بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل شما چه روزنه و شکافهایی را سراغ دارید که درآمد شما را هدر میدهد؟ پاسخ به: شما چه روزنه و شکافهایی را سراغ دارید که درآمد شما را هدر میدهد؟

bahmansh
مشارکت کننده

خدا رو شکر انقدر روزنه داریم به دو دلیل نوشتنش واسم سخت شده:)))
یکی اینکه نمیدونم از کجا شروع کنم
دومی اینکه واقعاً خجالت میکشم از بعضیاش اصلاً
ولی خب باید نوشت و منتظر باشید که این نوشته ها در این خصوص از طرف من بسیار باشند:

اولینش اینه که نیروهای انسانی رو به سختی جذب میکینم و به سادگی از دست میدیم. این از دو نقطه به زعم من ایراد داره، یا در جذب یا در نگهداشت.
در جذب ، اینجوریه که آدم اشتباهی رو استخدام میکنیم، این انسان احتمالا یا از ابتدا انسانی صادق و درستکار نبوده و برای دزدی اطلاعات صرفاً وارد شده مثلاً یا مواردی از این دست یا هر موردی که با نیت قبلی بد اون فرد همراه بوده یا کلاً با نیت بدی نیومده ولی ما به اشتباه جذبش کردیم و اساساً برای سازمان ما نبوده
دومین مساله اما در نگهداشت هست که مسائل زیادی داره،
مثلاً در صندلی اشتباهی مینشانیم و طرف رو ناراضی میکنیم یا نمیتونه بهروری داشته باشه پس یا اون میره یا ما باهاش خاتمه همکاری میدیم که بازم اشتباهه.
یا نمیتونیم معیارهاش رو درست تشخیص بدیم و براش جاذبه ای درست کنیم که برای ما بمونه. این مساله هم جنبه های بیشماری داره:
1) حقوق
2) خلق ارزش در سازمان
3) رتبه و درجه سازمانی
4) احساس ارزشمندی
5) مسائل اخلاقی
6)آموزش
7) چشم انداز رشد سازمانی
و …..
اینا خیلی هستن و خب خیلی وقت میبره به همه بپردازیم ولی همین لعنتی یعنی هزینه ای که هنوز بازگشت سود نداشته از دست میره و عملاً ریختیمش دور و یکی از بدترین روزنه ها وشکافهایی هست که در بسیاری از سازمان ها دیده نمیشه.

اصلاً شرکت پ که نتونست تو سال 89 منو حفظ کنه خیلیای دیگه رو هم نتونست ، قشنگیش کجا بود؟ اغلب اینایی که ازش زدن بیرون با دیتای اون دارن به مشتریانش میفروشن، من البته اصلاً سمت مشتریان اون نرفتم دلایل زیادی داره ولی دارم میبینم بقیه افرادی که ازش بیرون زدن چه کار کردن. نکته بعدی اینکه ایشون کارمندانی رو که حفظ کرده هم همون داخل نشستن و برای خودشون کار میکنن و از بغل اون دارن خوب میخورن و در واقع ازش میدزدن! این هم یکی از شکافهای بزرگ بسیاری از شرکتهاست که به این راحتی ها دیده نمیشه.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است