بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها تمرین های خلاقیت اگه بخواهید به عنوان یک تولید کننده یه زیرسیگاری تولید کنید چه ایده ای دارید؟

آخرین بروزرسانی توسط فرشید رمضانی 1 سال، 8 ماه پیش
‏‫10 صدا
36 پاسخ
  • نویسنده
      فرشید رمضانی
      مدیرکل

حتما میدونید که یه شیوه ای از خلاقیت داریم با عنوان خلاقیت ماتریسی. برای خیلی از جاها میتونید ازش استفاده کنید ولی برای تولید محصول از بهترین هاست. طبیعتا باید در جلساتتون مطرح بشه و خیلی جدی و پخته بهش پرداخته بشه و نتیجه درست ازش گرفته بشه ولی من پایه اون را میگم و خودتون اونو با هوشمندی ​خودتون تلفیق کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. به این مثال ساده و ابتدایی دقت کنید: فرض کنید شما دفتر صدبرگ تولید میکنید

چه چیزهایی در محصول شما هست؟ جلد صد برگ کاغذ شبرازه حالا بیاید بگید جلد چطوری میتونه باشه؟ (هرکدوم مثلا 5 مورد). مقوایی، چوبی!، پلاستیکی، مخمل!، فلزی. کاغذها: کشیده، مربع، اصلا دایره!، چرا خطوطش سبز نباشه، چرا صدویک برگ نباشه.

شیرازه: یک نقل قول معروف روش باشه؟ اسم درس روش باشه؟ جای خالی نام دانش آموز و درس باشه، یه دستگیره داشته باشه؟ حالا بیاید اینها رو توی یک جدول بنویسید و یا هم ترکیب کنید. میتونید هر اجزای دیگه ای هم خواستید اضافه کنید، مثلا خطوط کاغذ خودش یک گزینه باشه، طرح روی جلد خودش یک گزینه باشه و فرض کنید در یک طوفان فکری برای هر کدوم 7-8 جالت در نظر بگیرید که خب هیچ عیبی نداره اگه بعضی هاشم مسخره و خنده دار باشه. خلاقیته دیگه.

بعد میبینید از اینها صدها ترکیب خارج میشه. مثلا یه دفتر دایره ای با خطوط سبز و صد و یک برگ و با طرح جلد کارتونی صدویک سگ خالدار که توی شیرازه اش هم کله یکی از سگ ها مثل دستگیره تعبیه شده بشه واسه کودکان.

یا مثلا یک دفتر کشیده با جلد مخمل و یه جای کوچیک برای نوشتن تاریخ و … بشه دفترخاطرات. فکر کنم منظورمو گرفتید دیگه اگه یک محصول با 6-7 اجزا و هر کدوم 7-8 مورد خلاقانه داشته باشید بی اغراق( به شیوه فاکتوریل محاسبه میشه) میبینید هزاران ترکیب میده که با مشورت تیمتون نشدنی هارو حذف میکنید و از بین بقیه، خلاقانه ترینش رو انتخاب میکنید.

الان شما یک محصول خلاقانه دارید که اگه خودتون تو بازار میدیدید میخریدید

از این شیوه در خیلی جاها حتی بسته بندی و اینها هم میتونید استفاده کنید.

این شیوه رو فقط به این دلیل گفتم که نکته ای هم فته باشم ولی حالا از این شیوه یا هر شیوه ای که خودتون دلتون خواست بیاید و یه زیر سیگاری تولید کنید. چرا زیر سیگاری؟

• اجزای کمی داره
      • شاید خودتون خیلی دوسش نداشته باشید ولی کاره دیگه
      • خیلی مخاطب و مصرف کننده داره
      • میتونه جایگرین جوراب بشه برای هدیه به آقایون ! 😀

bahmansh
      مشارکت کننده

این دیگه کلاً یک یا دوتا جز بیشتر نداره که؟
      تهش یه متریال با یه عکس زیرش بشه دوتا!

