4 دلیل برای اینکه صاحبان کسب و کارهای کوچک باید فیسبوک را بپذیرند!

 • چهار دلیل برای اینکه صاحبان کسب و کارهای کوچک بر اساس آن باید بر ترس خود غلبه کرده و فیسبوک را بپذیرند!

  فیسبوک ابزاری ضروری

  فیسبوک به یک وسیله ضروری برای برندهای بزرگ تبدیل شده است، اما برخی از کسب و کارهای کوچک هنوز در این میدان در حاشیه قرار دارند. اگر نگوییم همه، اما تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک برای خود صفحات فیسبوک دارند، اما بررسی که اخیر انجام شده نشان از عدم فعالیت بیش از 70% از این صفحات دارد، به این معنا که این صفحات در طی یکماه گذشته بروز رسانی نشده اند. از آنجایی که فیسبوک با سرعت اعجاب بر انگیز 250000 کاربر در روز به جذب مخاطب جدید ادامه می دهد، این عدم فعالیت یک فرصت از دست رفته بسیار مهم است که پیوسته به اهمیت آن افزوده می شود.

  کسب و کارهای محلی به دلایلی از فیسبوک ترس دارند، از نگرانی ها برای از دست دادن کنترل برند و مشتریان گرفته تا ترس بسیار بی دلیل از تلف کردن وقت؛ برای کم کردن اثر این نگرانی ها موارد زیر را در نظر بگیرید.

  1 –   فیسبوک یک منبع تجدید پذیر بی نظیر است

  لایک بیشتر در فیسبوک
  فیسبوک ابزاری ضروری

  تنها و بهترین قسمت فیسبوک  وسعت آن است. با بیش از 1.1 میلیارد کاربر، بیش از 2 میلیارد ارتباط بین کسب و کارهای محلی و مردم عادی و برجای گذاشتن بیشترین میزان مشغول کردن کاربران آنلاین، فیسبوک بهترین و یگانه مکان برای تعامل با مشتریان آنلاین است. فیسبوک تنها سایتی است که می توانید مطمئن باشید مشتریان شما بطور مستمرو بر یک مبنای ثابت از آن استفاده می کنند. اما وبسایت های کسب و کارهای دیگر، که البته در رابطه با اهمیت آنها برای تامین اطلاعات و و نشان دادن درستی در قرن بیست و یکم بحثی وجود ندارد، معمولا تعداد بازدید خیلی کمی داشته و درگیری بسیار کمتری را برای مخاطب ایجاد می کند.

  با معرفی ابزار جدید جستجوی نمایشی فیسبوک – گراف سرچ – مردم بیشتر از قبل در حال جستجوی کسب و کارهای محلی هستند. در کمترین حالت ممکن شما باید مطمئن باشید که آنها می توانند صفحه متعلق به برند شما، آدرس سایت شما، ساعات کاری کسب و کارتان، اطلاعات تماس و دیگر و جزئیات ابتدایی را پیدا کنند. در دنیای امروز هر چیزی کمتر از این باشد نشان از غفلت و بی دقتی شماست.

   2- قدرت شبکه سازی تحت ارجاع

  در اغلب کسب و کارهای کوچک، درصد زیادی از تعاملات تجاری ناشی از ارجاع دیگران است. در برخی از صنایع، از قبیل برنامه ریزی مالی، صاحبان کسب و کار پیوسته اعلام می کنند که بیش از 90% تعاملات جدید آنها ناشی از ارجاع دیگران می باشد. اگر شما بهره برداری از پایگاه مشتری موجود خود را در جهت ارجاع اولویت بندی نکنید، در حقیقت در حال از دست دادن بهترین فرصت برای رشد کسب و کار خود می باشید.

  بطور متوسط هر فرد در روز حدود 400 تبلیغ در اطراف خود می بیند. تبلیغات دهان به دهان تحت تاثیر هرگونه اختلالی قطع می شود، اما همانطور که جامعه رفته رفته به منابع اینترنتی وابستگی بیشتری پیدا می کند، تبدیل کردن تبلیغات دهان به دهان به ابراز نظرات بر خط (اینترنتی) که قابل دسترس برای مردم باشد، اهمیت بیشتری پیدا می کند. این امر بخصوص در کسب و کارهایی که با ریسک بالاهمراه بوده و به میزانی زیادی از اعتماد بین افراد حرفه ای مشغول در آنها و مشتریان آنهاوابسته هستند، با اهمیت تر می باشد. فیسبوک نقش بزرگی در فرایند تبدیل و انتقال این تبلیغات دهان به دهان به ارجاعات تحت وب بازی می کند.

