بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل بزرگترین لذتی که توقع دارید از کسب و کار ببرید چیه؟

آخرین بروزرسانی توسط ebr 1 سال، 9 ماه پیش
‏‫9 صدا
10 پاسخ
  • نویسنده
      فرشید رمضانی
      مدیرکل

خب البته که تجارت یعنی کسب درآمد. ولی خب شاید اهداف دیگری هم بشه برای اون تعریف کرد و ازش لذت برد. شما چه توقعی از تجارت خودتون دارید؟

yasan
      مشارکت کننده

برای من اون حس استقلال از همه چیز مهمتره، اینکه ازادی عمل داشته باشم و درست و غلطهارو تجربه کنم، من در تمام طول مدتی که کار کردم کمتر از ۶ ماه کارمند بودم ( منظورم از کارمند همون تیپیکال مرسوم صبح به صبح بریم یه جایی یه سری کار که بهمون میگن رو انجام بدیم بعدم سرماه حقوق بگیریم) یعنی اصلا نتونستم دووم بیارم، شاید اگر کارمند بودم یه زندگی اروم و بی دردسر داشتم و هیچ هزینه ای هم نمیدادن و هیچ شکستی هم نمیخوردم، همیشه هم سر این قضیه با خانواده جنگیدم ولی پیروز شدم. الان شاید در ظاهر کارمند باشم( با سمت مدیریت داخلی یک مجموعه صنعتی) ولی به جرات میگم اختیاراتم و حیطه کاریم از مدیر عامل مجموعه بیشتره، اصلا با این شرط اومدم اینجا که هرکاری دلم میخواد رو انجام بدم، من راضیم مجموعه هم راضیه و داره پیشرفت میکنه برای همین مشکلی نداریم. یه جورابی اینجا ما براشون مزرعه پول هم به وجود اوردیم، یعنی به جز حیطه خودشون ما براشون پیشنهادات سرمایه گذاری تو حوزه های دیگه هم ارائه دادیم و خداروشکر تا اینجا به قول اقا فرشید با مرغ هایی که داشتن مرغداری راه انداختیم نه اینکه باهاشون نهار کارمندارو بدیم. مسئله مالی دغدغه ام بوده ولی الویتم نبوده، توی بحث مالی همین که در اکثر مواقع خرج روزمره ارو دربیارم برام کافی بوده، که خود همین موضوع من رو در زمینه مالی ریسک پذیر تر کرده و درامد رو به صورت تصاعدی بالابرده، چون من برای پول کار نکردم بلکه پول برام کار کرده.

bahmansh
      مشارکت کننده

خب من اساساً از اینکه در ساختار بیزینس میتونم خیلی رشد کنم و بیاموزم و اینکه این موضوع با اختیار خودم انجام میشه و روی تصمیمات خودم داره میچرخه برام هیجان انگیزه.
      اینکه هر روز میتونم مسائلی رو حل کنم برام لذت بخش هست و اینکه هر درآمد و فروشی که داریم برامون یه هیجان به حساب میاد
      اینکه چیزایی که چه مادی چه معنوی بدست میاریم برامون هیجان انگیزه.
      بزارین اینجوری مثال بزنم مثلاً روز اول اینکه شرکت رو ثبت کردیم باعث شد کلی خوشحال باشیم و لذت میبردیم
      شاید کسی باور نکنه ولی دست چک رسمی شرکت هم گرفتنش برامون هیجان انگیز بود حتی اولین برگ چکی که ازش کشیدیم برامون لذتبخش بود یا مثلاً باز کردن پرونده در اداره مالیاتی هم برامون جالب و لذتبخش بود. ما بهش اینجوری نگاه میکردیم که هر کدوم از اینکارا یکی از آجرهای کسب و کارمون هست. بعد اولین فروش، بعد اولین سروری که برای خودمون خریدیم. بعد سرور نسل جدیدی که به جای اون خریدیم
      هریک از سامانه هایی که برای خودمون راه اندازی میکردیم
      هر مشتری ای که جذب میکردیم
      حتی امسال که نرم افزار حسابداری رو خریدیم هم برامون لذتبخش بوده و هست. اینکه گزارشاتمون رو در هرلحظه و هر مکان میتونیم ببینیم هم برامون جالبه
      حالا اینکه امسال تونستیم دفتر شرکت رو بخریم برامون واقعاً هیجان انگیز بود دیگه هرچند هنوز به خاطر کرونا یک روز هم ننشستیم توش کار کنیم و فقط دورکار بودیم و اونجا فقط تجهیزات رو ریختیم رو هم