جنس : شیشه ، چینی، چوب نسوز، فلزی (مس، استیل، آلومینیوم، طلا، نقره، پلاتینیوم)
      روی شیشه میشه طرح چاپی زد، برچسب زیرش زد، یا تراش کاری داشته باشه.
      روی چینی میتونه متخلخل(با سوراخ طرح داشته باشه) ساده باشه، یا چاپی مثل گلسرخی و اینا باشه یا هر طرحی ، شاید هزاران طرح مختلف یا میلیونها حتی
      چوبی میتونه برشکاری، ساده، متخلخل، یا با سوزاندن طرح داد بهش.
      فلزی هم برشکاری، تراشکاری، جواهرکاری، و…. فرض کنید زیریگاری طلاست با سنگهای برلیان و یاقوت مثلاً چه چیزی بشه :)))

Masoud
        مشارکت کننده

آقا تو اون مورد آخریه من روم نمیشه توش خاکه سیگار بریزم :))

فرشید رمضانی
          مدیرکل

اونو باید بذاری تو گاوصندوق :)))

فرشید رمضانی
        مدیرکل

شاید بشه به شکل فیزیکیش هم فکر کرد.حتی اجزایی به اون اضافه کرد.
        اینها هم خوب بود البته. به نظرم خودتون یه زیرسیگاری رو انتخاب کنید از مواردی که بالا گفتید. الان باز انتخاب با ما (سفارش دهتده) شده. بگین پیشنهادتون دقیقا چیه؟
        البته برای تولید انبوه در بازار دیگه.:)

Masoud
      مشارکت کننده

جنسش از چی باشه رو که آقا بهمن از هر کدومش یکی ساخت و دست مارو بست :)))
      ولی لبه هاش 4تا شیار داشته باشه برای گذاشتن سیگار روش.
      عرض لبه ها کمتر از یه سانت نباشه تا سیگار رو بشه گذاشت روش که ثابت بمونه و هی نیوفته.

فرشید رمضانی
        مدیرکل

اگه گود و بزرگ بودن هم بهش اضافه کنی که هی نخوایم بریم خالیش کنیم و سنگین ه باشه که هی بر نگرده میشه این: :))))

-

Masoud
          مشارکت کننده

دست داشته باشه و موقع حکم سیگارو بزاره رو لب 😐
          حال عکسشم نمیزاشتی حل بود :))))

فرشید رمضانی
            مدیرکل

:))))))
            اگه مسابقه بود همین الان برنده بودی :))))

bahmansh
      مشارکت کننده

اقا ما سیگار رو یه ساله گذاشتیم کنار و شما دارین وسوسه میکنین با صحبت در مورد زیرسیگاری :)))
      من تولیدکننده باشم اتفاقاً همون طلا و سنگای قیمتی رو کار میکنم به تعداد معدود ولی با قیمت خیلی بالا به کسانی میفروشم که اتفاقاً میدونم مجلل بودن براشون یک ارزشه و تو اتاقشون میز کارشون چند میلیارد قیمتش هست که از ایتالیا براشون اومده:)))

فرشید رمضانی
        مدیرکل

خوبه… اینم یک استراتژی مناسب هست

bahmansh
          مشارکت کننده

حالا حتماً باید یه محصول برای تولید انتخاب کنیم؟
          من مثلاً یه محصولات دیگه ای هم قطعاً به نظرم میرسه میتونم تولید کنم و اتفاقاً از برندینگی که روی اون کالای لوکس ایجاد کردم استفاده کنم
          مثلاً میگیم همون برندی که این کالا خفن لوکس لیمیتد رو تولید کرده یه سری محصول معمولی ترم داره که وقلی خب خیلی با کیفیت هستن. حالا زیرسیگاری های خیلی خیلی با طراحی خاص و شیک با جنس های خیلی خاص رو تولید میکنیم و میفروشیم. حالا مثلاً استیل یا فلزات دیگه که بشه ازشون تراشهای شکیل و با کیفیت بالا درآورد بعد با برش ها و تراشکاری های خاص اونا رو ارائه داد. اینجوری میگن خب این جنساش هم خیلی با کیفیت هستن و خیلی هم خوشکل و خاصن ولی خب چون طلا و الماس نیستن ارزونترن دیگه. بهرحال بازم میشه اونا رو گرونتر از حالت معمول فروخت. چون کیفیت بالایی دارن و اون برندینگه روش اثر میزاره

