5 قانون انکارناپذیر فروش

 • زمانی که نوبت به فروش می رسد، 5 قانون مهم در این زمینه وجود دارد. این قوانین طبیعی و بدیهی را رعایت کنید و آنگاه به یکباره فروش شروع می شود. اصلا مهم نیست که در حال فروش آنلاین هستید یا فروش سنتی و به اصطلاح در کسب و کار های خشت و گلی مشغول هستید. این 5 قانون کلیدهای باز کردن قفل درب برای سرازیر شدن درآمد کلان در کسب و کار شماست.

  1- قانون ارزش: مصرف کنندگان تنها اقدام به خرید محصولات و خدماتی می کنند که برای آنها ایجاد نوعی منفعت کند.

  اولین نکته ای که باید بدانید اینست که مصرف کنندگان تنها به این دلیل که شما یک تاجر یا فروشنده بزرگ بازار هستید اقدام به خرید از شما نمی کنند. شایسته است که این حقیقت را پذیرا باشید و آن را در کسب و کار خود ببینید که مصرف کنندگان اقدام به خرید کالاها و خدمات می کنند، چرا که اعتقاد دارند آن محصولات و یا خدمات به نوعی به آنها منفعت می رساند.

  به منظور بکار بردن قانون ارزش در کسب و کار خودتان، شما باید بدون شک اطمینان داشته باشید که محصول یا خدمت ارائه شده از طرف شما برای مصرف کننده یا مراجعه کننده سودمند است. اگر مصرف کننده یا مراجعه کننده راضی و خشنود نباشد، به شما پرداختی صورت نمی گیرد. این موجب می شود تا به قانون بعدی دست پیدا کنیم.

  2- قانون جبران: ارزش همیشه همراه با یک برچسب قیمت است.

  قانون جبران زحمت، بسیار ساده است. هر قدر محصول یا خدمت شما بیشتر برای مصرف کننده مفید باشد، شما هم بیشتر می توانید اقدام به افزایش قیمت خود بکنید. هیچ چیز دارای ارزشی در این زندگی بدون قیمت به دست نمی آید.

  دنبال کردن و پیروی از قانون ارزش در مرحله تولید که در نتیجه آن شما به یک محصول یا خدمت دست پیدا می کنید، بسیار مهم و حیاتی می باشد. پیروی کردن از قانون جبران زحمت نیز در مرحله معرفی و عرضه یک محصول از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد، در این مرحله شما باید محصول و خدمت خود را بر روی قفسه عرضه کنید، پس زمان صحبت کردن در مورد آن فرا رسیده است.

  3- قانون تاثیر: اعتبار وابسته به دو عامل یا فاکتور می باشد، اعتماد و تخصص.

  قانون تاثیر بطور جامع توسط جان ماکسوِل توضیح داده شده و وی در کتاب خودش تحت عنوان “21 قانون انکارناپذیر رهبری The 21 Irrefutable Laws of Leadership” به آن اشاره کرده است. وی می گوید: “رهبری همان تاثیر است، نه چیزی بیشتر و نه چیزی کمتر.”

  ما این کیفیت نا مشهود و پر قدرت تاثیر را از طریق افزایش اعتمادی که مشتریان و مراجعه کنندگان به ما و موضوع مورد ارائه به آنها دارند، توسعه می دهیم. یکی از راههایی که از آن برای این امر استفاده می کنیم، بدست آوردن تخصص و اثبات آن در یک زمینه یا صنعت مشخص می باشد. این امر موجب می شود تا به قانون بعدی در این زمینه دست یابیم.

  4- قانون سندیت و اعتبار: با ارزش ترین هدیه که شما می توانید به دیگران ارائه دهید، خودتان هستید.

  باب بِرگ و جان دیوید در کتابی تحت عنوان Go-Giver (که در رابطه با قدرت بخشندگی برای بدست آوردن نگاشته شده) می گویند، “تا زمانی که سعی دارید شخصی غیر از خودتان باشید، یا رفتاری غیر از رفتار طبیعی خود که دیگران به شما آموزش داده اند را داشته باشید، در حقیقت هیچ شانسی برای رسیدن به مردم و ارتباط برقرار کردن با آنها را ندارید. با ارزش ترین چیزی که برای دادن به دیگران در اختیار دارید، خودتان هستید. بدون توجه به اینکه شما فکر می کنید در حال فروش چه چیزی هستید، چیزی که در حقیقت در حال عرضه آن می باشید، خودتان هستید.”

  قانون اعتبار بدین شکل کار می کند: شما “با تمام وجود وارد می شوید”، و این ورود با تمام وجود و عشق و انگیزه خود، برای فراهم آوردن یک راه حل برای مشکل یکی از مصرف کنندگان می باشد. به شدت درباره محصولی که قصد تولید یا بهترین خدمتی که قصد ارائه آن را دارید که موجب می شود تا زندگی مصرف کننده یا فردی را که قصد کمک کردن به او را دارید تغییر دهد، بیندیشید. شما باید عمیقا و صادقانه خواهان فراهم آوردن راه حلی برای منتفع ساختن مصرف کننده یا مراجعه کننده در اختیار داشته باشید و زندگی وی را به سوی بهتر شدن تغییر دهید.

  این باور به مانند خاک حاصلخیزی است که اعتماد فراهم آمده از سوی مصرف کننده در آن رشد کرده و توسعه پیدا می کند.

  5- قانون مقابله به مثل: این یک رابطه دهنده – دهنده است.

  در نگاه اول، اغلب مردم فکر می کنند که این قانون به این معناست که شما، به عنوان فراهم آورنده یک کسب و کار، خدمت یا محصولی را می دهید و آنها، در غالب مصرف کننده، در ازای این محصول یا خدمت پولی را پرداخت می کنند. این موضوعی نیست که من در اینجا قصد اشاره کردن به آن را دارم. چیزی که از “رابطه دهنده دهنده” مورد نظر من می باشد، این است که شما، فراهم آورنده یک کسب و کار، همیشه در حال دادن و فراهم آوردن چیزی هستید. مصرف کننده هرگز چیزی را نمی دهد.

  زمانی که شما خدمت یا محصول خود را می فروشید، همیشه به مصرف کننده به عنوان جایزه یا پرداخت اضافی علاوه بر چیزی که به ازای آن پرداختی را دارند، چیزی می دهید. آنها هم در ادامه بارها و بارها به نزد شما باز می گردند و نسبت به خرید از شما اقدام می کنند.

  اینها 5 قانون انکارناپذیر فروش بود. از این قوانین پیروی کنید، خیلی آسوده بنشینید، و شاهد باشید که حاشیه سود شما همانند یک موشک به سمت فضا اوج می گیرد.

  نویسنده ویلیام بالارد – 11 تیر 1393

  فرشید رمضانی: مشاور سئو | مارکتینگ در شبکه های اجتماعی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  این مطلب در مجموع 31 بار و امروز 1 بار مشاهده شده است.
  .

  نظرات

 • هنوز نظری ندارید.
 • یک نظر اضافه کنید