11 فرمول حیاتی برای سئو سازی سایتتان

 • یک مشاور و متخصص سئو ، چه نکات کلیدی را در سئو سازی سایت ها باید رعایت کند ؟

  بسیاری از دوستان مطالب جسته و گریخته ای در سایت من و یا سایتهای آموزشی دیگر مطالعه میکنند و سعی میکنند خودشان سایت خود را بهینه سازی کنند . نکته مهم و مسئله ای که بیشتر آنها با آن برخورد میکنند اینست که از کجا شروع کنیم ؟ کدامیک در سئو سازی سایتمان تاثیر بیشتری دارد ؟ یک پروسه سئو سازی واقعا” چگونه شکل میگیرد و ادامه میابد ؟ چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟.

  ده خطای ساده در رابطه با سئو
  ده خطای ساده در رابطه با سئو که باید از آن اجتناب کرد

  تصمیم گرفتم به صورت آیتم وار نکات حیاتی سئوسازی را برای این دوستان ذکر کنم و توضیح کوتاهی برایش بدهم ضمن آنکه در باره همه این موارد قبلا” در مقالات قبلی توضیح کاملتر داده ام که میتوانند بروی هر آیتم کلیک کرده و آن مقاله کاملتر را نیز مرور بفرمایند .

  یقین داشته باشید با رعایت همین یازده نکته  گام بسیار بزرگی در سئو سازی سایتتان برداشته اید و با کمی حوصله و ادامه رعایت نکات سئو میتوانید شاهد رشد رنکینگ در گوگل و قرار گرفتن در نتایج اولیه موتورهای جستجو باشید .

  1 –  نام دامنه (دومین ) سایت شما ، اولین قدم برای موفقیت

  سعی کنید بهترین ، کوتاهترین و مرتبط ترین نام را برای دامین خود در نظر بگیرید . به یاد ماندن نام سایت شما اهمیت ویژه ای دارد .

  2 – طول عمر نام سایت شما ، چه اهمیتی دارد ؟

  تاریخ ثبت و انقضای دومین شما ، موتورهای جستجوگر را قانع میکند ، که شما اهداف جدی تری دارید ، پس در اولین فرصت دامین خود را ثبت کنید و تا آنجا که ممکن است آنرا برای زمانهای طولانی تری تمدید کنید . پنجساله و یا ده ساله میتواند گزینه های عالی باشد ، هرچند که سه ساله هم مناسب است .

  3 –  بهترین محتوای سایت چه ساختاری باید داشته باشد؟

  طریقه مطلب نویسی در سایتتان را یاد بگیرید ، ساختار محتوای سایت شما باید به گونه ای باشد که ایتدا برای مخاطبین و سپس برای ربات های موتورهای جستجوگر جذاب باشد . آنقدر باید این موضوع را جدی بگیرید و بر روی آن تمرکز کنید تا ملکه ذهنتان شده و ناخودآگاه ، همواره آنرا رعایت کنید . این مهمترین اصل ماندکاری سایت شما  است.

  توضیح: برای نوشتن محتوای مناسب، مطلبی را در سال 2019 نیر به سات اضافه کردم : میخواهید محتوای شما صفحه اول گوگل باشد؟ پس اسرار آن را بدانید.

  4 – چه کلمات کلیدی برای سئو مناسب است ؟

  انتخاب کلمات کلیدی ، متناسب با محتوای مطلب ، بسیار حائز اهمیت است . حتما از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کرده و در انتخاب آنها با وسواس عمل کنید .

  5 –  نحوه تنظیم عکس مناسب سئو

  استفاده از عکسها ، بسیار به رشد سایت شما کمک میکند . یک عکس خوب و سئو سازی شده ، به اندازه یک مطلب طولانی میتواند در رنکینگ سایت شما موثر باشد . به هیچ عنوان ، قبل از خواندن و عمل کردن کل مطلب ( با کلیک بر روی تیتر ) ، هیچ عکسی را داخل سایتتان قرار ندهید و اگر داده اید آنرا اصلاح کنید .

  6 – به حجم صفحات و سرعت سایت خود اهمیت بدهید

  سرعت باز شدن صفحات شما ، یکی از مهمترین عوامل لیست شدن سایت در موتورهای جستجوگر است . گاهی کم کردن حجم یک عکس ، شما را چند پله در نتایج موتورهای جستجو بالاتر می آورد . مقاله کامل را مرور کنید . نکات مفیدی در آن خواهید یافت .

  7 – پیوند های یکتا را چگونه بهینه سازی کنیم ؟

  پیوندهای یکتا ، سریع ترین راه برای جذب و ایندکس شدن سایت شما از طریق رباتهای موتورهای جستجو گر است . در اولین فرصت و به بهترین شکل آنها را اصلاح کنید . مقاله را کامل و با دقت بخوانید ، شاید گاهی نتوانید اصلاحات را کامل انجام دهید که آن به قدمت سایت شما و میزان لینکهایی است که مثلا” گوگل به سایت شما داده است . ولی میشود از این به بعد آنها را مثل یک متخصص سئو تنظیم کرد

  8 –  انکرتکست (anchor text) و ترفندهای آن

  وقتی قرار است به جایی در سایت خود لینک دهید ، و یا در سایتهای دیگر تبلیغات و تبادل لینک کنید ، باید دقیقا” بدانید که چگونه این کار را انجام دهید تا بیشترین بهره را ببرید . لینکهای درست و تخصصی ، نقش به سزایی در رتبه سایت شما و محبوبیت آن نزد مخاطبینتان دارد .

  9 – قانون سه کلیک

  حتما در سایتتان ، قانون سه کلیک را برای راحتی کاربرانتان به کار ببندید .

  10 –  وقتِ ربات ها و خزنده ها را بیهوده نگیرید !!!

  دقیقا بدانید که قرار است چه اتفاقی بیوفتد و دارید چه کاری انجام میدهید . کاملا” در ذهن داشته باشید که صفحه شما چگونه لیست میشود و چگونه به نمایش در می آید .

  11 – به هیچ عنوان کپی نکنید

  مطالب را خودتان بنویسید و در بروز رسانی سایتتان نظم داشته باشید . مثلا” هر روز یا هر هفته .

  بدیهی است که این ؛ همۀ سئو نیست . ولی مطمئن باشید بزرگترین قدمها در سئو است . نتایج آن به اندازه کافی راضیتان خواهد کرد . این 11 عنوان را مثل یک نسخه ، در جیبتان داشته باشید و به آن عمل کنید .

  فرشید رمضانی – مشاور و متخصص سئو ، کارشناس تبلیغات و بازاریابی در شبکه های اجتماعی .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  این مطلب در مجموع 92 بار و امروز 1 بار مشاهده شده است.
  .

  نظرات

 • هنوز نظری ندارید.
 • یک نظر اضافه کنید