بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل در حال حاضر استراتژی برای کسب و کار خود مشخص کرده اید؟ پاسخ به: در حال حاضر استراتژی برای کسب و کار خود مشخص کرده اید؟

آرزو
مشارکت کننده

خب من که فعلا بیزینسی رو به اون شکل برای خودم راه ننداختم هنوز. اما مثلا در مورد همون کاری که توو بحث تحلیل آماری و آنالیز داده های پایان نامه ها انجام میدم و قبل تر هم در موردش نوشتم که کلی از دوستان و آشنایان و دوستانِ دوستان و دوستانِ آشنایان، منو به همدیگه معرفی کردن، می تونم بگم نکته ای که باعث میشه هر مشتری بره 3 تا مشتری دیگه رو هم با خودش بیاره، پشتیبانی و تایم آموزشی هستش که در کنار انجام کار، به هر مشتری اختصاص میدم. یعنی فقط یه کار آماده به طرف تحویل نمیدم که اصلا نفهمه چی به چیه، و فردا روزی اگه کسی در موردش سوالی بپرسه، طرف نتونه جواب بده، بلکه در کنار انجام کار، آموزش هم میدم. چون بحث آمار واقعا سخته و خیلی افراد نه دوستش دارن و نه اصلا میفهمن چی هست.
فکر می کنم بشه اینو یه مدل استراتژی توو بحث خدمات در نظر گرفت که در مقایسه با افراد دیگه یعنی رقبا، میتونم بگم یا این کار رو کلا انجام نمیدن، یا بابتش هزینه اضافه می گیرن. البته باز خود این موضوع در مورد رقبایی صدق می کنه که واقعا بحث تحلیل آماری رو انجام بدن، چون یه عده ای هستن متاسفانه یه چیزی رو تو paint و یا فوتوشاپ نقاشی می کنن و به عنوان خروجی نرم افزار، به دانشجو تحویل میدن! اونا که دیگه هیچی.
حالا نکته بعدیش هم اینه که از این طریق، یه سری افراد دیگه بهم مراجعه می کنن که فقط می خوان بهشون آموزش بدم. این گروه که عمدتا دانشجوهای مقطع دکتری هستن، چون با مباحث روش تحقیق، تحلیل آماری، نوشتن پروپوزال و نگارش مقاله اصلا آشنایی دارن، دنبال کسی هستن که این چیزا رو بهشون آموزش بده.
در واقع اینجا استراتژی من داره یه نیازی رو برطرف میکنه، نیازهای بیشتری از افراد رو هم برطرف می کنه (نیاز به آموزش) و نیاز افراد بیشتری رو هم برطرف می کنه (یه سگمنت جدید از افراد).
فعلا اینو داشته باشیم تا ببینم در آینده استراتژی بیزینس اصلیم چطور خواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است