بایگانی‌ها

 • مفهوم Keyword Matching در گوگل ادوردز مفهوم Keyword Matching در گوگل ادوردز تبلیغات در اینترنت ریزه کاریهای بسیاری دارد . به خصوص در سایتهایی که رقبا نیز حضور دارند و به شکل حرفه ای فعالیت میکنند ، اگر شما حرفه ای عمل نکنید بخش بزرگی از هزینه خود را دور ریخته اید . صرفا” واریز مبلغی به حساب گوگل و انتخاب چهار تا کلمه کلیدی ، دلیلی بر نتیجه خوب گرفتن از گوگل نیست . حتی اگر نمایش داده شوید و حتی اگر بر روی تبلیغ شما کلیک شود ، باز اگر حرفه ای عمل نکنید ، این نمایش ها و کلیک ها به فروش بیشتر منجر نخواهد شد . در این مطلب تلاش میکنیم با برخی از ریزه کاریهای تبلیغات در گوگل آشنا شویم :

  با استفاده از Keyword Matching شما می توانید کاربران هدفمندتری را جلب کنید و از این طریق ROI (سود) خود را افزایش دهید. به خاطر داشته باشید که هر چقدر میزان CTR (درصد تعداد کلیک/تعداد نمایش آگهی) آگهی شما بیشتر باشد، شما هزینه کمتری را به ازای هر کلیک پرداخت خواهید کرد.

  بنابراین، برای اینکه هزینه ها را کاهش دهید، بایستی میزان CTR خود را بالا ببرید و یکی از روشهای افزایش CTR اینست که آگهی شما برای Keyword هایی نمایش داده شود که کاملا مرتبط با موضوع آگهی شماست. هر چقدر کلمه کلیدیی که کاربر جستجو می کند، به موضوع آگهی شما نزدیک تر باشد، آن کاربر تمایل بیشتری برای کلیک کردن بر روی آگهی تبلیغاتی شما خواهد داشت و در نتیجه CTR آگهی شما افزایش پیدا خواهد کرد که این به نوبه خود باعث کاهش Min CPC برای کلمه (کلمات) کلیدی شده و در نهایت هزینه کل تبلیغاتی شما کاهش پیدا کرده و به همان میزان ROI (سود) شما افزایش چشمگیری خواهد کرد.

  در سیستم تبلیغاتی ادوردز گوگل، چهار نوع Keyword Matching وجود دارد که عبارتند از:

  1. Broad Matching
  2. Phrase Matching
  3. Exact Matching
  4. Negative Matching

  Broad Matching

  Broad Match وسیعترین طیف مخاطبین را مورد هدف قرار می دهد. بطور مثال اگر در لیست کلمات کلیدی شما، کلمه اینترنت وجود داشته باشد، آگهی شما برای تمامی کلماتی که درون آنها کلمه اینترنت وجود دارد نمایش داده می شود:

  • آموزش اینترنت
  • اینترنت پرسرعت
  • اینترنت چیست

  بنابراین اگر شما برای کلمات کلیدی خود، Matching Type را از نوع Broad انتخاب کنید، آگهی شما برای طیف وسیعی از کلمات و عبارات جستجو، نمایش داده خواهد شد. اگر تصمیم به استفاده از Broad Match دارید حتمآ متن آگهی خود را به گونه ای تنظیم کنید که بتواند توجه کاربران را به خود جلب کرده و آنها را تشویق به کلیک بر روی آگهی شما کند تا CTR کاهش چشمگیری پیدا نکند.

  در Broad Matching همچنین احتمال اینست که آگهی شما برای کلمات مترداف یا هم معنی نیز نمایش داده شود. بطور مثال اگر شما در لیست کلمات کلیدی تان، کلمه Home راداشته باشید و Matching Type‌ برای این کلمه از نوع Broad انتخاب شده باشد، آگهی شما برای کلمات کلیدی مترادف و مرتبط با کلمه Home نیز نمایش داده می شود. کلماتی نظیر House و Apartment.

  لذا، هنگام استفاده از Broad Matching حتمآ باید با احتیاط عمل کنید تا CTR آگهی شما افت قابل ملاحظه ای پیدا نکند.

  هنگامی که شما کلمات کلیدی جدیدی را اضافه می کنید، Broad Match بطور پیشفرض برای این کلمات انتخاب می شود. اگر واژه کلیدی شما از دو یا چند کلمه تشکیل شده باشد و Match Type از نوع Broad انتخاب شود، آگهی شما برای ترکیبات مختلفی که این چند کلمه می توانند از لحاظ ترتیب داشته باشند، نمایش داده می شود. بطور مثال، اگر شما عبارت خرید آنلاین کتاب را در لیست کلمات کلیدی خود داشته باشید، آگهی شما برای عبارت خرید کتاب آنلاین نیز نمایش داده خواهد شد. بنابراین ترتیب قرار گرفتن کلمات کلیدی در حالت Broad Matching مهم نیست.