سعید کاظمی
      مشارکت کننده

چون سیگارها با ضخامتهای مختلف تولید می شن .باید جایی که روش سیگار را برای استراحت میزاریم . برای همه سایزها پیش بینی داشته باشه ..
      اگر تو لبه بیرونی یک رنگ ال ای دی باریک داشته باشه . تو بالکن و تاریکی خیلی بدرد میخوره . البته رنگش قابل تغییرباشه (چراغ خواب هم میشه ) مشابه لوسترهای مدرن که مد شده ..
      روی خودش فندک سر خود همه داشته باشه . یعنی یک کلید بزنی . اتش بده .
      بجای شعارهای مرتبط با مضرات سیگار ، شعار ارامش بخشی نیکوتین را نمایش بده ..
      برای سیگار برگ امکان برش داشته باشه

فرشید رمضانی
        مدیرکل

آفرین، بعضیهاش واقعا قشنگ و ابتکاری بود که خب قطعا میتونه کلی هم پخته تر بشه.
        بعضیهاشم میتونه اونو به یک هدیه موندگار تبدیل کنه. حتی هدیه تبلیغاتی
        مرسی، خیلی خوب بود.

نرگس
      مشارکت کننده

لبه نگه دارنده سیگار
      کاسه اصلی ( برای قرار دادن خود سیگار)
      محفظه نگه دارنده ته سیگار با درب

** کوچک و قابل حمل که  فندک و خوشبوکننده دهان در اون تعبیه شده باشه

لبه نگه دارنده سیگار:
      به شکل فک پایینی دهان باشه
      به شکل ۲ انسان که سیگارو نگه میدارن
      یک درخت که تنه اش سوخته
      ریه انسان که قسمتیش از بین رفته

( این حالتا برای موارد آموزنده بود😁😁🤣🤣)

انگشتان دست
      انواع پیکره حیوانات

کاسه اصلی:
      ساده شیشه ای
      آینه ای
      با طرح کنده درخت
      طرح ریه انسان
      با یکبار فشار از وسط باز بشه که امکان ریختن ته سیگار باشه

محفظه نگه دارنده به صورت کشویی زیر کاسه اصلی قرار داده بشه :
      ساده امکان ریختن آب در آن باشد
      کف محفظه رزینی با طرح دریا
      میشه خود محفظه کشویی باشه
      یا کف کاسه اصلی کشویی باشه

bahmansh
        مشارکت کننده

جسارتاً من با این قضیه شعارهای آموزنده به صورتی که انرژی منفی و بیماری رو تلقین میکنن مخالفم، به نظرم بیشتر خودش تولید بیماری میکنه. سرطان ها بیشتر از اینکه با سیگار ایجاد بشن اثبات شده جزو بیماری های روان تنی هستن. اگرم قراره شعاری آموزنده باشه باید جنبه مثبت داشته باشه. مثلاً اینکه سیگار کشیدن عادتی ناپسند است خیلی بهتر از اینه که بگیم عادتی مضر است.

از ایده تون میشه برای قرار دادن شعارهای زیبا حتی استفاده کرد و شعارهای خوب و انرژی بخش به جاش قرار داد، یا عادات جایگزین سیگار رو تبلیغ کنن. مثلاً آدامس نیکوتین دار تبلیغ کنیم روش بهتر از جملات منفی هست.

