بایگانی‌ها

لیدرمارکتر انجمن ها مرحله اول | کسب و کار مستقل تشخصیص افراد، فرصت یا سرمایه مناسب؟

آخرین بروزرسانی توسط bahmansh 1 سال، 10 ماه پیش
‏‫3 صدا
2 پاسخ
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #230766
   saeedsam
   مشارکت کننده
   امتیاز: 788,079

   چه معیاری برای تشخیص افراد، فرصت یا سرمایه مناسب وجود داره؟

  • #230768
   فرشید رمضانی
   مدیرکل
   امتیاز: 23,726,134

   در همین مرحله و در بخشهای “به چه مهارتهایی نیاز داریم” و ” تیم خود را چگونه تشکیل دهیم” درباره سئوالهاتون مفصل صحبت میکنیم. البته طبیعی است که اگر بعداز اون هم کاملا حواب سئوالتون را نگرفتید باز درباره اش گپ میزنیم.
   ممنون

  • #230879
   bahmansh
   مشارکت کننده
   امتیاز: 9,705

   اساساً ما یه توانایی و استعدادهایی داریم و قطعاً یه جاهایی هم ضعفهایی داریم که سرمایه گذاری روی اونا هم به دلایل مختلفی منطقی نیست و طبعاً هم قرار نیست همه کار رو خودمون انجام بدیم. اینجاست که منطقاً تیم سازی و افرادی که بتونن کمبودهای مارو جبران کنن و نقاط ضعف مارو پوشش بدن نیاز هست.
   فرصت هم شرایط زیادی ممکنه فرصت هایی رو برای کسب و کار بوجود بیاره. از روابط و شناخت آدم ها و کسب و کارهای دیگه گرفته تا موقعیتی خاص ، تسلط به یک بازار خاص، شناخت ضعفهای یک بازار خاص و ارائه راه حل برای جبران اون ضعفها و خیلی موارد از این دست میتونه به منزله فرصت باشه. البته من دوست دارم اینجا با نمونه ها و مثال ها و انواع دیگه فرصت آشنا بشم.
   اصلاً اینکه من فردی رو که یه توانایی داره که من ندارم و میتونه مکمل من باشه پیدا کنم خودش میتونه یه فرصت بوجود بیاره برام.
   آخرین چیزی که به نظرم لازمه سرمایه است. سرمایه خوبه ولی تو این دوتا برای من آخرین اولویت هست. شاید در شرکتی که الانم داریمش همیشه میگم اگر ما سرمایه داشتیم الان فلان جا بودیم . آره خیلی جلوتر از اینی که الان هستیم بودیم ولی به این معنی هم نیست که چون نداریم پس حتماً شکست میخوریم. یا میتونیم توی کار از خودش بدست بیاریم یا به نقطه ای برسیم که برای کسانی که سرمایه دارند به منزله یک فرصت مناسب به چشم بیایم. اینجوری اونا حاضر میشن سرمایه گذاری کنند. تا الان روی اون کسب و کار شرکت اصلی هیچ سرمایه گذاری ای جذب نکردیم و از خودش با خودش کار کردیم و راضی هم بودیم به طور نسبی ولی ممکنه در فروشگاه اینترنتی بازی جور دیگه ای رقم بخوره و اهمیت سرمایه برامون بالاتر بره و بخوایم اینجا از سرمایه گذاری دیگر افراد هم استفاده کنیم.

شما برای پاسخ به این تاپیک باید وارد شوید.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است