بایگانی‌ها

چه میزان سرمایه نیاز دارم؟

سرمایه یا هزینه؟

شاید بهتر باشه اول هزینه و سرمایه را از یکدیگر تفکیک کنیم. چرا که این دو بحثی کاملا متفاوت از یکدیگر دارد. شما حتی میتوانید بدون هیچ هزینه ریالی و فقط با صرف وقت و زحمت کسب و کار خودرا راه اندازی کنید.

شیوه ها و امکانات بیشمار اینترنت این فرصت را به شما میدهد که در بسترهای رایگان فعالیت خود را آغازکنید و حتی آنرا به نتایج عالی برسانید. ولی من این را توصیه نمیکنم چرا که زمان نیز یکی از ارزشمندترین سرمایه هاست که گاهی بهتر است با صرف کمی هزینه به کارمان سرعت ببخشیم.

ولی این هزینه کاملا مجزا از سرمایه هست. معمولا راه اندازی کسب و کارها بخصوص مبتنی بر اینترنت هزینه های بسیار ناچیزی دارد که به راحتی و از درامدها و داشته های کنونی شما نیز قابل تامین است. درواقع شما باید با داشتن موضوعی برای شروع کسب و کار، تلاش برای راه اندازی و گذاشتن زمان و همینطور در مواقع لزوم با مقدار کمی هزینه فعالیت خودرا آغاز کنید. از همین اتفاق نیز میتوانید به درآمد مطلوب برسید و سپس با صرف یا جذب سرمایه برای کاری که مشغول سوددهی هست آنرا گسترش دهید.

همونطور که ایده شما به مرور زمان تکامل پیدا میکنه، شیوه های درآمد و جذب سرمایه لازم نیز پیش پای شما قرار میگیره. به طور کلی شما برای راه اندازی کسب و کار باید سه اتفاق را کنار هم قرار دهید:

  1. پیداکردن افراد مناسب
  2. پیدا کردن فرصت مناسب
  3. پیدا کردن سرمایه مناسب

جالبه که بدونید خیلی به ندرت پیش میاد که هر سه اینها تمام و کمال در اختیار شما باشد. ولی این نباید مانع شروع کار شما باشد. درواقع کار آفرین کافی است یکی از اینها را به شکل جدی و حرفه ای در اختیار داشته باشد و بقیه را پیدا کند.

افراد مناسب

در شروع کار خودتان همان فرد مناسب هستید که میتوانید فعالیت آنلاین خودرا آغاز کنید، خواهید دید به مرور زمان به چه افراد دیگری برای تشکیل تیم مناسب خودتان نیاز دارید.

فرصت مناسب

موضوعی که در نظر گرفته اید و ایده ای که برای آن قرار است فعالیت خودتون را شروع کنید، به علاوه حضور در همین جمع علاقه مند به کسب و کار، فرصت مناسبی است که به خود میدهید. ما به مرور و در کتار هم این فرصتها را بازنگری و استفاده از آنها را بهینه خواهیم کرد.

سرمایه مناسب

همونطور که گفتیم شما در ابتدا نیاز به هزینه های جزیی در حد یکی دو میلیون تومان برای ماه ها یا سال اول خواهید داشت. یادخواهید گرفت که چطور همین سرمایه اولیه را از درآمدهای خود، فروش های اولیه تجارت خود و امکانات پیرامون خود تهیه کنید.

پس از آن هست که بسته به پیشرفت کار و میزان سوددهی و با توجه به بیزینس پلن هایی که آموزش خواهید دید که برای کسب و کار خود تهیه کنید میتوانید سرمایه کسب و کار خودرا افزایش داده و یا جذب سرمایه کنید.

در طول دوره یاد خواهیم گرفت چگونه هزینه ها را بدون بار اضافی بر زندگی تامین کنیم، شیوه صحیح سرمایه گذاری و پس انداز، هوش مالی و مدیریت آن، حذف هزینه های غیر ضروری، غلبه بر مشکلات مالی روزمره و … نیز نکاتی است که درباره آن صحبت خواهیم کرد.

طبیعی است که شما هزینه هایی دارید ولی قطعا آنها به شکلی نخواهد بود که مانع از پیشرفت کارتان شود. با اینحال چون میدانم این یکی از درگیریهای ذهنی شما برای راه اندازی کسب و کار( بویژه آنلاین) خودتان هست میتوانم بگویم در سال اول به چیزی حدود ۳ الی ۵ میلیون تومان نیاز خواهید داشت. هزینه هایی شامل برپا کردن سایت، کارهای گرافیکی، تبلیغات جزیی برای جذب اولین مشتریها و رشد سریعتر و … با این تفاوت که خواهید دید بخش زیادی از آن بعد از چندماه از خود کسب و کار تامین میشود.

این مطلب در مجموع ۸۵ بار و امروز ۱ بار مشاهده شده است.
.
FavoriteLoading به علاقه مندیهایم اضافه کن!
۵/۵ (۲ نظر)
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است