راهنمای استفاده از بسته های نصبی وردپرس و مواردی بیشتر

 • بسته های نصبی وردپرس، این امکان را به شما میدهند که با چندکلیک و حتی بدون نصب وردپرس، سایت خودرا راه اندازی کرده و به عنوان مثال دقیقا شبیه دمویی که دیده اید آن را برپا کنید. این فایل ها که معمولا شامل یک فایل زیپ سده نسبتا حجیم و یک فایل کوچک به نام installer.php میباشند هرآنچه که نیاز هست شامل تصاویر و متون و قالب و پلاگبنها و … در خود جای داده اند و در وقت شما خیلی صرفه جویی میکنند. ولی قبل از آن باید نکات مهم زیر را در نظر داشته باشید:

  • بسته های نصبی وردپرس برای یک سایت جدید به کار میروند و تمام اطلاعات دیتابیس شما را پاک میکنند، بنابراین نباید بر روی سایت های قدیمی و با تصور اینکه مثلا میخواهید قالب و پوسته را به روز رسانی کنید نصب شوند.
  • میتوانید در سایت های موجود، این بسته ها را در یک فولدر جانبی نصب کنید و با استفاده از آنها صفحات جدید سایت خود را اصلاح کنید و مانند آن ویرایش کنید.

  شروع کار با بسته های نصبی

  اگر با وردرپرس و کنترل پنل و … آشنا باشید کار ساده ای در پیش دارید:

  1. ابتدا فایل های نصبی را در پوشه مورد نظر آپلود و از زیپ خارج میکنید
  2. یک دیتابیس میسازید
  3. فایل installer.php را در انتهای آدرسی که قرار است نصب در آنجا اتفاق بیوفتذ اضافه میکنید به عنوان مثال www.yourdomain.com/installer.php و سپس در صفحه ای که باز میشود مراحل را ادامه داده و دیتابیس را معرفی کرده ( در مرحله دوم ) و یک نام کاربری و پسورد و ایمیل برای مدیریت سایت تعریف میکنید ( مرحله سوم ) و سپس وارد پنل مدیریت میشوید.

  ولی چنانچه با وردپرس و یا ساخت دیتابیس آشنا نیستید من در ویدئوی زیر به شکل کامل از ساخت دیتابیس در سی پنل تا انجام مراحل بعدی برای برپایی سایت را توضیح داده ام :

  [aparat id=”Y1Qik”]

  نکاتی که باید بعد از نصب آن انجام دهیم

  طبیعتا شما یک وردپرس و قالب آماده را نصب کرده اید که قبلا بر روی سایت دیگری بوده و چنانچه به عنوان یک محصول آنرا خریداری کرده اید، پس احتمالا خیلی های دیگر نیز آنرا خریده اند. پس بهتر است آنرا برای خودتان سفارشی سازی کنید تا شبیه ده ها سایت دیگر نباشد و از آن مهمتر اینکه امنیت آنرا حفظ کنید.

  کاربران اضافه را حذف کنید:

  این اولین قدم میتواند باشد.

  از منوی کاربران در پنل مدیریت وارد شده و هر کاربری به جز آن چیزی که هنگام نصب به عنوان مدیر تعیین کرده اید را حذف کنید. هیچ کاربری با هیج اولویتی ( به خصوص مدیرکل ) به غیر از شما نباید در سایت شما عضو باشد.

  به روز رسانی کنید:

  به احتمال خیلی زیاد، بخشی از افزونه ها و حتی ورژن اصلی وردپرس، نسبت به زمانی که این بسته نصبی تهیه شده است نیاز به به روز رسانی دارند. پس حتما قبل از ادامه کار آنها را به روز رسانی کنید.

  تنظیمات را بررسی کنید:

  وارد بخش تنظیمات شوید و در بخش عمومی، نام سایت و شعار آن را تغییر دهید. همینطور بقیه موارد مانند ساعت و … را چک کنید.

  وارد بخش پیوندهای یکتا شده و بدون تغییری آنرا ذخیره کنید. اینکار باعث میشود فایل htaccess شما به روز شود و ایرادات احتمالی آن برطرف گردد.

  اطلاعات اضافه را حذف کنید:

  شاید بعدها بسته به نوع سایت و استفاده ای که از آن میکنید، پیدا کردن اطلاعات اضافه کار ساده ای نباشد. پس آنها را مرور کنید و اضافات را پاک کنید. این کار را برای نوشته ها، دیدگاه ها و مواردی اینچنین انجام دهید که همگی از منوی مدیریت وردپرس در دسترستان میباشد. البته بد نیست چنانچه تازه با وردپرس آشنا شده اید آنها را مرور کنید و با کلیک بر روی ویرایش ببینید چگونه ثبت و دسته بندی شده اند.

  ظاهر سایتتان را بیارایید.

  حالا وقت آن است که با خلاقیت و سلیقه خودتان سایتتان را ویرایش کنید. ظاهر آن را به آن شکلی که میپسندید تغییر دهید، عکس ها و نوشته ها را با سلیقه خودتان مرتب کنید و تا آنجا که ممکن است تلاش کنید سایتی جدید و متفاوت از دیگر خریداران داشته باشد. این کار را با همه برگه ها انجام دهید و در نظر داشته باشید متن تبلیغاتی، ایمیل یا شماره تلفنی به جا نماند.

  افزونه های مهم و کاربردی وردپرس را نصب کنید

  افزونه هایی جهت امنیت، سرعت، سئو و مواردی اینچنین وجود دارد که از نان شب واجبتر میباشند. تا هنوز سایتتان تمیز و مرتب هست آنها را نصب کنید تا به لحاظ امنیت خیالتان راحت تر باشد. من هم در این باره افزونه هایی را معرفی خواهم کرد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  این مطلب در مجموع 161 بار و امروز 1 بار مشاهده شده است.
  .

  نظرات

  یک نظر اضافه کنید