5 ایده برای بازاریابی موفق تر از طریق اس ام اس

 • اما ازدیاد دستگاه های قابل حمل موفقیت این روش را اصلا تضمین نمی کند. اگر پیام شما به عنوان ترغیب کننده در نظر مصرف کننده یا دریافت کننده پیام خوب جلوه نکرده و در آنها ایجاد انگیزه نکند، نتیجه تلاش های شما به کارتان نخواهد آمد.

  اینها 5 روشی هستند که باعث می شود تا پیام های متنی شما خوانده شده و نتایج مطلوب را در آنها برانگیزد:

  1- کوتاه و خلاصه بگوئید و سراغ اصل مطلب بروید

  پیام متنی شما باید موجز باشد و دقیقا به مطلب مورد نظر بپردازد. در این پیامها جایی برای اضافه گویی وجود ندارد. مخاطب هدف خود را بشناسید و مستقیما با اون سخن بگوئید. از بیان جزئیات غیر ضروری خودداری کنید و خیلی ساده مزایای استفاده از پیشنهاد خود را مطرح کنید.

   بازاریابی موفق تر از طریق اس ام اس

  2- از به کار بردن کلمات اغواگرایانه، اصطلاحات عامیانه و اختصار گویی خودداری کنید.

  اگر متن پیام شما به نظر هرزنامه بیاید، مصرف کنندگان بدون لحظه ای فکر کردن، آن را پاک می کنند. اینکه شما بتوانید در این پیام از درج هر موضوعی که پیام شما را بیش از حد اغواگرایانه یا ویژه نشان می دهد خودداری کنید، بسیار حیاتی و مهم است. این موضوع به اصطلاح سودای بازاریابی نامیده شده و شامل پیشنهادهای عجیب و غریب، اصطلاحات عامیانه و استفاده از کلمات مخفف می شود، که همگی می توانند موجب بی ارزش جلوه دادن برند شما و در نهایتا نابودی کمپین تبلیغاتی شما شود.

  3- پیشنهاد چیزی را دهید که ارزش آنی ایجاد می کند.

  هیچ کس دوست ندارد از شرکتی پیام تبلیغاتی دریافت کند، مگر آنکه این پیام برای آنها یک ارزش آنی به ارمغان بیاورد. از آنجاییکه ارسال پیام متنی یک رسانه فوری به حساب می آید، شما باید در پیام های خود پیشنهاد هایی آنی و در لحظه را بگنجانید. خواه شما در این پیام به معرفی یک حراج یا یک محصول جدید خود می پردازید، این پیام باید بیان کننده مزایای اقدام کردن فوری را برای دریافت کننده شرح دهد.

  4- خودتان را بدرستی معرفی کنید.

  چند بار اتفاق افتاده که پیامی دریافت کرده اید که برند یا شرکت ارسال کننده آن بدرستی مشخص نشده است؟ در عوض شما اغلب شماره ای را می بینید که هیچ شناخت قبلی از آن ندارید و به دنبال آن پیامی است که می تواند از طرف هر شماره یا هر شرکتی ارسال شده باشد. حال تاکنون چند بار اتفاق افتاده که چنین پیام های ناشناخته ای را پاک کرده باشید؟ برای اینکه با پیام شما به مانند یک هرزنامه برخورد نشود، شناساندن و معرفی کسب و کار یا برند خودتان از مسائل بسیار مهم و حیاتی می باشد.

  5- کاری کنید تا مصرف کنندگان شما احساس خاص بودن بکنند.

  صندوق پستی مصرف کنندگان خود را مملو از پیشنهادها و اخباری نکنید که به راحتی از طریق اینترنت، وبسایت خود شما و یا حتی از فروشگاه فیزیکی شما قابلیت دسترسی به آنها را داشته اند. در عوض کاری کنید تا احساس خاص بودن به آنها دست دهد و تصور کنند که ویژگی خاصی داشته اند تا این پیشنهاد خوب و جالب را دریافت کرده اند یا اینکه از بین یک گروه خاص برای دریافت این پیام انتخاب شده اند. در غیر اینصورت، از دریافت پیام های آینده شما از طریق غیر فعال کردن عضویت خود سر باز می زنند.

  نمونه هایی از پیام های متنی جهت بازاریابی با موبایل:

  در اینجا چند نمونه را برای کمک به شما در جلوگیری از ارتکاب اشتباهات معمول در این رابطه و نوشتن یک پیام بازاریابی موثر می آوریم:

  نمونه متن نامناسب:

  1- قیمت های اعجاب آور در سایت www.abcbags.com تقریبا حدود 30دلار. دلتان برای این قمیتها تنگ می شود؟

  2- هِی، از فروش خبر دار شدی؟ www.abcbags.com زود باشید قبل از اینکه خیلی دیر بشه کیفتون رو بخرین.

  هر دو مورد ذکر شده در بالا شامل استفاده از کلمات اغواگرایانه، اصطلاحات عامیانه و کلمات مخفف می شود و می توانند به کمپین شما صدمه وارد کنند.

  حالا به چند نمونه مناسب در این زمینه توجه کنید:

  1- 50% تخفیف برای تمامی کیفهای لپ تاپ در فروشگاه www.abdbags.com فقط در طی 48 ساعت آینده. برای این تخفیف از کوپن تخفیف “پیام نیم بها” استفاده کنید.

  2- فروشگاه کیف abc تمامی کیفهای چرمی لپ تاپ خود را در تاریخ . . . . با 50% تخفیف عرضه می کند. با نشان دادن این پیام به فروشنده از قیمت نیم بها استفاده کنید. در آدرس www.abcbags.com/locations می توانید نزدیکترین فروشگاه به خودتان را پیدا کنید.

  توجه کنید که در هر دو مورد پیام بالا مقصود و پیام اصلی در خلاصه ترین حالت بیان شده و همراه با یک ترغیب کننده مناسب می باشد. هر یک از پیام ها نیز نمودی از ارزش، زمان سنجی و ویژه بودن را در خود جای داده اند. پیام ها حسی از فوریت را القاء می کنند، دقیقا همان چیزی که مخاطب انتظار آن را دارد.

  بخاطر داشته باشید که پیدا کردن متن مناسب برای این پیام ها نیاز به صرف زمان و تجربه دارد. اما ایده ها و نمونه های بالا باید به شما در رسیدن به اهدافتان در رابطه با ایحاد توجه و فروش نسبی کمک کننده باشد.

  نویسنده سوزان گونِلیوس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  این مطلب در مجموع 84 بار و امروز 1 بار مشاهده شده است.
  .

  نظرات

  • ابراهیم شادافروغ
   مارس 13, 2014 در 10:02 ب.ظ

   بسیار عالی ممنونم از مطلب شما

  • sareh
   اکتبر 10, 2014 در 12:48 ب.ظ

   لطفا روشهايي برأي جذب بازارياب ارايه بدين ،. ممنونم

  • پیام تلگرامی
   نوامبر 19, 2017 در 9:58 ب.ظ

   ممنون خلی خوب بود

  یک نظر اضافه کنید