  Phrase Matching

  در نوع Phrase Match ترتیب قرار گرفتن کلمات کلیدی در داخل عبارات جستجو اهمیت پیدا می کند. بطور مثال اگر شما عبارت اینترنت ADSL را در لیست واژه های کلیدی داشته باشید و Match Type را از نوع Phrase انتخاب کرده باشید، آگهی شما فقط برای عباراتی که حاوی کلمات اینترنت و ADSL (در همان ترتیبی که ظاهر شده اند) می باشند نمایش داده می شود

  • اینترنت ADSL رایگان (کلمات دیگر می توانند به انتهای عبارت کلیدی اضافه شوند)
  • خرید اینترنت ADSL (کلمات کلیدی می توانند به ابتدای عبارت کلیدی اضافه شوند)
  • خرید اینترنت ADSL تهران (کلمات کلیدی می توانند به ابتدا و انتهای عبارت کلیدی اضافه شوند)

  توجه داشته باشید که دو کلمه اینترنت و ADSL باید به همان ترتیب جستجو شوند. لذا، آگهی شما برای عبارات زیر نمایش داده نخواهد شد:

  • اینترنت رایگان ADSL (کلمه رایگان بین کلمات اینترنت و ADSL فاصله انداخته است.)
  • ADSL اینترنت (ترتیب قرار گرفتن کلمات عوض شده است)
  • اینترنت پرسرعت ( کلمه ADSL وجود ندارد)

  در Phrase Match باید همه کلمات با همان ترتیبی که دارند توسط کاربر جستجو شوند تا آگهی شما نمایش داده شود. در عبارت اینترنت پرسرعت از آنجائیکه کلمه ADSL وجود ندارد، اگهی شما نمایش داده نخواهد شد.

  لذا استفاده از Phrase Matching مخاطبین شما را محدودتر کرده و کاربران هدفمندتری را ایجاد خواهد کرد که این به نوبه خود CTR آگهی شما را افزایش خواهد داد. برای اینکه Phrase Matching را برای عبارات کلیدی خود فعال کنید، باید آنها را در داخل Quotation Mark ” ” قرار دهید.

  Exact Matching

  در نوع Exact آگهی شما فقط زمانی نمایش داده می شود، که کاربر دقیقآ همان کلمه ای را که شما در لیست کلمات کلیدی خود دارید را جستجو کند. بطور مثال، اگر کلمه اینترنت ADSL بصورت Exact Match تعریف شده باشد، آگهی تنها برای کلمه اینترنت ADSL نمایش داده می شود و اگر در ابتدا و یا انتها و یا در بین عبارت اینترنت ADSL کلمه (کلمات) دیگری وجود داشته باشد و یا ترتیب قرار گرفتن کلمات تغییر کرده باشد، آگهی شما نمایش داده نمی شود:

  • خرید اینترنت ADSL (آگهی نمایش داده نمی شود. علت: وجود کلمه اضافی در ابتدا)
  • اینترنت ADSL تهران (آگهی نمایش داده نمی شود. علت: وجود کلمه اضافی در انتها)
  • اینترنت رایگان ADSL (آگهی نمایش داده نمی شود. علت: وجود کلمه اضافی در بین کلمات)
  • ADSL اینترنت (آگهی نمایش داده نمی شود. علت: ترتیب کلمات عوض شده است)

  Exact Matching نسبت به انواع دیگر Match Type ها، ترافیک دقیق و هدفمندتری (Targeted Visitors) ایجاد می کند و میزان CTR اگهی شما در این حالت به بیشترین مقدار می تواند برسد (در صورتی که متن آگهی شما متناسب با کلمات کلیدی انتخابی باشد)

  رای اینکه Exact Matching را برای عبارات کلیدی خود فعال کنید، باید آنها را در داخل [ ] قرار دهید.

  Negative Matching

  اگر کلمه ای بصورت Negative تعریف شده باشد، آگهی شما برای عبارات حاوی کلمه Negative نمایش داده نخواهد شد. شما می توانید لیستی از کلمات کلیدیی که نامتناسب با آگهی شما است را تهیه کرده و آنها را بصورت Negative Match تعریف کنید. در اینحالت اگر عبارتی که کاربر جستجو می کند، حاوی یکی از کلمات کلیدی Negative باشد، آگهی تبلیغاتی شما به نمایش در نخواهد آمد.

  بطور مثال اگر شما از کلمه اینترنت ADSL بصورت Broad استفاده کرده باشید و کلمه رایگان را بصورت Negative بکار برده باشید، آگهی شما برای عباراتی که حاوی کلمات اینترنت و ADSL می باشند و کلمه رایگان در داخل آنها نیست، نمایش داده خواهد شد:

  • اینترنت ADSL تهران (آگهی نمایش داده می شود)
  • اینترنت پرسرعت ADSL (آگهی نمایش داده می شود)
  • اینترنت ADSL رایگان (‌آگهی نمایش داده نمی شود)

  برای تعریف یک کلمه کلیدی بصورت Negative در ابتدای آن علامت – قرار میدهیم. شما می توانید برای تهیه لیست کلمات Negative از Adwords Keywod Tool استفاده کنید و کلماتی که به نظرتان متناسب با آگهی تان نیست را بصورت Negative تعریف کنید.

  ]]>

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  این مطلب در مجموع ۶۶ بار و امروز ۱ بار مشاهده شده است.
  .
  FavoriteLoading به علاقه مندیهایم اضافه کن!

  متن دیدگاه‌ها

  mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • یک نظر ارسال کنید
  ضبط پیام صوتی

  زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است