چگونه آنلاین تبلیغ کنم: ده فوت کوزه گری – بخش اول

 • خواه تبلیغات شما بر روی سایت بینگ، فیسبوک، لینکداین یا هر بستر دیگری قرار داشته باشد، اصول اولیه برای ایجاد مجموعه ای تبلیغات موفق و برنده آنلاین تقریبا یکسان است. ما در این مقاله مجموعه ای 10 راهکار برتر تبلیغاتی خودمان را در رابطه با چگونگی تبلیغ آنلاین و اطمینان داشتن از تبدیل شدن بازدید کننده گان به مشتریان نهایی در اختیار شما قرار داده ایم. پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

  1- اهدافی قابل اندازه گیری و ارزیابی برای کمپین تبلیغاتی خود در نظر بگیرید.

  قبلا در این مورد زیاد شنیده اید، اما قصدم در اینجا فقط و فقط تاکید بر این موضوع است که بدانید این یک اصل غیرقابل اجتناب است. پیش از شروع کمپین خود باید اقدام به تعیین اهداف مشخص و قابل اندازه گیری باشید که قصد دست یابی به آنها از طریق اجرای کمپین خود را داشته باشید. نکته اصلی در این بین این کلمه قابل اندازه گیری می باشد. تنها در اهداف خود بیان نکنید که “می خواهم تعداد دنبال کننده گان بیشتری در شبکه توئیتر بدست آورم.” بلکه باید بصورت دقیق مشخص کنید که قصد افزودن چه تعداد دنبال کننده به دنبال کننده گان فعلی خود در طی چه بازه زمانی دارید.

  2- اطمینان کسب کنید که حتما از زیرساخت مناسب و نوع صحیح تبلیغات استفاده کنید.

  هزاران هزار محیط مختلف برای درج تبلیغات شما وجود دارد: از طریق سایت گوگل یا صدها شریک و سایت وابسته به آن یا حتی هزاران سایتی که از طریق گوگل ادوردز قادر به شناسایی و همکاری با آنها هستید، سایت یاهو، سایت بینگ، شبکه ها اجتماعی مختلف و وبسایت های کوچکتری که مخصوصا برای این هدف طراحی شده اند. تحقیقی در رابطه با بازار هدف خود انجام دهید و ببینید که آنها از چه وبسایت هایی بیشتر استفاده می کنند و رفتار آنلاین آنها به چه صورت است. اگر آنها از فعالیت قابل توجهی بر روی شبکه های اجتماعی برخوردار نیستند، پس شاید استفاده از تبلیغات شبکه توئیتر برای شما زیاد مناسب نباشد. به همین ترتیب اگر این افراد دارای سنین بین 14 تا 18 یا چیزی در این حدود هستند، می توان گفت که تبلیغات در فیسبوک تا حدودی برایشان مناسب  و تاثیر گذار تر از محیط شبکه لینکداین است.

  زمانی که نوبت به تهیه و طراحی تبلیغ مورد نظر شما می رسد، بطور کلی دو دسته تبلیغات وجود دارد: تبلیغات کلیکی (PPC) یا پرداخت هزینه به ازاء هر بار نمایش تبلیغ (CPM).

  – تبلیغات بطور کلی به معنای نوعی از تبلیغات است که در آن فرد سفارش دهنده تبلیغات به ازاء هر یک بار که بر روی تبلیغات وی کلیک انجام می شود، به اجرا کننده آن هزینه ای را پرداخت می کند و سفارش دهنده به ازاء هر بار نمایش تبلیغ خودش هزینه ای را پرداخت نمی کند.

  – پرداخت هزینه به ازاء هر 1000 بار نمایش تبلیغ به این معنا است که به ازاء هر هزار بار نمایش مطلب شما به مخاطبین شما باید هزینه ای بابت آن پرداخت کنید و این موضوع هیچ ارتباطی به تعداد کلیک های دریافت شده که ممکن است دریافت کنید یا نکنید ندارد.

  به هر حال، شما کدام یک از این موارد را باید انتخاب کنید؟ خوب در پاسخ به این سوال می توانیم بگوئیم که انتخاب هر یک از این موارد بستگی به هدف های تعیین شده برای کمپین شما دارد. ما استفاده از تبلیغات کلیکی را در زمانی به شما توصیه می کنیم که شما در پی افزایش فروش یا هدایت ترافیک بیشتر به وبسایت خودتان باشید. در این حالت در حقیقت شما تنها در زمانی هزینه ای را متقبل می شوید که یک کاربر وارد سایت شما شده باشد. در مقابل استفاده از روش پرداخت هزینه به ازاء هر بار نمایش تبلیغ برای زمانی مناسب است که شما در پی افزایش آگهی مخاطبین از برند خودتان باشید یا اینکه محصول یا کسب و کار جدیدی دارید که هنوز هیچکس از آن اطلاعی ندارد.

