5 روش برای تهیه یک لیست از ایمیل های فعال

 • بدست آوردن ایمیل های فعال از مصرف کنندگان و مشتریان محتمل ، هدف بسیاری از پروژه های جذب مخاطب می باشد. چگونه می توان این لیست ایمیل را بدست آورد و همچنان از چهارچوب های قانونی پا را فراتر نگذاشت. برای این کار راه های مختلفی وجود دارد.

  در این مقاله  نگاهی داریم به پنج روشی که به کمک آنها و با  استفاده از زیرساخت های رسانه های اجتماعی خود می توانید از مصرف کنندگان خود بخواهید که آدرس ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند.

  از یک فرم اشتراک استفاده کنید

  به طور قابل توجهی بسیاری از کسب وکارها هستند که قادر به درخواست ایمیل آدرس مشتریان احتمالی و مراجعین خود نیستند. قرار دادن یک گزینه یا فرم اشتراک بر روی سایتتان یکی از آسان ترین کارها برای یادآوری مورد پیشنهادی شما به مخاطبینتان است.

  تهیه یک لیست از ایمیل
  نمونه ای از یک گزینه اشتراک برای خبرنامه

  و البته زمانیکه آدرس ایمیل مخاطب خود را دریافت کردید این ارتباط را با ارسال یک پیام خوش آمدگویی به وی ادامه دهید و از آنها بخواهید که آدرس شما را به لیست مخطبان خودشان اضافه کنند. زمانی که آدرس شما در آن لیست قرار گرفت می توانید مطمئن شوید که در درجه اول پیغام های شما به صندوق دریافت های آنها می رسد و نیز از شانس بیشتری برای دسترسی داشتن به آنها از طریق تلفن و دیگر لوازم الکترونیک بهره مند هستید، مخصوصا زمانی که آنها اطلاعات خود را بین این دستگاه ها به اشتراک بگذارند.

  از سامانه ورود به حساب کاربری در رسانه های اجتماعی بهره ببرید

  استفاده از این سامانه ها آنقدر معمول شده است که برخی از مردم اصلا متوجه آن نیستند که از این طریق در حال به اشتراک گذاری اطلاعات ایمیل خود با شما هستند. از آنجایی که آنها ورود به سایت های مختلف را سهل تر می سازند، روز به روز به شناخته تر شدن و کاربردشان افزوده می شود و از این طریق مردم دیگر نیازی به پر کردن فرم یا به خاطر داشتن کلمه عبور خود ندارند.

  تهیه یک لیست از ایمیل
   سایت CDBaby به مصرف کنندگان خود انتخاب وارد کردن آدرس ایمیل و پسورد خود یا ورود از طریق حساب گوگل، فیسبوک یا توئیتر را پیشنهاد می دهد که از هر طریق باز به لیست شما افزوده می شوند.

  بجای ورود از طریق یک آدرس ایمیل یا نام کاربری و کلمه عبور، مشتریان حق انتخاب روش ورود از طریق اطلاعات حساب فیسبوک، گوگل یا توئیتر خود را دارند. بر اساس اپلیکیشن مورد استفاده آن کسب و کار می تواند به آدرس ایمیل و دیگر اطلاعات مشتری از قبیل نام، جنسیت و علایق فرد از طریق نرم افزار ورود که به این منظور در نظر گرفته شده است دست یابد. به طور معمول این روند نیاز به قدری کد نویسی دارد.

  تهیه یک لیست از ایمیل
  سایت MrketingProfs به کاربران خود پیشنهاد یک فرم ثبت نام از طریق گزینه ایمیل یا ورود از طریق 5 سایت اجتماعی مختلف را می دهد: فیسبوک، ویندوز، گوگل، یاهو و توئیتر

  در حال حاضر ورود از طریق رسانه های اجتماعی بر روی وبسایت ها، وبلاگ ها، و صفحات ثبت نام مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس گزارسی که اخیرا در سایت eMarketer قرار گرفته است، در فاصله  ماه های هفتم تا نهم سال 2012، 53 درصد ورود به سایتهای مختلف که از طریق سایت های اجتماعی انجام پذیرفته اند، از اطلاعات فیسبوک استفاده کرده اند، این در حالی است که 21 درصد از گوگل و 11 درصد هم از اطلاعات حساب کاربری یاهو خود استفاده کرده اند.

  کمپین های ایمیلی خود را به شبکه های اجتماعی گسترش دهید

  پیش از این، زمانی که شما می خواستید لیست ایمیل های خود برای بازاریابی را گسترش دهید، گزینه ای را برای ثبت نام و مشترک شدن مخابین در قسمت بالای سایت خود قرار می دادید و امیدوار بودید که مخاطبین آن فرم ها را پر کرده و مشترک خبرنامه شما شوند.