فرشید رمضانی
          مدیرکل

به نظرم این دوجور ایده و استراتژی هست. یعنی هم میتونه طرح ایشون استقبال بشه و هم طرح شما.
          مثلا من که سیگاری هستم شاید طرح شمارو بیشتر بپسندم، ولی مثلا بعضیها هم بخوان با این هدیه طرف مقابل را به خودش بیارن.
          به اینکه جواب میده یا نه( که نمیده :-)) البته کاری نداریم، از منظر فروش و سلایق مختلف عرض میکنم. اون هم میتونه بخشی از سهم بازار را پوشش بده.

نرگس
          مشارکت کننده

تمام مواردی که گفتم بغیر از عکس ریه، بقیه اش برای موارد آموزنده نیست و برای حالت عادی هم قابل استفاده است

فرشید رمضانی
        مدیرکل

بعضی هاش واقعا جالب بودن و یه جوری هم تصویرسازی کرده بودید که آدم میتونست در ذهنش حالتهای مختلف را تجسم کنه که این خودش بک هنره.
        منظورتون از این (کاسه اصلی ( برای قرار دادن خود سیگار)) پاکت سیگار یا نخ سیگار هنوز استفاده نشده بود؟ یعنی یه جاسیگاری کنار زیرسیگاری؟

نرگس
          مشارکت کننده

برای قرار دادن سیگار درحال کشیدن، محفظه زیری هم به راحتی قابل سهول باشه و برای ته سیگار که دردار باشه ، هم بو رو کم میکنه و هم اگه برگشت، دیگه ته سیگارا نمیریزه

Kian
      مشارکت کننده

درود بر همه دوستان
      من اگر قرار باشه تولید کنم، میام چند تا طرح را با جنس های مختلف و رنج قیمت های مختلف تولید میکنم. برای مدل های گرون قیمت تر هم حتما جعبه های شیک و با کیفیت طراحی میکنم تا مناسب باشه برای هدیه دادن.
      سعی میکنم حتما بعضی از مدل ها درب داشته باشه و در اثر شستشو خراب نشه.
      برای مدل های لاکچری تر حتما ست میکردم با فندک و جا سیگاری.

فرشید رمضانی
        مدیرکل

سلام و وقت بخیر
        خیلی خوبه کیان جان و مرسی.
        ولی راجع به خود زیر سیگاری ایده ای نداری؟ در واقع شما یک استراتژی برای فروش زیرسیگاری اراده دادید.. ( یا شاید من متوجه نشدم)

Kian
      مشارکت کننده

😁😁😁 آخه یکی باید این زیرسیگاری هایی که دوستان تولید کردند را بفروشه.

بیشتر منظورم این بود که یک مدلی را مثلا با هر سه جنس چوب، سنگ و فلز و در سایز های مختلف می ساختم تا بتونم طیف بیشتری از سلیقه ها را راضی کنم.
      و حتی تلفیق چند جنس، مثلا ترکیب سنگ و فلز.

فرشید رمضانی
        مدیرکل

آره خب اینم حرفیه 😁😁😁
        مرسی

فرزانه
      مشارکت کننده

اگه زیرسیگاری این موارد رو داشته باشه من باهاش حال میکنم:
      ۱. یک قسمت کوچکی کنارش داشته باشه که من یا مهمونم رو از فندک و سیگار بی‌نیاز کنه. (تو مایه های فندک ماشین، باتری بخوره یا شارژبل باشه)
      ۲. طوری طراحی شه که در صورت افتادن از روی دسته مبل، تمام محتویاتش رو روی فرش بالا نیاره!
      ۳. تا حد امکان کوچک طراحی شه که قابل حمل باشه.
      ——————————————————————–
      اگه بگم حالا که باتری داره، یه اسپیکر هم داشته باشه که وقت سیگار کشیدن یه آهنگ پلی کنم، زیاده روی کرده ام؟

