بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما هدف را مهمتر میدانید یا مسیر و عملکرد را؟ پاسخ به: شما هدف را مهمتر میدانید یا مسیر و عملکرد را؟

آرزو
مشارکت کننده

یه مدتی بود داشتم واسه رسیدن به یه چیزی خیلی زور میزدم و هر کاری می کردم نمیشد، و من هی تلاش و تلاش و راههای مختلف رو امتحان کردن. طوری شده بود که به خاطر این نرسیدن به هدفم، داشتم افسردگی می گرفتم از این تلاش بیهوده. ولی خوب نمی تونستم بی خیال هم بشم. با استادم کلی راجع به موضوع صحبت کردم و واسش درد دل کردم. بهم گفت “این هدفی که داری واسش دست و پا میزنی خیلی جذابه، اما سعی کن به جای اینکه هدف محور باشی، دایرشکن محور باشی و از همین مسیر لذت ببری. اینجوری همین عذاب هایی که می کشی واسه رسیدن به اون چیزی که می خوای، همینا هم واست قابل تحمل میشه”.

درسته که رسیدن به هدف خیلی شیرینه، اما چیزی که بارها و بارها بهم ثابت شده اینه که وقتی یه هدفی رو واسه خودم در نظر گرفتم، اون تلاش ها و دوندگی هایی که کردم واسه رسیدن بهش، شاید خیلی جذاب تر بوده و بهم انگیزه میداده واسه تلاش بیشتر؛ گاهی اونقدر به موضوع فکر می کردم که کلی راه های جدید و ایده های جدید پیدا می کردم. شاید بشه گفت خودِ هدف انگار تا وقتی نرسیدی بهش جذابه، همین که فتحش می کنی میشه مثل خیلی از چیزهای دیگه ای که همین الان داریشون. چیزی هم که به یاد آدم میمونه معمولا تلاش هاییه که واسه رسیدن به اون هدف انجام داده.
ولی واسه اینکه خیلی هم دیگه شعار نداده باشم، اینو باید بگم که همین الانم دنبال یه هدف خیلی سخت هستم که هر چی سعی می کنم از مسیرش لذت ببرم، نمیشه که نمیشه و فقط اون رسیدن به هدف رو می خوام :)))) حتی به قیمت اینکه بعد از رسیدن به هدفم، برام بشه بی اهمیت ترین موضوع دنیا!
با خواهنده ترین حالت خودم چه کنم؟!

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است