  امروزه نیز شما هنوز باید همین کار را انجام دهید. اما شما باید این کمپین را به رسانه های اجتماعی فیسبوک و توئیتر خود هم گسترش دهید تا با انتشار هر پستی به صورت نا خود آگاه این موضوع به مخاطبین شما یادآوری شود.

  از یک اپلیکیشن تحت عنوان “به لیست ارسال های ما بپیوندید” استفاده کنید

  برای گسترش لیست خود، برخی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات بازاریابی ایمیلی ابزارهای ترکیبی ثبت نام و مشترک شدن در رسانه های اجتماعی را ارائه می کنند. به عنوان مثال، شرکت کانستنت کانتکت، که یک شرکت ارائه دهنده خدمات ایمیل است، یک اپلیکیشن فیسبوک را پیشنهاد می دهد، که با استفاده از آن بازدید کنندگان صفحه فیسبوک شما می توانند بدون ترک آن صفحه مشترک خبر نامه شما شوند.

  برای این منظور شما باید یک اپلیکیشن کوچک را که به کاربران اجازه می دهد تا مشترک خبرنامه شما شوند، بر روی صفجه فیسبوک شرکت خودتان نصب کنید. تصویر استاندارد این اپلیکیشن که بر روی صفحه شما ظاهر می شود نیز بر اساس سلیقه شما قابل تغییر می باشد.

  وجود این اپلیکیشن را بر روی صفحه خود از طریق انتشار یک پست جدید به اطلاع کاربران خود برسانید و موارد تشویقی که برای استفاده کنندگان از آن در نظر گرفته اید را نیز معرفی کنید. مثل ارائه یک مشاوره رایگان و یا در این ارتباط اطلاعاتی دیگری را که کاربران به همراه خبرنامه دریافت می کنند و البته بر روی صفحه فیسبوک بصورت رایگان موجود نیست در صفحه خود منتشر کنید.

  تهیه یک لیست از ایمیل
  گزینه مربوط به “پیوستن به لیست من” بر روی صفحه فیسبوک کانستنت کانتکت، این تصویر بر حسب سلیقه قابل تغییر می باشد.

  زمانی که کاربران بر روی این گزینه کلیک می کنند، پنجره جدیدی باز می شود که در آن ایمیل مورد استفاده آنها پرسیده می شود. یک پیام شخصی سازی شده نیز در صفحه مورد نظر نشان داده می شود که به کاربر نشان می دهد در قبال ارائه آدرس ایمیل خود از چه مزایایی بهره مند می شود. این شخصی سازی نیز از طریق اضافه کردن یک لوگو یا تصویر امکان پذیر می باشد.

  تهیه یک لیست از ایمیل
  صفحه مربوط به پذیرش اشتراک که در پی کلیک روی گزینه “پیوستن به لیست من ” نشان داده می شود در غالب تمایل فرد به اضافه شدن به لیست، آدرس ایمیل مخاطبان فیسبوک شما را جمع آوری می کند.

  از پیغام های متنی و کد های QR استفاده کنید

  گزینه های پیام متنی یا کدهای QR مشتریان احتمالی شما را قادر می سازد تا بتوانند با استفاده از گوشیهای تلفن خود به لیست ایمیلی شما بپیوندند. کسب و کار ها می توانند این پیام متنی یا کد QR را در دفاتر خود، تابلوهای مختلف احیانا تبلیغاتی و …، بروشورها و لوازم مختلف بازاریابی خود نمایش دهند.

  شرکت کانستنت کانتکت این فرایند را برای کسب و کارهای مختلف با معرفی و بکار بردن یک روش گام به گام آسان ساخته است. این شرکت به این منظور حتی طرح های گرافیکی ویژه ای را ایجاد کرده است.

  تهیه یک لیست از ایمیل
  نمونه ای برای ارسال یک پیام متنی مورد استفاده شرکت کانستنت کانتکت
  تهیه یک لیست از ایمیل
  نمونه ای از یک کد QR که شرکت کانستنت کانتکت برای پیوستن به لیست ایمیل های خود مورد استفاده قرار می دهد

  شما برای به کار بردن این روشها نیازی به کمک شرکت کانستنت کانتکت ندارید. برای این منظور روشهای مختلفی وجود دارد که برخی از آنها رایگان بوده و برخی دیگر هم در برابر استفاده شما از آن خدمات مبلغ اندکی را از شما دریافت می کنند.

  زمانی که شما خدمات ارسال پیام متنی یا استفاده از کد QR را در اختیار داشتید، فراموش نکنید که از آنها در نمایشگاه های مختلف، مراسم های سخنرانی و … استفاده کنید.

  شما در حقیقت برای ترویج کار خود روشها و گزینه های مختلفی را در اختیار دارید.

  نویسنده : کاترین فیلی

  فرشید رمضانی | مشاور سئو

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  این مطلب در مجموع 1,071 بار و امروز 1 بار مشاهده شده است.
  .

  نظرات

 • هنوز نظری ندارید.
 • یک نظر اضافه کنید