فرشید رمضانی
        مدیرکل

اتفاقا چه جالب بود. هر 4 موردش هم کاملا شدنی و آنچنان عجیب غریب و رویایی نیست. حتی مورد چهارم هم کاری نداره که یه اسپیکر بلوتوس یا رم خور کافیه بهش اضافه شه.
        میتونه در راستای هدیه دادن روش خیلی کار کرد و تبلیغات کرد.
        دلم خواست :)))

bahmansh
          مشارکت کننده

یه لحظه خودم تو بالکن شرکت با این زیرسیگاری تصور کردم که داره یه آهنگم پلی میکنه و تازه اون لایت ال ای دی رو هم داره که اقا سعید گفته بود که تو شب تو بالکن راحت بیابیمش :))) بعد دوباره هوس سیگار کردم اصن:))

فرشید رمضانی
            مدیرکل

آره واقعا، ایده های خیلی ساده و شدنی و نه چندان گرون قیمت که میتونه حس خوبی هم به آدم بده. بعد فکر کن صدساله دارن یه کاسه تولید میکنن میدن دست چند ده میلیون سیگاری.
            به نظرم دیگه این تاپیک رو دنبال نکن، آدم غیر سیگاری رو هم تشویق به سیگار میکنه.:)

فرزانه
          مشارکت کننده

درسته کاری نداره اما مساله اینه که امروزه همه جا انواع اسپیکرهای هوشمند هست و حتی اگه اونا رو نادیده بگیریم، همه موبایل دارند که میتونند با اون آهنگ رو پخش کنند. پس چرا باید هزینه اضافه بدن واسه آپشنی که نو نیست و جایگزینش در دسترسه؟

فرشید رمضانی
            مدیرکل

به نظرم همیشه محصولات چندکاره، طرفدارای خودشونو دارند. در شرایط عادی شاید کاربرد نداشته باشند ولی یه جاهایی خیلی بدرد میخورن. مثلا من هندزفری داشتم، ولی یکی دیگه هم گرفتم که رم خور باشه و لازم نباشه گوشیمو پر از موسیقی کنم.
            در واقع شما اون مورد اصلی را خرید میکنید ولی میگین خب اینم اضافه داره دیگه، بهتره که…
            میدونید که فروش همیشه هم عقلانی و دودوتا چهارتا نیست. هیجانی و دوست داشتن هم هست.

طاها منفردپور
      مشارکت کننده

سلام ، جا سیگاری که من طراحی می کنم برای فروش این مشخصات رو داره :
      1 – با وای فای یا بلوتوث به اینترنت متصل هست .
      2 – سیگارهاتون رو باید درون اون قرار بدید .
      3 – زمانی به شما سیگار تحویل می دهد که از محیط سربسته خارج شده باشید .
      4 – در روز یک مقدار مشخص به شما سیگار تحویل می دهد .
      5 – با دریافت هر سیگار از اون به شماره های از قبل تعیین شده پیغام ارسال می کند .
      6 – به ازای هر سیگار براتون بسته به مدت تعیین شده در فواصل مشخص پیغامهای هشدار آمیز ارسال می کند .
      7 – پس از تحویل کرفتن ته سیگار ، مقداری که از زندگی نرمال شما کم شده را به اطلاع شما می رساند .
      8 – به ازای هر سیگار مبلغی شما را جریمه و از حسابتون کم می کند .

البته شما فکر می کنید که هیچ وقت این جاسیگاری مسخره رو نمی خرید ولی من مطمئن هستم خانم شما اگر سیگاری نباشه ختما” براتون می خره و مجبورتون می کنه که از اون استفاده کنید .
      و اگر از دست سیگار کشیدن هم خسته شده باشید ، حتما” مشتری ما خواهید شد .

bahmansh
        مشارکت کننده

این منهی اون پیامهای هشدار آمیزش درباره کسر شدن زندگی اینقدر جذابیت داره که بخریم :)))) البته بگم که اون قسمت پیام های هشدارش رو اگر خودت یه جوری تنظیم نکنی که قابل تنظیم باشه من خودم کرکش میکنم و نمیزارم برام ارسال بشه :))

