بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل فکر میکنید یه آدم موفق باید چه عادتهایی داشته باشه؟ پاسخ به: فکر میکنید یه آدم موفق باید چه عادتهایی داشته باشه؟

فرشید رمضانی
مدیرکل

این عادتهای شما ( که ازش بعنوان عادات کارمندی یاد کرده اید) هیچکدوم نقطه ضعف با ایراد نیست. خیلی از کارآفرین های موفق سالها کارمند بوده اند و کارمندی یعنی نظم و انضباط.
کارمند خوب و مسئولیت پذیر بودن خودش یک مهارت هست و در موضوعات آینده خواهید دید که میتونه از تکالیف شما برای رسیدن به کارآفرینی باشه.
ولی این را خیلی خوب اشاره کردید که باید عادات جدیدی را هم وارد زندگی خود کنید یا برخی عادات قدیمی را با علم اینکه قراره کارآفرین شوید پیش ببرید.
من وقتی رفتم خدمت سربازی، در اوج دوران ورزشی ام بود. صدتا بشین پاشو میداد من تازه گرم میشدم و دلم میخواست صدتا دیگه هم برم… این مهمه که شما کاری که انجام میدهید را از چه زاوبه ای نگاه کنید. اگه 5-6 ساعت هم وقت میذارید در کنار دنیای کارمندی، یعنی بهش عادت نکرده اید، دوست دارید کارآفرین شوید و خب اگه نخوایم شعار بدیم، چاره ای نیست جز اینکه فعلا در کنار کارتون براش تلاش کنید تا حداقل به اون درآمد برسید.
گاهی وقتها مثلا 20 درصد حقوقتون را نادیده بگیرید، ماه دیگه 30 درصد و … تلاش کنید از کارآفرینی خلا اون را پر کنید و اگه نشد سختی اش را تحمل کنید.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است