بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟ پاسخ به: شما استقلال را چطور تعریف میکنید؟

ساناز شاکری
مشارکت کننده

سلام… خب پرونده من خیلی عجیب غریبه! شاید من بنا به جبر روزگار مستقل شدم. در واقع گرایش ذاتی م همیشه به وابستگی بوده و برام ارزشه … احساس می کنم وابستگی یک کامفورت زون ایجاد می کنه و انقدر با خودش امنیت میاره که به همه بار منفی ش می ارزه! این هایی که نوشتم فکر کنم کافیه برای اینکه از دوره اخراج بشم. ولی بالاجبار باید مستقل باشم. من هیچ پایگاهی ندارم و مفهوم زندگی برام جنگیدن برای بقا ست. 10 سال در یک شرکت مشاور کار کردم و پله پله اومدم بالا… ولی الان به جایی رسیدم که مطمینم این کار حداقل از حالا به بعد dead end job هست. آشنایی با شما تو این چند ماه به من این جسارت رو داد که استعفا بدم بدون اینکه پلنی برای زندگی کاری سال آینده داشته باشم. این هفته آخرین هفته کاری من تو پروژه ای که 7 سال براش زحمت کشیدم. ولی احساس کردم من انقدر توانایی دارم که با جسارت بگم من دیگه به این کار بر نمی گردم. الان برای من استقلال به این معنی هست که من تعیین کنم کجا، برای چه کسی، با چه شرایطی و با چه دستمزدی کار کنم. دیگه نمی خوام زیر اسم “بخشنامه سازمان مدیریت جهت دستمزد مشاوران” حقوقم و ساعت کارم با چند تا ضریب تعیین بشه!
ولی هنوز به اون رشدی که شما مد نظرتون هست نرسیدم که بگم کسب و کار خودم. هنوز انقدر مفهوم استقلال برام واقعی نشده که بتونم بدون کارفرما کار کنم.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است