فرشید رمضانی
        مدیرکل

یا امام رضا … آقا تورو خدا اینو تولید نکن :)))))
        این بازار هدیه دادن رو منفجر میکنه به نظرم حتی کسانی که ازش استفاده هم نکنند دلشون میخواد یه دونه ازش داشته باشن.
        تبلیغات براش خیلی راحته چون بازی بازی و شوخی شوخی، سگار آدم کم میشه.
        من اگه جای اون دکه روزنامه فروشی مثال قبل بودم، نمایندگی انحصاریش را میگرفتم و به برند خودمم کمک میکردم.
        مرسی

Masoud
        مشارکت کننده

آقا طاها سیگار و سیگاری جماعت چه هیزم تری بهت فروختن مگه، خب بگو نکشید دیگه، چه کاریه اخه خودتونو به زحمت میندازین:))))
        خیلی جالب بود ایده‌تون، عالی.

تهرانیان
      مشارکت کننده

یه قوطی فلزی
      به اندازه ی نصف یه پاکت سیگار
      در لولا دار و مجهز به آهنربا
      یه طرح لبخند هم روی قوطی باشه
      مخصوص سیگار کشیدن در طبیعت، فقط ته سیگار رو توش میندازیم

آرزو
      مشارکت کننده

این بازی خلاقیت رو من همون چند روز پیش اجرا کردم و نوشتمش، ولی خوب الان که اکثر دوستان نظراتشون رو نوشتن، شاید بخش عمده اش تکراری شده. به هر حال مینویسمش، هر چند که تکراری باشه.
      خب طی مراسم طوفان مغزی که با اهل خونه داشتیم، تصمیم گرفتیم توو بازار بسیار رقابتی کالای زیرسیگاری، اصلا وارد جنگ قیمتی نشیم و تارگت مارکت رو سگمنت مشتریان لاکچری و تجمل گرا در نظر بگیریم که عمدتا دنبال چیزای لوکس دکوری هستن یا قراره به عنوان هدیه، زیرسیگاری کادو بدن.
      مواردی که باید در تولید رعایت بشه:
      – زیرسیگاری سنگین باشه، تا وقتی دست می خوره بهش به راحتی چپه نشه.
      – عمق داشته باشه، حداقل 5 سانت.
      – درپوش متحرک داشته باشه، برای وقتی که جلوی باد قرار میگیره.
      – شستشوش راحت باشه، یعنی اینجوری باشه که کفی زیرسیگاری، جدا بشه و به راحتی شسته بشه.
      – واسه قرار دادن سیگار، 4 تا شیار داشته باشه.
      – شکل هندسی چهار گوش باشه (کلا من اشیای زاویه دار رو به گرد ترجیح میدم)
      – جنس نسوز باشه، مثلا چوبی شاید خیلی قشنگ باشه، اما ممکنه زود بسوزه.
      – ظاهرش، بلوری باشه با رنگ بنفش تیره، اینطوری میشه توش LED هم کار کرد (نورپردازی با LED جزء لاینفک همه ایده های منه، اینم به خاطر اینه که من قبلا توو یه شرکت تولید انواع محصولات LED کار می کردم!)
      – یه طرح دیگه هم جنس سرامیکی با رنگ گردویی یا قهوه ای سوخته ست.
      – به صورت ست با فندک باشه.
      – جای رول کردن سیگار داشته باشه. (اینم باز به این دلیل بود که توو دور و وری هام چند نفر هستن که دوست دارن توتون بگیرن و خودشون سیگار رو بپیچن. بعد ممکنه اینجوری کارآییش فراتر از سیگار معمولی هم بشه :)))

آها جنس استخونی هم مطرح شد، مثلا با عاج فیل که دیگه خیلی خاص باشه، ولی چون من حامی حقوق حیواناتم، این طرح ریجکت شد.

فرشید رمضانی
        مدیرکل

مرسی، باز هم بعضیهاش جدید بود. بخصوص مورد آخر و افزایش کارآییش :)))

شما برای پاسخ به این تاپیک باید وارد شوید.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است