سه روش ساده برای خوشحال نگه داشتن مشتری

 • شما برای مشتریان خود چکار می کنید تا دوباره از شما خرید کنند؟ سو مک کارتی از resale royalty اعتقاد دارد که چاره این کار ساده است.

  “همیشه کاری را انجام دهید که برای مشتریان، عرضه کنندگان و خود شما بهترین باشد، اگر شما در تصمیمات خود بدرستی عمل کنید و هر سه جنبه را در نظر داشته باشید، می بینید که مشتریان بعد از خرید اول باز هم به سراغ شما می آیند.”

  مشتریان خوشحال

  مشتریان خوشحال

  مک کارتی بعنوان مالک ویمنز کلازت اکسچنج در سنت لوئیز فروشنده لباس مارک به برندهایی از قبیل شانل و لوئی ووتن به هزاران نماینده در اقصی نقاط دنیا شناخته شده است. در عرصه کسب و کار از سال 1984، او فروشگاه خودش را بعنوان یکی از موفق ترین های فعالیت های فروش مجدد در آمریکا تبدیل کرده است. او این سه رویکرد را به کارآفرینان جهت تشویق مشتریان آنها به خرید مجدد پیشنهاد می دهد.

  1- با عرضه کنندگان خودتان به مانند شریک خود برخورد کنید.

  مک کارتی می گوید وقتی که شما برای عرضه کننده خودتان ارزش قائل شده و قدردان وی باشید، او خود را خواه و ناخواه شریک در موفقیت شما می داند و همیشه بهترین کالا یا خدمات را با بهترین قیمت برای شما فراهم می کند. در نتیجه مشتریان شما را به عنوان فروشنده ای لایق و قابل اعتماد خواهند شناخت.

  در کسب و کار فروش مجدد، عرضه کنندگان مک کارتی عموما خانم هایی هستند که به او لباس و متعلقات آنها را می فروشند. او باید با آنها به گونه ای توافق کند که بتواند با فروش مجدد آنها سودی عاید خودش کند. در حالیکه در ابتدا او قیمت پایینی را برای خرید از آنها پیشنهاد می دهد، ولی در ادامه آنها را تشویق به مذاکره می کند. اگر آنها در ادامه قیمتی بالاتر از آنچه که مک کارتی خود در ذهن داشت را پیشنهاد دادند، او از ادامه کار دست نمی کشد. در عوض ارزش ارتباط بلند مدت با آنها را در نظر می گیرد.

  مک کارتی در این رابطه می گوید: “اگر تفاوت قیمت تا حدی بود که من میتوانستم باز هم با آن کنار بیایم، اجازه میدهم که آنها برنده این مذاکره باشند. زمانی که آنها محل مذاکره را با لبخندی بر لب ترک می کنند، مطمئن باشید که آنها باز هم به آنجا باز می گردند.”

  2- به ارزشها و اصول اخلاقی حاکم بر صنعت پایبند باشید!

  مک کارتی در ” انجمن ملی حرفه ای های فروش مجدد”  با سمت معاونت مدیریت هم مشغول فعالیت است. این انجمن در حقیقت سازمانی است که منابع آموزشی و توسعه حرفه ای برای صاحبان فروشگاه هایی که در زمینه فروش مجدد فعالیت دارند، فراهم می کند. اعضای این انجمن نسبت به مسائلی که در انجمن بعنوان نکات اخلاقی و قانونی در نظر گرفته شده کاملا پایبند هستند، خصوصا در رابطه با مسئله درستی و صحت داشتن گفته و عمل!

  مشتریانی که در فروشگاه مک کارتی اقدام به خرید می کنند، پیشنهاد گارانتی 100 درصد را در قبال خرید دریافت می کنند. تمامی محصولات تهیه شده زیر نظر این طراح فرایند کاملا دقیقی از کنترل را شامل کنترل تمامی جزئیات، از قبیل بخیه ها، چاپ روی قسمتهایی که نیاز به چاپ دارد و نیز شماره سریال کالا را می گذرانند. همچنین به خریداران پیشنهاد بازپس گیری کالا بصورت بی قید و شرط در صورت مشخص شدن غیر اصل بودن هر قسمت از کار داده می شود.

  مک کارتی در این باره می گوید: “حسن سابقه ما وابسته به صداقت ماست.”

  او می افزاید درگیر بودن شرکت او در تعیین استانداردهای این صنعت موجب بوجود آمدن اعتماد مشتری شده است. او به کارآفرینان پیشنهاد می کند که جذب سازمانهایی شوند که به ایجاد خط مشی های اصلی و استاندارد های صنعت کمک شایانی می کنند، و بعد از آن این وابستگی را از طریق بازاریابی و … تبلیغ می کنند.

  3- به کارکنان خودتان اختیار و قدرت بدهید.

  مک کارتی به نیروهای فروش خود این اجازه و اختیار را می دهد که بتوانند بدون هماهنگی با او قیمتها را تنظیم، کم یا زیاد، بکنند.

  او می گوید “زمان ازرش بسیار زیادی در این رابطه دارد.”

  مشتریانی که در هنگام خرید تقاضای تخفیف دارند یا عرضه کنندگانی که برای ارائه کالا و خدمات خود درخواست مبلغ بالاتری را دارند، می توانند این تقاضا را بطور مستقیم با کارکنان مربوطه مطرح کنند، و برای این موضوع نیازی ندارند منتظر تایید مک کارتی بمانند. مک کارتی در این رابطه می گوید: ” بر قرار شدن و باقی ماندن کسب و کار با خود را برای دیگران ساده کنید.” 

  [/vip-members]

  فرشید رمضانی : مشاور سئو و متخصص تبلیغات

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  این مطلب در مجموع 227 بار و امروز 1 بار مشاهده شده است.
  .

  نظرات

 • هنوز نظری ندارید.
 • یک نظر اضافه کنید