  یک راهکار طلایی در این رابطه: در کنار استفاده از زیرساخت خوب و مناسب، همچنین می توانید از طریق هدف قرار دادن محل جغرافیایی، صنعت، رفتار، خصوصیات جمعیت شناختی، علایق و مواردی از این دست نیز به مخاطبین هدف خود دست پیدا کنید. به عنوان مثال، فیسبوک به شما اجازه می دهد تا از طریق موقعیت جغرافیایی، سن، جنسیت، زبان، علایق و رفتار های افراد آنها را مخاطب قرار دهید، در شبکه لینکداین شما گزینه هایی از قبیل شرکت، عنوان شغلی، مدرسه، زمینه مطالعه، درجه تحصیلی، مهارت ها و گروه های مختلف را در اختیار دارید. پس حتما توجه کنید که پیش از هر چیزی این گزینه ها را در زیر ساخت مورد نظر خودتان مد نظر قرار دهید.

  چگونه آنلاین تبلیغ کنم

  3- به مطلب اصلی خود بپردازید.

  همیشه در این رابطه یک اصل اساسی وجود دارد – – موضوع و مطلب اصلی خودتان را ساده، ساده تا حدی که احمقانه به نظر برسد جلوه دهید. تبلیغ شما باید واضح و شفاف، آسان جهت خواندن (نه استفاده از کلمات تخصصی و خاص صنعت شما) و اینکه از مردم بطور مستقیم بخواهید از آنها انتظار انجام چه کاری را دارید. هرگز در تبلیغ خود اطلاعات اضافی (و توجه داشته باشید که اغلب تبلیغات دارای محدودیتی از لحاظ تعداد حروف هستند که موجب بسته شدن دست شما می شوند) در رابطه با شرکت، چشم انداز کلان یا هر چیزی شبیه آن ارائه نکنید. فقط و فقط بر روی هدف تبلیغ خود –  خواه پسندیدن صفحه شما در یک شبکه اجتماعی باشد یا خریدن محصول شما – تمرکز کنید و حتما توجه داشته باشید که تمامی موارد ارائه شده در تبلیغ شما بطور مستقیم به هدف نهایی شما مرتبط باشد.

  4- شکل مختلف و متنوعی از تبلیغات خود طراحی و تهیه کنید.

  ما همیشه به تمامی متقاضیان تبلیغات پیشنهاد می کنیم انواع متنوع و مختلفی از یک تبلیغ را تهیه کنند، که به این معناست که یک تبلیغ را با یک شکل و طراحی، حتی در یک گروه تبلیغی یکسان و تنها با اندکی تفاوت از لحاظ چینش کلمات در متن تبلیغ طراحی کنند. بنابر این به عنوان مثال، اگر خواهان جذب مخاطبین برای مشترک شدن در لیست روزنامه خبری خودتان هستید، شما باید دو تبلیغ مختلف مشابه مورد زیر را در طراحی بکنید:

  چگونه آنلاین تبلیغ کنم

  نکته مهم و اساسی در رابطه با استفاده از انواع مختلف یک نوع تبلیغ این است که در یک بازه زمانی مشخص و با یک مجموعه مخاطب خاص قادر به تست و تعیین این نکته هستید که کدام یک از تبلیغات شما اثر گذار بوده و کدام یک نیستند. سپس می توانید از نمایش تبلیغاتی که از اثر بخشی کافی برخوردار نمی باشند جلوگیری کنید و انواع مختلف دیگری از تبلیغات برای خود طراحی کنید که مشابه با نوع تبلیغ اثر گذار شما باشد (در این رابطه در بخش دوم از این مطلب در راهکار شماره 9 نکات بیشتری برای شما ارائه می کنم).

  5- از یک فراخوان به عمل (ترغیب کننده) استفاده کنید.

  در بین این 10 راهکاری که در این دو بخش به شما ارائه می کنم، شاید بتوان گفت این مورد از بقیه به نسبت مهمتر است. تصور نکنید که هر کسی که تبلیغ شما را مشاهده می کند بخوبی می داند که چه کاری را باید انجام دهد – پس به آنها بگوئید!!! نمونه های خوب و مناسب از فراخوان به عمل مناسب عبارتند از:

  • امروز با ما تماس بگیرید!
  • برای مدت زمان محدود – الان خرید کنید!
  • برای کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت ما دیدن کنید!

  ادامه این مطلب در بخش دوم . . .

  فرشید رمضانی: مشاور سئو | اینتراکتیو مارکتینگ

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  این مطلب در مجموع 383 بار و امروز 1 بار مشاهده شده است.
  .

  نظرات

 • هنوز نظری ندارید.
 • یک نظر اضافه کنید