بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما هدف را مهمتر میدانید یا مسیر و عملکرد را؟ پاسخ به: شما هدف را مهمتر میدانید یا مسیر و عملکرد را؟

نسيم هاشميان
مشارکت کننده

سال ۹۶ به برادرم گفتم ببین ما تو کار خورده فروشی بدک نیستیم اما چرا وارد کلی فروشی نشیم، ما که منابعش رو داریم. یک محصول خاص رو که بازار صادراتش به هند و پاکستان خوب بود از جمع آوری کننده‌هاش خریدیم و من در طی دو ماه خورد خورد ۱۶۰ میلیون تومن از اون جنس خریدم و برای اینکه خودم رو معرفی بکنم که من خریدار این جنس هستم بعضن گرونتر از مظنه بازار هم ازشون خریدم اما از بد روزگار وضع بازار بهم ریخت و بازار از حرارت افتاد. اولین تجربه تجارت عمده من شکست افتضاحی خورد و من از یک تن بار و ۱۶۰ میلیون سرمایه ۱۰ میلیون تومن هم نفروختم. به همه‌ی خریدارهای بالقوه همپیشنهاد بار دادم اما نخریدن که نخریدن. اما یک اتفاق افتاد همه‌ی اونهایی که ما رو فقط بعنوان مشتری خودشون میشناختن ما رو بعنوان فروشنده هم شناختن. ما سر اون کالا ضرر کردیم اما محصولات دیگه‌ای هم تونستیم بفروشیم هر چند هنوز فروش کلی ما اون ضرر رو جبران نکرده و گردش مالی قابل توجهی نداره اما بالاخره بعضی از همکارانمون میدونن که ما میتونیم تامین کننده هم باشیم و فقط خریدار نیستیم. ( ولی خب دلم هنوز خونه :)))))

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است