بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل چقدر از تغییر میترسید؟ تجربه ای داشته اید؟ پاسخ به: چقدر از تغییر میترسید؟ تجربه ای داشته اید؟

ساناز شاکری
مشارکت کننده

اگر بخوام بگم چقدر می ترسم … واقعا اندازه ای نداره . تا بی نهایت. من از یک خانواده بازاری میام که انقلاب، اتمام جنگ و بعدش بازار ارز و طلا سرمایه اش رو ازش گرفت و کسب و کارش رو از یک کوه به یک گلوله برف تبدیل کرد.
تا یادم میاد مامانم همیشه می گفت کارمند ها زندگی منظم و با برنامه ای دارن چون می دونن چقدر درآمد دارن و بر اساس اون زندگی شون رو میسازن. ولی ما در زمان دارا بودن هم از ترس روزهای نداری نمی تونیم برای زندگی مون کاری کنیم. خلاصه یه زندگی شلخته و بی برنامه!
این شد که همیشه دنبال حاشیه امن بودم. حاشیه امن و رفاه دو تا کارکرد داشت برام . اول اینکه ضعف مدیریت زمان و برنامه ریزی م رو می پوشوند و دوم اینکه کارم و درآمد و جایگاه اجتماعی م رو معلوم و مشخص می کرد! یادم نمیاورد که چند سالمه و اینکه به روم نمیاورد چقدر من برای همه چی دیر می کنم.( نمونه ش کامنت های این پست رو که خوندم دیدم اینجا هم حداقل 2 ماه از همه عقب ترم و تو سن و سال قطعا از بیشتری ها بالا تر! )
تغییر وضعیتم سخته … اصولا این سال ها کار برای دیگران یک شخصیتی از من ساخته که دارم اون رو زندگی می کنم. من تو ده سال یاد گرفتم که وابسته به یک سیستم باشم. اگر فاکتور بگیریم از همه دوران کودکی و نوجوانی م که چقدر کانسپت بیزینس شخصی تو من سرکوب شد و کارمندی ستایش! تازه وقتی سن بالا میره یه چیزایی رو ساختی! شاید وقتی جوون تری اونها انقدر ریشه نکردن که کندن ازشون سخت باشه.
حالا تو سن من اینکه بخوام یه آدم دیگه بشم … من اون شخصیت رو زندگی نکردم. بلدش نیستم.سال ها راه رفتم اما با کفش های اون راه نرفتم. حتی اگه همه ویژگی هاش اکتسابی باشه ! این ترس نداره؟

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است