدتر شکست میخورم چون اساساً از حرکت می ایستادم به خاطر نداشتن سرمایه. پس چی شد؟ چه کار کردم؟ هی سعی دارم میکنم روابطم رو بیشتر و بیشتر کنم و اون رو جایگزین سرمایه کنم. اینجوریه که من یه قدمی برای دیگران برمیدارم که از دستم برمیاد ولی اون فرد مقابل چی از دستش برمیاد؟ اون هم میتونه مثلاً چون وارد کننده کنسول بازی هست ، بشه سرمایه من و کنسول رو بهم بده من که فروختم پولش رو بدم.
شاید شاید هنوز سرمایه بتونه برام سود خیلی خیلی بیشتری بیاره و باعث بشه تندتر و تندتر من رو به اهدافم برسونه و بتونم خیلی سریعتر با سرمایه گسترش بدم کسب و کارم رو ولی فکر میکنم الان بدون سرمایه هم شاید کندتر ولی از خودش برای خودش سرمایه ش رو در میارم و ردیف میکنم و میرم جلو. بعد وقتی یه کسب و کاری تا جایی که بدون بازگشت هست پیش بره سرمایه گذاران حالا خودشون قدم جلو میزارن.
حالا فکر میکنم هیچ عاملی برای شکست من وجود نداره مگر ناامیدی در خودم
به نظرم این بحث خیلی خیلی مفصل هست و به مرور بقیه مواردی که ممکنه جدی تر از سرمایه باشن رو میگم. مثلاً بحث های اخلاق در کسب و کار خیلی خیلی جدی تر سرمایه و خانواده و ایناست

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است