  3 – فیسبوک می تواند در حفاظت در برابر خطر نام تجاری به شما کمک کند

  همه بر این موضوع واقف هستند که داستانهای خبری احساسی گاهی خود چنان واقعی به نظر می رسند که انگار از ابتدا وجود داشته اند، و زمانی که این وضعیت برای یک برند مطرح ایجاد می شود، شعبات و دیگر شرکای تجاری آنها گاهی اوقات مجبور به صرف هزینه های هنگفتی می شوند. به عنوان مثال اخیرا نمایندگی یکی از رستورانهای محلی چیک فیلا برای کنترل بحران حاصل از صحبتهای ضد همجنس گرایی مدیر ارشد خود بنام دان کاثی در تقلا و تلاش بسیار بود. یک حضور قوی در فیسبوک می تواند از شما و کسب و کارتان در برابر چنین تبلیغات منفی و بدی از طریق ایجاد یک تفاوت معنا دار بین داستانی که در سطح وسیع و در سطح کشور نقل می شود محافظت کند. فیسبوک همچنین می تواند راهی برای دسترسی پیدا کردن به مشتریانتان بطور مستقیم و اعلام اخباری که می خواهید آنها بشوند را برای شما باز کند.

  4 – شما دیگر نمیتوانید بطور موثر انتخاب کنید که در چیزی شرکت نداشته باشید.

  چه دوست داشته باشید چه نه، به عنوان مالک یک کسب و کار، شما اکنون یک چهره عمومی هستید، و مردم می توانند در مورد شما بدون توجه به مشارکتتان در فیسبوک صحبت کنند و مطمئنا این کار را خواهند کرد. شما می توانید با آن مبارزه کنید یا می توانید درک کنید که تفاوتهای بزرگ بین دوست، همکار، مشتریان بالقوه و بالفعل در حال ناپدید شدن است و البته برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک حوزه های شخصی و حرفه ای نیز در حال ادغام شدن در یکدیگر است.

  یک شبکه وسیع از حامیان که برای یک کسب و کار اهمیت قائل می شوند می توانند تفاوت بین شکست و موفقیت آن را مشخص کنند. بنابراین همانطور که شما به یک مراجعه کننده مهم شماره همراه شخصی خود را بعنوان نشانی از تعهد خود نسبت رضایت آنها می دهید، طبیعی است که در محیط فیسبوک هم باید به همان صورت صادقانه برخورد کنید.

  تعدادی از کسب و کارهای موفق در تلاشی برای ایجاد حس اعتماد در مشتریان و البته دیگر افراد حرفه ای مثل مشاوران املاک از سیاست “کتاب گشوده” بهره می برند، بدین ترتیب که تمامی وقایع خوب یا بد درباره کسب و کار خودشان را بصورت عمومی اعلام می کنند. حتی امکان این وجود دارد که شما تمام خاطرات و یا نظرات مشتریان خود را بر روی پروفایل شخصی خود در فیسبوک منتشر کنید.

  نکته آخر

  فیسبوک جایی نمی رود و تغییر مکان نمی دهد، و فیسبوک برای شما بعنوان صاحب یک کسب و کار کوچک، یکی از معدود مکانهایی است که در آن می توانید شهرت و اعتبار خود در کنترل بگیرید. این مزیت را بپذیرید و نهایتا در مسیر موفقیت و پیشرفت به جایگاه مناسب دست پیدا کنید. با آن مقابله کنید، و بطور اجتناب ناپذیری عقب تر از رقبای خود قرار بگیرید.

  فرشید رمضانی : مشاورو متخصص سئو و کارشناس تبلیغات

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  این مطلب در مجموع 54 بار و امروز 1 بار مشاهده شده است.
  .

  نظرات

 • هنوز نظری ندارید.
 • یک نظر اضافه کنید