بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما چه مثالهایی از اثرمرکب به ذهنتون میرسه؟ پاسخ به: شما چه مثالهایی از اثرمرکب به ذهنتون میرسه؟

سعید کاظمی
مشارکت کننده

من و باجناغم 13 سال پیش یک فروشگاه کوچک کامپیوتر راه اندازی کردیم . سال اول وقتی دو لپ تاپ در هفته می فروختیم . از خوشحالی سر از پا نمی شناختیم . اما به مرور زمان با صبر و پشتکار باجناغم به جایی رسیدیم که حالا به صورت فیزیکی روزی 5 تا بفروشیم .خوشحال می شویم .و دیگه فروش دو لپ تاپ در روز روند روزانه ما شده . جالبه که دو روز قبل یکی از بزرگهای بازار دیدیم سه تا لپ تاپ گیم را آورده فروشگاه ما و میگه من مشتری گیم ندارم . میتونی این سه تا لپ تاپ را برام بفروشی . باید بگم این سالها دائم در حال بهبود مستمر و تاثیر اثر مرکب بودیم . محل فروشگاه را عوض کردیم . دکوراسیون ،تابلو را تعویض کردیم .کلی تنوع محصولات را عوض کردیم و دو مرحله در فروش به نوعی ریبرندینگ انجام دادیم با توجه به شرایط بازار ،ف 7 ماه هم هست یک وب سایت برای فروش محصولات راه اندازی کردیم . البته فعلا با درسهایی که تو این دوره یاد گرفتم . یک پلن یکساله دارم براش میریزم و کارهایی که فعلا به فکر من و بچه ها می رسه را تو یکسال اول انجام بدیم . یاد گرفتم کارهای کوچک را مداوم تو این یکسال انجام بدم و اصلا به میزان فروش ماهیانه فکر نکنم . و محاسبه هدف را گذاشتم 29 اسفند 1400 ،چرا یکساله چون واقعا نمیدونم سال بعد جه روشها و سایت های جدیدی خواهند آمد که با تبلیغ یا کمک آنها بتوانم به توسعه وب سایتم کمک کنم . به طور مثال می گویم امسال سایت بایا امد .( البته من واقعا هنوز نمیدونم هدفش چیه می خواد مثل ایسام واسط فروش باشه یا می خواد مثل خدمات اسنپ باشه )اما به هر حال شاید سایت و روشهای جدیدی بیاد که به رشد کسب و کار ما کمک کنه. یک دوستی گفت حداقل 50 سایت فروش لوازم دیجیتال هستند . خیلی خوش باور هستی که می تونی جنس بفروشی . بهش گفتم 50 سایت رقیب تو جمعیت 85 میلیونی به نسبت 15 تا 20 رقیب فروشگاه فیزیکی برای یک شهر 300 هزار نفری چیزی نیست . جالبه ماه گذشته دو لپ تاپ را به عمده فروشان و از دوستان قدیمی خودمان در تهران فرستادیم . و دیروز یک فروش عمده مانتیور برای یک همکار به مشهد فرستادم . دیروز وقت بسته بندی مانیتورها باید حجم خوشحالی را بین همکاران من میدیدین .که تو فروشگاه باید یکی یکی بفروشن و حالا به کمک وب سایت یک محموله بزرگ را فروختند .

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است