چرا تبلیغات در اینترنت؟

 • اینترنت خیلی زود جای خود را در بین رسانه های عمومی باز کرد . ماهیت اینترنت به شکلی است که هر شخصی را با هرنوع سلیقه و سطح علمی در خود جای میدهد . اگر کمی به پیرامون خود دقیق شوید میبینید آحاد مردم از قشر های مختلف جامعه ؛ به نوعی با اینترنت سر و کار دارند . جدای از جایگاه آن شخص در جامعه و بدور از دسته بندی های رایج در دنیای حقیقی ؛ دنیای مجازی محفلیست برای هر فرد با هر سن ، هر نگرش ، هر سلیقه و با هر سطح تحصیلات . تبلیغات در اینترنت مزایای بیشماری دارد که خلاصه وار برخی از آنها را مرور میکنیم :

  1 – ارزان است

  هزینه تبلیغات در اینترنت را با هیچ رسانه دیگری نمیتوان مقایسه کرد . مقدار فضایی که برای اطلاع رسانی در اختیار شماست و تعداد بیننده بالایی که آنرا مطالعه میکند ، به نسبت هزینه های آن بسیار نا چیز است . در نظر بگیرید اگر بخواهید فضایی حدود یک صفحه A4 در یکی از نشریات آگهی بدهید چه میزان باید هزینه کنید ؟ این مقدار اطلاعات را در چند ثانیه میتوانید از تلویزیون پخش کنید؟ هزینه تخصیص یک بیلبورد به تبلیغات شما چه قدر است ؟ این هزینه را تقسیم بر تعداد بینندگان آگهی کرده تا به ارزان بودن تبلیغات اینترنتی پی ببرید …

  تبلیغات در اینترنت

  2 – فراگیر است

  به نظرتان در کدام نشریه یا شبکه میتوان تبلیغاتی را انجام داد تا مخاطبین متفاوتی داشته باشد ؟ روزنامه های ورزشی ، سیاسی ، علمی و …. کدام شبکه و چه ساعتی را برای پخش تیزر تلویزیونی خود بر میگزینید . در هر صورت تعداد زیادی از بینندگان و یا در حقیقت مشتریان بالقوه خود را از دست میدهید . ولی همانگونه که ذکر شد اینترنت اینگونه نیست و سلایق و اشخاص مختلفی را در بر میگیرد .

  3 – ماندگار است

  در دیگر رسانه ها شما فقط یکبار ( و یا به تعداد خریداری شده ) و در یک روز ( و یا به تعداد روزهای رزرو شده ) دیده میشوید ولی در اینترنت اینگونه نیست . سایت شما همه روزه میتواند دیده شود . ایمیل تبلیغاتی شما گاهی بسته به نوع و چگونگی تبلیغات ، ماه ها و حتی سالها باقی میماند .

  4 – هوشمند است

  در اینترنت میتوانید بلافاصله بازخورد تبلیغات خود را ببینید . کاربران را به عضویت در سایتتان دعوت کنید . آمار دقیق بازدید کنندگان را بدست آورید . مشخصات بازدید کنندگان را ثبت کنید و …. همه اینها در صرفه جویی در وقت و هزینه شما برای تبلیغات بسیار مناسب است .

  5 – شبانه روزی است

  چه نیرو و زمانی را صرف جوابگویی و معرفی محصولاتتان به مشتریان میکنید . چند ساعت از شبانه روز میتوانید این کار را انجام دهید . ولی سایت شما میتواند در تمام طول شبانه روز پذیرای مشتریان و بازدید کنندگان شما باشد . اطلاعات دقیقی به آنها بدهد و نظرات آنها را ثبت کند . مشتریان به راحتی و بدون هیچ مزاحمتی برای شما ، جواب سئوالات خود را گرفته و انتخاب خودرا انجام دهند .

  6 – قابل تغییر است

  هرگاه که مایل بودید میتوانید اطلاعات سایت ، ایمیلهای تبلیغاتی و بنر های خود را تغییر دهید . مواردی همچون تغییرات قیمت ، آدرس ، تلفن و … هیچ رسانه دیگری تا این اندازه انعطاف پذیر نیست . باری ، مزایای اینترنت بسیار بیشمار و در پاره ای از اوقات آنقدر بدیهی است که از ذکر مجدد آن پرهیز میکنم . من به عنوان یک مشاور تبلیغات نه آنکه بخواهم تاثیر رسانه های دیگر را نادیده بگیرم و یا آنها را نفی کنم بلکه فقط مقایسه ای مختصر بین آنها انجام داده تاشما نیز اینترنت را جزئی از پکیج تبلیغاتی خود ببینید ….

   راستی اگر میخواستم این اطلاعات را به شکل دیگری به عرض شما برسانم چقدر باید هزینه میکردم ؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  این مطلب در مجموع 185 بار و امروز 1 بار مشاهده شده است.
  .

  نظرات

 • هنوز نظری ندارید.
 • یک نظر اضافه کنید