بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما هدف را مهمتر میدانید یا مسیر و عملکرد را؟ پاسخ به: شما هدف را مهمتر میدانید یا مسیر و عملکرد را؟

Kian
مشارکت کننده

یادمه یکبار تصمیم گرفتم پرورش بلدرچین راه اندازی کنم. خیلی بازارش گرم بود و حسابی روی این کار تبلیغات می شد. تصمیم گرفتم قبل از هر کاری حسابی در موردش تحقیق کنم.
اکثرا شرکت های فعال در این زمینه می گفتن در فضای کوچیک خونه هم میشه این کار را شروع کرد. میگفتن خودشون جوجه یا تخم بلدرچین را می دهند و بلدرچین بالغ را هم خریداری می کنند.
شروع کردم تمام موارد را با جزئیات بررسی کردن. حتی به این نتیجه رسیدم که خیلی از تجهیزات مورد نیاز را هم خودم می تونم بسازم. اما یه حسی ته قلبم می گفت یه جای این معادله درست نیست.
تحقیقاتم را بیشتر کردم و از یک شرکت مشاوره وقت گرفتم. تمام سوالاتم را روی یک برگه نوشتم و رفتم تو جلسه. اول که ایشون فقط به موارد مثبت اشاره می کرد و از مشکلات و مسائل حاشیه کار اصلا صحبت نمی کرد.
در نهایت به این نتیجه رسیدم که این کار سود خوبی داره اما نه برای من، حالا چرا؟ برای این که اگر بخوای در این کار وارد بشی باید صفر تا صد کار دست خودت باشه. از تبدیل تخم به جوجه تا کشتار و حتی توزیع. چرا؟ برای اینکه بلدرچین وقتی به که بلوغ رسید که اگر درست خاطرم مونده باشه حدود 45 روز زمان لازم داره و بعد از اون فقط دونه میخوره و هیچ وزنی اضافه نمیکنه و از اینجا به بعد میشه ضرر و شما مجبوری به هر قیمتی که شرکت ها می خوان بلدرچین را به اونها بفروشی و شما تعیین کننده قیمت نیستی.

برای این کار زمان زیادی گذاشتم اما ارزش داشت و بهتر بود که کلی هزینه کنم و کار را استارت بزنم و بعد با کلی ضرر مالی کار را متوقفم کنم. تجربه خیلی خوبی بود واسم و سعی کردم در کارهای آینده هم از این تجربه استفاده کنم.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است