فرشید رمضانی
        مدیرکل

چقدر این نوشته ها حس خوب داشت… چقدر خوب درکش کردم.

Donya
        مشارکت کننده

خیلی خوب بود منم انگار توی اون حالتای خوب شریک شدم

طاها منفردپور
      مشارکت کننده

برای من اگر بخواهم فارغ از تعارفات موجود سخن بگم ، مهمترین لذت کسب و کار درآمد آن است ، بعد از ایجاد درآمد می تونیم از حقوق دادن و چرخاندن زندگی کارمندان و کارگران ، از شرکت در دوره های آموزشی و از توسعه ، تحول و همه چیز لذت ببریم . درآمد خوب به ما این امکان را می دهد که خوب ببینیم ، خوب بشنویم و خوب عمل کنیم ، بی استرس و بی نگرانی . اما اگر همواره درگیر مسائل مالی باشیم ، علاوه بر کاهش کارائی ، مجبوریم نیروی زیادی را برای حل مسئله مالی و به اصطلاح کلاه کلاه کردن در سیستم باشیم و این ما را از حرکت باز می دارد .

آرزو
      مشارکت کننده

من کلا حس پرورش دادن رو خیلی دوست دارم. این که چیزی رو خودم از صفر درست کنم، رشدش بدم، بزرگش کنم، واقعا برام حس جالب و هیجان انگیزیه.
      چیزی که متعلق به خودم باشه، صفر تا صدش کار خودم باشه، بعد بشینم میوه دادن و ثمره اش رو ببینم، واقعا برام لذت بخشه (همین حس رو نسبت به بچه دار شدن هم دارم، واسه همینه که بچه داشتن رو خیلی دوست دارم :)).
      اینم بگم مثل اینایی که میرن دانشگاه، دکتری می خونن فقط واسه اینکه بقیه بهشون بگن دکتر، منم داشتن پیشوند founder رو خیلی دوست دارم :))))))))))
      زیادی صداقت به خرج دادم در پاسخم، می دونم

نرگس
      مشارکت کننده

طبق تئوری انتخاب و نیازهای اساسی گلاسر انسان ها ۵ ظرف نیاز دارند که طبق اون، ظرف نیاز به قدرت و نیاز به آزادی من بشدت بزرگه و خیلی سخت پر میشه. بخاطر همین کسب و کار برای من اون دوتا ظرفو پر میکنه و درنتیجه ازش لذت میبرم.( وقتی قرار نیست از شخص دیگه ای دستور بگیرم و آزادی عمل دارم خیلی خیلی حس خوبی دارم)
      بعد از اون درآمد بیشتر برای من مهمه. احساس ارزشمندی که بهم میده رو دوست دارم. اینکه میتونم فضایی ایجاد کنم تا بقیه ازش درآمد کسب کنن برام لذت بخشه. پیشرفت و توسعه تو زندگی کاری هم یکی دیگه از لذتهایی که دوست دارم از کسب و کارم ببرم.

Donya
      مشارکت کننده

برای من لذتیه که حس کنم کاری رو انجام دادم که قرار بوده انجام بدم، یعنی دنیا به این دنیا اومده تا اینو تجربه کنه، لذتی که فکر کنی کاری که داری میکنی، “خودت به تنهایی” یه اثری داشته، اینکه از باکسایی که خودم برای خودم تعریف کردم بیام بیرون و کاری رو بکنم که “خودم” دوسش دارم (حالا هر نتیجه ای که میخواد داشته باشه) نمیگم میخوام جهان و تغییر بدم نه، میگم همون آدمای اطرافم که با این کار من زندگیشون بهتر میشه برام کافیه. چه آدمایی که با هم کار می‌کنیم یا همون کسایی که منو می‌شناسن و چون من تونستم، من بشم دلیلی که اونا هم میتونن، لذتش برام خیلی زیاده.
      نمیتونم بگم انگیزه مالیش مهمه (البته به شعار دادن امکان داره متهم بشم) چون برام مهم نیست چون از یه جایی به بعد زیاد شدن درامدت فرقی نمیکنه توی حسو حالت، یعنی اضافه شدن بهش خیلی تغییر شگرفی توی حالت روحیت نداره ، وقتی با xتا میتونی یه زندگی خوب داشته باشی و هرچی میخوای فراهم باشه حالا چه فرقی میکنه توی “حال روحیت و به تبعش لذتی که میبری” اگر بشه x به توان 2؟ خب من اون x و با یه کار کم دردسر تر هم میتونم داشته باشم!
      حس میکنم بیزنسم باید بهم اون حس خود شکوفایی رو بده تا حس کنم از تواناییام درست استفاده میکنم، برام لذت بخشه.

Kian
      مشارکت کننده

از سال 82 که وارد بازار کار شدم بر خلاف رشته تحصیلیم ،اول با ثبت و راه اندازی یک شرکت کامپیوتری کارم را آغاز کردم، متاسفانه به دلیل تجربه کم و نبودن پشتیبانی مالی پس از دو سال مجبور شدم اون شرکت را واگذار کنم و بروم تو صنعت، تا ساعت 90 که دوباره شرکت جدید خودم را در زمینه فناوری اطلاعات پزشکی ثبت کردم و چند سالی مشغول بودم و کلی شکست و تجربه جدید کسب کردم و باز برگشتم به صنعت.
      خوب موارد زیادی را در این سالها تجربه کردم و از هر شکست پلی ساختم برای پیروزی های بعدی. درسته که هنوز کارمندم ولی تجربیات این سالها و تغییر نگرش هام نسبت به تجارت باعث شده همیشه در محل کار جزء نیروهای تاثیر گذار باشم و در کنار کارمندی به کار خودم هم فکر کنم و برای اون برنامه ریزی کنم.
      حالا هدف از کار کردن برای خودم چیه؟
      1. انتخاب آدمهای که قراره باهاشون کار کنم و از بودن در کنارشون لذت ببرم و حس خوبی بگیرم. آدمهای توانمند ، با سواد، با اخلاق و …
      2. رشد شخصی خودم و افزایش توانمندی هام
      3. افزایش قدرت مالی برای محقق کردن آرزوهام و ساخت شرایط و چیزهایی که احساس می کنم بودنشون هم حس خوبی به خودم میده و هم دنیا را جای قشنگتری می کنه.

ebr
      مشارکت کننده

آقا چه تاپیک خوبی بود:))
      همراهی و درک حس خوب آقا بهمن که خب خیلی قابل لمسه، بیزینس آدم مثل بچه آدمه
      طبق صحبت های بقیه دوستان هم تک تک اون حس ارزشمندی و ایجاد ارزش واقعا لذت بخشه
      بزرگترین لذت من میتونه رشد من باشه. من دوست دارم به معنای واقعی رشد کنم
      بخوام بازش کنم مثلا میتونم بگم پیشرفت تو کار، آشنا شدن با آدم های جدید و لول های بالاتر جمع های بزرگتر و موثر تر ارتباط با آدم حسابیا
      توانایی رفع مشکلات احتمالی. تجربه شکست و ارائه ی راهکار و در کل حس مفید بودن. من برای پیدا کردن حس رشد و مفید بودن در درون خودم هیچ چیزی بهتر از کسب و کار رو پیدا نکردم

شما برای پاسخ به این تاپیک باید وارد شوید.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است